Csíráztatás, szaporítás

A növények nevelése csíráztatástól a felnőtt korig. Mesterséges környezet kialakítása, fűtés, világítás , öntözés, párásítás.
admin6
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:10
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: admin6 » 2015.02.21. 15:01

Ide várjuk a szaporítással, csíráztatással kapcsolatos tapasztalatokat, kérdéseket.
Admin 6

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.02.22. 15:21

Sziasztok!
Van Strelitzia reginae és Strelitzia nikolai magom. Van valakinek tapasztalat velük? Hogyan lehet sikeresen csíráztatni őket?

Jani
Hozzászólások: 833
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:40
Tartózkodási hely: Kelowna,British Columbia
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Jani » 2015.02.24. 07:02

Azt a sárga/narancs sárga pamacsot szedd le róluk,mert az gátolja a csirázást!
2-3 napig áztatsd,aztán meleg helyen legyen (kb 25 fok)!Hasonló körülmény kell neki,mint a banánoknak.
Sok sikert!

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.02.24. 11:13

Köszönöm Jani!
Teljesen változó amit a neten találtam róla. Van ahol azt írják 12 órára áztassam be, van ahol egy hetet írnak. Van aki könnyen csírázónak mondja, van aki 2-18 hónapot ír. Egyik helyen 20-22fokot javasolnak (bevallom ezt én kicsit keveslem), másutt 25-30fokot. Remélem mindkét fajtából legalább 1-1 kicsírázik és megmarad, mert nagyon szépnek tartom őket :)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.02.26. 21:29

Jó pár fajta pálma magot csíráztattam. Nem kell hozzá tudás ezt kijelentheten. Egy dolog a fontos az pedig a friss mag! Mindenki erre törekedjen és hamar jön a jó eredmény Ha erre adja a fejét. Ha nem friss a mag, a csíráztatás vontatott és akár kevés eredménnyel zárultak. Ha vesztek magok kereskedésekből informálodjatok a magok frissességet illetően! A hazai kereskedők zsákbamacskák. Kicsi a felvevő piac ezért az ezres mag tételek csak lassan fogynak el. Ajánlom mindenkinek a rarepalmseed.com kereskedést. Itt mindig megjelölik a frissen érkezett magokat. Hirlevélre feliratozva havonta küldik a friss mag listákat. A választék hatalmas, a csomag pontos. Innen kétszer rendeltünk magokat. A frissen jelöltek frissek voltak. Ez csak egy vélemény volt. Kellemes iidőtöltést mindenkinek.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.02.27. 20:59

Olvastam az előző fórumon és a blogodon is. Ott kezdődik a probléma, hogy nem tudok külföldiül... :) A másik, hogy ritkán szokták utánvéttel teljesíteni. Így maradt a magyarországi rendelés...

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.02.27. 21:12

Utánvéttel nekünk sem ment.Előre utaltuk az eurót. Érdemes csoportosan rendelni. Mi így szoktunk.Volt talán, hogy tízen is összeáltunk. Úgy már oszlik a költség is.Az ezres tételek meg eloszlanak 3-4 felé és olcsón lesz sok mag. Hazai rendelés is járható csak szerintem erősen zsákbamacska. Igaz,a mai világban mi nem az. :D

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.02.27. 21:29

Van egy olyan érzésem, hogy én rendesen kihúztam azt a macskát... :lol:
Magrendelésbe szívesen betársulnék a jövőben hozzátok, ha nem is nagy tételben. ;)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.02.27. 21:37

Én nem tervezek, de ha valahol akkor itt lesz Ilyen lehetőség idővel szerintem. abban az esetben még lehet én is rendelték valamit.

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2015.02.27. 23:41

Tavaly előtt a goldenpalm.hu oldalon keresztül rendeltem. A növények nagyobbik része kikelt, azóta is szépen növekednek, egy-kettő persze mindig elhullik.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.02.28. 09:22

Köszönöm a tippet!

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.03.01. 07:25

Tavaly előtt a goldenpalm.hu oldalon keresztül rendeltem. A növények nagyobbik része kikelt, azóta is szépen növekednek, egy-kettő persze mindig elhullik.
Nálam fordítva volt a Goldenpalmos magoknál. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.03.01. 08:20

Részemről, hivatalosan is kedvelem a GoldenPalm-ot. Még a megboldogult Pálmaliget Survivor2 szériájához is kaptunk Tőle sok-sok magot (jelentős része ki is kelt).

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.03.01. 13:29

Megreszeltem 2013 májusában csíráztatásba fogott elfekvő :) Goldenpalmos magjaimat.
(phoenix canariensis,brahea,cikász és egy árva trachy fortunei aminek, csodálatos módon :) még szép fehér a belseje)
Olyan jól belejöttem,hogy akkor már a friss canna magok is kaptak egy bereszelést, még a beáztatás előtt. :)
reszel.jpg
reszel.jpg (504.24 KiB) Megtekintve 30532 alkalommal
Csatolmányok
reszel3.jpg
reszel3.jpg (289.91 KiB) Megtekintve 30533 alkalommal
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.03.01. 16:43

Megreszeltem 2013 májusában csíráztatásba fogott elfekvő :) Goldenpalmos magjaimat.
Lehet még esélyük most majdnem 2 év után? Ha jól értettem először sem volt túl jó a kelés.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.03.01. 17:03

Megreszeltem 2013 májusában csíráztatásba fogott elfekvő :) Goldenpalmos magjaimat.
(phoenix canariensis,brahea,cikász és egy árva trachy fortunei aminek, csodálatos módon :) még szép fehér a belseje)
Olyan jól belejöttem,hogy akkor már a friss canna magok is kaptak egy bereszelést, még a beáztatás előtt. :)
reszel.jpg
Szia Boni.

Phoenix cannariensis és a trachy magot minek reszelted? Ezeket nem kell,mivel nem csonthéjas magok. Így egyből belereszelsz a magba,miböl a csíra fejlődik és az első levél kifejlődéséig táplálkozik. Vigyázz,nehogy a csírát reszelt meg. Szabad szemmel is látható színte minden pálma magon,hogy hol van pontosan.Attol nem fog elöbb csírázni szerintem. A brahea magok csonthélyasok,de a legtöbb pálma magjának,mik csonthélyasok a csíra kitörési pontoknál nincs csonthély,vagyis könnyedén áttöri azt a vékony pattanós réteget.(apró fekete,sötétbarnás pöttyök általában) .Ha nem fész beáldozni egy ilyen magot ott akár egy fogpiszkálót is bele tudsz szúrni könnyedén.Ha megrázod a csonthélyas magot és csörög akkor áztatást neki ezerrel mindaddig,míg a csörgés elmúlik a mag kellően hidratált lesz. Ha ez megvan felesleges reszelni szerintem. Ha megreszeled a csonthélyat és elvékonyítod gyorsabban tud hidratálódni a mag,de ellenben könnyebben megferőződik,hamarabb áthatol egy esetleges gombás fertőzés. Félre ne értsd ,nem rossz a módszered,csak nekem a reszelt és nem reszelt jubaea magjaim azonos időben csíráztak. Én igaz,lapos reszelővel elvékonyítottam a maghéjat. A bereszelétről tudnál küldeni képet. Kíváncsivá tettél és érdekelne a módszered.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.03.01. 18:48

Beszélgettünk már az előző pálmatartokon is, a reszelés hatásairól. Érdemes/érdekes de, "kétélű fegyver". Biztos kezekben, szerintem segít.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.03.01. 20:12

A trachycarpus fortunei magokból csak ez az egy maradt meg,a többi mind kicsírázott már több,mint egy éve. :) Mivel a roppantásra nem válaszolt,kíváncsi voltam még a kidobás előtt,hogy ép-e a belseje,azért reszeltem be. ;)
Két datolya mag nem toccsant szét az ujjaim között roppantásra...ezeket is,csak ellenőriztem,hogy élnek -e.(lapos reszelő,csak egy óvatos húzás ;) )
Visszamentek mind a zacskóba,kíváncsi vagyok,mi lesz belőlük. :)
Igyekeztem ,nem a csíránál reszelni. ;)
A dracaena draco magjaim bereszelés után 1 héttel már csíráznak! :)
A sabalok meg reszelés nélkül és ők is 1 hétre. :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2015.03.01. 20:25

A trachycarpus fortunei magokból csak ez az egy maradt meg,a többi mind kicsírázott már több,mint egy éve. :) Mivel a roppantásra nem válaszolt,kíváncsi voltam még a kidobás előtt,hogy ép-e a belseje,azért reszeltem be. ;)
Két datolya mag nem toccsant szét az ujjaim között roppantásra...ezeket is,csak ellenőriztem,hogy élnek -e.(lapos reszelő,csak egy óvatos húzás ;) )
Visszamentek mind a zacskóba,kíváncsi vagyok,mi lesz belőlük. :)
Igyekeztem ,nem a csíránál reszelni. ;)

Ja értem.Így már világos. ;) Azt hittem az egész magcsomagot reszelted,de csak a maradékot. Tudományos vizsgálat :idea: Köszönöm a válaszodat. ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.03.02. 18:51

Ma voltam Szabinál a kertészetben. Felötlött Bennünk a Survivor project. Gyorsan be is szereztünk pár fürt T. fortunei magot. Mellé tudok adni még néhány Musa velutina magot, és valahol van még néhány kúszó jázmin mag is. Ha megfűzzük Petit, szerintem, Ő is ad a hibridjeiből.
Szóval ha akad még néhány "elfekvő mag" és van kedvetek beszálni, csinálhatunk egy újabb "túlélőtábort".
Felajánlásokat és magért ide írjatok, legyetek szívesek!


Vissza: “Csíráztatás, szaporítás, mesterséges környezet”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég