Csíráztatás, szaporítás

A növények nevelése csíráztatástól a felnőtt korig. Mesterséges környezet kialakítása, fűtés, világítás , öntözés, párásítás.
Bakoz
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.24. 20:54
Tartózkodási hely: Kunsziget
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bakoz » 2018.01.25. 12:05

Jóreggelt Mindenkinek!

Nagyon kezdő vagyok de hónapok óta olvasok mindent a pálmákról érezzve a "tudást" rendeltem 80db pálma és banán magot.
Viszont a sok írás közepette elbizonytalonodtam ,hogy jó csinálom-e?
1 hete raktam őket bele ilyen Obi-ba vásárolt kis kókuszdió közegbe lefedve párásítva a radiátoron vannak kb 28-32C között éjszaka nem olyan intenzitással mwgy a fűtés így olykor 23-24C lemegy szerintetek ez így jó lesz vagy másképp kellene csinálni.?!
20180121_194614.jpg
20180121_194628.jpg
Jó így. Az éjszakai nappali hőmérséklet ingadozása egyes magoknál (főleg banánoknál) még serkentőleg is hat a csírázásra.
Remélem pár darab kikel és lesz egy kis sikerélményen.
Továbbiakban is tervezek még ültetni de ezt megvárom első körben hogy mit mutat.

1adrenn1
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2017.01.04. 22:54
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2018.01.25. 13:49

Szerintetek ez már annak a jele,hogy lesznek kis páfrányaim ? Vagy csak mohásodás ?
2 héttel ezelőtt szórtam a spórákat. Többek között volt 2 féle saját gyűjtésű tuti friss spórám és azoknak a cserepe ilyen. A többin még semmi . :)
Ja és a forró vízzel fertőtlenített földre szórtam amiről korábban írtam.
Csatolmányok
P1010633.JPG
P1010633.JPG (887.43 KiB) Megtekintve 7589 alkalommal

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Peti » 2018.01.25. 15:10

Szerintetek ez már annak a jele,hogy lesznek kis páfrányaim ? Vagy csak mohásodás ?
2 héttel ezelőtt szórtam a spórákat. Többek között volt 2 féle saját gyűjtésű tuti friss spórám és azoknak a cserepe ilyen. A többin még semmi . :)
Ja és a forró vízzel fertőtlenített földre szórtam amiről korábban írtam.
Igen. ;)

1adrenn1
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2017.01.04. 22:54
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: 1adrenn1 » 2018.01.25. 16:14

Szerintetek ez már annak a jele,hogy lesznek kis páfrányaim ? Vagy csak mohásodás ?
2 héttel ezelőtt szórtam a spórákat. Többek között volt 2 féle saját gyűjtésű tuti friss spórám és azoknak a cserepe ilyen. A többin még semmi . :)
Ja és a forró vízzel fertőtlenített földre szórtam amiről korábban írtam.
Igen. ;)
:o De jó. :D

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.25. 20:56

Bakoz!

Üdvözlet Közöttünk!
Mi is hasonlóan csíráztatunk. Menni fog Neked is! ;)

Bakoz
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.24. 20:54
Tartózkodási hely: Kunsziget
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bakoz » 2018.01.27. 13:55

Bakoz!

Üdvözlet Közöttünk!
Mi is hasonlóan csíráztatunk. Menni fog Neked is! ;)
Nagyon bizakodó vagyok bár ma nem bírtam ki és vettem egy Washington Robusta pálmát.
Elsősorban ami mozgat hogy a kezdettől fogva én neveljem de nem bírtam ki annyira szép volt.
Viszont tegnap a cikász magokon mintha penészt láttam volna felfedezni ezért kivettem őket és kicsit lemostam és földbe tettem el most őket.
Mivel én nem használtam semilyen penész lemonosöt előtte így ez kezdeti hibának el kell könyvelnem.
Viszont tervezem hogy veszek megint egy adag magot és olvastam hogy itt sokan csak simán zacskóba csíráztatnak azt is ki szeretném próbálni.
Ami a legjobb hogy már üvegház építésen töröm a fejem de az asszony megmondta idén kocsi :)
Egy éve kezdtem el foglalkozni a kertel kb 1000nm az rendbe is van végeztem vele olyan amilyennek szerettem volna deee hátul még van kb 3000nm és ott tavaly óta kezdem ültetni növényekkel nem titkolt tervem egy saját kis botanikus kert persze azért akad (30)gyümölcsfa is meg a fiamnak(3.5éves) és most már a lányomnak (6hetes)is csináltunk magaságyásojat hogy megtanulják az eper paprika paradicsom stb nem a boltba terem.
Hátul szeretnék télálló banánokat meg pálmákat a terv az ez

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.27. 14:05

Menni fog, és egyre jobban fogod érteni mit szeretnének a növényeid. :mrgreen:
Washi magot tudok adni és Sabal minor-t is ha szeretnéd.
Csak halkan mondom, hogy pálmák, banánok csak, korlátozottan téltűrők. Télre a legtöbbnek valamilyen védelem kell a túléléshez. Viszont ez nagyon egyszerűen és relatív olcsón is megoldható. ;)

Bakoz
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.24. 20:54
Tartózkodási hely: Kunsziget
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bakoz » 2018.01.27. 14:22

Menni fog, és egyre jobban fogod érteni mit szeretnének a növényeid. :mrgreen:
Washi magot tudok adni és Sabal minor-t is ha szeretnéd.
Csak halkan mondom, hogy pálmák, banánok csak, korlátozottan téltűrők. Télre a legtöbbnek valamilyen védelem kell a túléléshez. Viszont ez nagyon egyszerűen és relatív olcsón is megoldható. ;)
Köszönöm igen szeretnék venni nem tudom itt hogy van a menete de termédzetesen utalom előre a pénzt meg a postaköltséget.
Igen olvastam hogy mérsékelten fagytűrők de ott a hátsó részen zavartalanul tudok majd takarásokat készíteni és még az udvar összképét sem zavarná.
Viszont itt a fórumon láttam pont most hogy valaki válalt bér teleltetést és látva a helyét valmi ilyesmin gondolkodok én is kb 4-5m magas és ha jól láttam fa tartó oszlopok üvegtiszta polikarbonáttal.
Olyat meg meg a múltkor láttam a neten hogy már létezik fólia fűtés marha jó és falra szerelhető nem nagy helyet foglal .A magokkal ha tudunk egyezkedni kérlek írd meg hogyan tudjuk rendezni.

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: imy » 2018.01.27. 18:57

Örömmel olvasom, hogy még egy embert elkapott a gépszíj! :D
Üdv a Csapatban, Bakoz! ;)
Először csak 1-2 mag, .....esetleg 1 pálma, ....aztán már üvegház, meg botanikus kert (de saját ám!), mert mégis csak kellene valamit kezdeni azzal a 3000 m2-rel! :) ;) Jó úton haladsz. Legyen benne sokáig és nagyon sok örömötök! (lesz is)

Bakoz
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.24. 20:54
Tartózkodási hely: Kunsziget
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bakoz » 2018.01.27. 19:50

Örömmel olvasom, hogy még egy embert elkapott a gépszíj! :D
Üdv a Csapatban, Bakoz! ;)
Először csak 1-2 mag, .....esetleg 1 pálma, ....aztán már üvegház, meg botanikus kert (de saját ám!), mert mégis csak kellene valamit kezdeni azzal a 3000 m2-rel! :) ;) Jó úton haladsz. Legyen benne sokáig és nagyon sok örömötök! (lesz is)
Üvegházat mindig is szerettem volna de most egyre jobban vágyok rá hajtani nem fogom mert 1 éve már próbálok nyugisan élni már ahogy azt 2 kisgyerek melett lehet.Az élet ugyis megold mindent csak türelmesnek kell lenni.
Sok hobbym volt de őszinte vagyok a tárgyak birtoklása nem ad olyat mint egy életet gondozni na jó ez kicsit nyálas de kisarkítva valahogy így van.
Helyem van bőven remélem még időm is .
Minden hasznos tanácsot elfogadok.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.28. 06:59

Egy nyelvet beszélünk! :D

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2018.01.28. 08:05

Örömmel olvasom, hogy még egy embert elkapott a gépszíj! :D
Üdv a Csapatban, Bakoz! ;)
Először csak 1-2 mag, .....esetleg 1 pálma, ....aztán már üvegház, meg botanikus kert (de saját ám!), mert mégis csak kellene valamit kezdeni azzal a 3000 m2-rel! :) ;) Jó úton haladsz. Legyen benne sokáig és nagyon sok örömötök! (lesz is)
Üvegházat mindig is szerettem volna de most egyre jobban vágyok rá hajtani nem fogom mert 1 éve már próbálok nyugisan élni már ahogy azt 2 kisgyerek melett lehet.Az élet ugyis megold mindent csak türelmesnek kell lenni.
Sok hobbym volt de őszinte vagyok a tárgyak birtoklása nem ad olyat mint egy életet gondozni na jó ez kicsit nyálas de kisarkítva valahogy így van.
Helyem van bőven remélem még időm is .
Minden hasznos tanácsot elfogadok.
Terjed a fertőzés! :D :D
A cikász magokon elfordulhat penész, de jellemzően nem befolyásolja a csírázást. Nem szabad mélyre tenni, csak kb. a feléig a földbe. Üvegház jó ötlet, széleskörűen használható, fűtéssel akár teleltetésre is. Ha te építed meg akkor egy alapos tervezés nem árt, mire akarod használni, tájolás stb. Vannak készen kaphatók is, átmeneti megoldásnak jó lehet amíg az autó projekt (nyilván :) ) fontosabb a családnak. A linkeltem neked egy polikarbonát házat, tapasztalatom sajnos nincs róla. https://www.vidaxl.hu/e/8718475801795/u ... -aluminium

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: imy » 2018.01.29. 20:15

Egy nyelvet beszélünk! :D
Ezt a nyelvet én is értem!! :D

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.01.29. 20:19

A nemrég kikelt humilis érdekes formát öltött. :lol: Nálam még nem volt ilyen eddig, esetleg hasonló volt valakinek?
Nálam régebben a Phoenix sylvestris magoncok hozták így az első leveleiket.
Most meg a Ph. theophrastii hozza hasonlóan a sarjat:
IMAG1397.jpg
IMAG1397.jpg (997.48 KiB) Megtekintve 7496 alkalommal

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.01.29. 20:25

Üdv. a csapatban Bakoz! ;)
Nagyon jól állsz hozzá a dolgokhoz, remélem még nagyon sokáig fog tartani a lelkesedésed, csak így tovább!

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2018.01.29. 21:07

A nemrég kikelt humilis érdekes formát öltött. :lol: Nálam még nem volt ilyen eddig, esetleg hasonló volt valakinek?
Nálam régebben a Phoenix sylvestris magoncok hozták így az első leveleiket.
Most meg a Ph. theophrastii hozza hasonlóan a sarjat:
IMAG1397.jpg
Művészi! :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.30. 04:51

DonKancellár!

Ez bizony egy sarj. ;)

Bakoz
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.24. 20:54
Tartózkodási hely: Kunsziget
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bakoz » 2018.01.30. 21:15

Üdv. a csapatban Bakoz! ;)
Nagyon jól állsz hozzá a dolgokhoz, remélem még nagyon sokáig fog tartani a lelkesedésed, csak így tovább!
Köszönöm szépen.

Ismerve magam szerintem kifog tartani és úgy néz ki megvan az első sikerélményem is bár hozzá kell tennem higy vegyesek az érzéseim.
Kezdeném a jó hírrel 5db Mexikói legyező pálmából mind az 5 csírázásnak indult aminek igen örülök.
Csatolok majd képet is plusz ha jól láttam akkor a Palacfa is elindult idáig egyet láttam hogy megeredt.
Viszont amit írtam is az elején a cikászon kívül több magom is penészesedésnek indult.
Későn olvastam azt hogy előtte le kellene kezelni a magokat ezt betudom első hibának.
A kérdésem.az lenne hogy ami penészes mag azt kidobjam a csomagból vagy hagyjam a többievel és majd meglátjuk alapon kiderü?
Másik kérdésem hogy milyen szerrel kellene előtte kezelnem a magokat a penészedés elkerülése végett?
Mivel a héten elvileg érkezik még kb 100db pálma mag így ezeket már kezelve szeretném csíráztatni.
20180130_183049.jpg
20180130_183049.jpg (980.1 KiB) Megtekintve 7480 alkalommal
Házi praktikákban az őrölt fahéjat mondják de nem próbáltam sose.
Segítségeteket előre is köszönöm
20180130_183222.jpg
20180130_183222.jpg (935.05 KiB) Megtekintve 7480 alkalommal
20180130_183314.jpg
20180130_183314.jpg (1000.91 KiB) Megtekintve 7480 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.01.31. 06:12

A kérdésem.az lenne hogy ami penészes mag azt kidobjam a csomagból vagy hagyjam a többivel és majd meglátjuk alapon kiderül?
Másik kérdésem hogy milyen szerrel kellene előtte kezelnem a magokat a penészedés elkerülése végett?
Szia!
Azt ami "szőrös penészes",azt különítsd el a többitől( szerintem az kuka),mert hiába vannak külön cserepekben, a fedett tálcán belül elterjedhetnek a spórák.
A másik csapatban azok a fehér pöttyök,azok is valamilyen másfajta gombák,nálam azok mindig rossz ( csírája a magburokban sérült) magokat jeleztek,azokból nem lett semmi,viszont az sosem fertőzte meg,csak az eleve kicsit beteg magokat és érintés útján.Szóval ez a fajta ,pimpószerű gomba nem terjed el így,ha külön ültetted,viszont a szőrös penész az egész tálkát támadhatja még akkor is,ha nem annyira beteg ( vagy sérült) egy mag,hogy ne csírázzon ki,könnyen végezhet vele.
Megelőzésképpen rézszulfátos vízben szoktam áztatni ültetés előtt a magokat,ez egy kontakt szer,azért is szeretem,mert gomba és baktérium ellen is véd. Elvileg a fahéj is ugyanerre jó,de azt nem próbáltam.
Végezetül,gratulálok a sikeres csíráztatásodhoz :!: :!: :!: :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Bakoz
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.01.24. 20:54
Tartózkodási hely: Kunsziget
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Bakoz » 2018.01.31. 11:10

Megis érkeztek a magok amit rendeltem és be is szereztem a rézszulfátot már csak annyit had kérdezzek higy mennyi idő kell beáztatni ebben az oldatban a magokat?


Vissza: “Csíráztatás, szaporítás, mesterséges környezet”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég