Időjárás

Minden ami az időjárással kapcsolatos. Aktuális események, előrejelzések.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 09:18

Értem én, hogy a fenyő a nekünk való, de abból nagyon nehéz szép pálmát nevelni. :P :lol: :lol: :lol:
Köszönöm, ez jól esett! Rég nevettem ekkorát. :D

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 09:21

Misi!

Most úgy érzem, hogy a keserűség van Benned. Tavaszra majd kitalálok valamit "Ellened", hogy a régi mosolyod visszatérjen. :)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.01.28. 09:21

Bátran kijelenthetjük, hogy fűtés nélkül nincs esélye egyetlen pálmának sem ebben az országban! Soha nem lesz mediterrán éghajlat, A lucfenyő való nekünk de lehet, hogy az sem ha nem tűri a szárazságot.
Inkább takarás nélkül a pontosabb megfogalmazás. Szerintem a tracyk vészfűtés nélkül, passzív takarással átvészelik a mi teleinket is.
Értem én, hogy a fenyő a nekünk való, de abból nagyon nehéz szép pálmát nevelni. :P :lol: :lol: :lol:
:lol: Meglehetősen nehéz. Azzal is nagy fába vágná az ember a fejszét.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.28. 09:38

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Felénk stabil volt az áram ellátás, vételeztem is 600 kwh-t. A Párom értetlenül áll a mért mennyiség előtt, megnyugtattam nem lopja senki az áramot, nem rossz a villanyóra, átlagos lesz az csak most....érted?

Mátyás
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2015.02.25. 21:07
Tartózkodási hely: Mályi
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Mátyás » 2017.01.28. 09:42

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Felénk stabil volt az áram ellátás, vételeztem is 600 kwh-t. A Párom értetlenül áll a mért mennyiség előtt, megnyugtattam nem lopja senki az áramot, nem rossz a villanyóra, átlagos lesz az csak most....érted?
Én már közel 1000 nél járok. :lol: :lol: :lol:

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.28. 10:14

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Felénk stabil volt az áram ellátás, vételeztem is 600 kwh-t. A Párom értetlenül áll a mért mennyiség előtt, megnyugtattam nem lopja senki az áramot, nem rossz a villanyóra, átlagos lesz az csak most....érted?
Én már közel 1000 nél járok. :lol: :lol: :lol:
Akkor majd megmutatom a Páromnak, hogy nem is olyan kiugró az érték, ahogy az emotikon mosolyog pont úgy nevettem én is a kétségbe esett hangján ahogy a telefonban előadta. Megnyugtattam, hogy Tarlós Pityu sokat spórolt nekünk a két autónk kitiltásával, de ha kell akkor vajas kenyéren élek egy hónapig, csak a növényeim komfort szintjét tudjam biztosítani.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.01.28. 10:29

A leghidegebb időszakban nálam is elment napi 50 kW, viszont az utóbbi 4 télre átlagolva még így is nagyon kevés a fűtés költség. Éves szintem még mindig csak egy ebéd ára. ;)

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2017.01.28. 10:56

A minimum -4,7 °C volt. Jelenleg -3,1 °C van. Borult az ég.
Feri

Mátyás
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2015.02.25. 21:07
Tartózkodási hely: Mályi
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Mátyás » 2017.01.28. 11:43

A leghidegebb időszakban nálam is elment napi 50 kW, viszont az utóbbi 4 télre átlagolva még így is nagyon kevés a fűtés költség. Éves szintem még mindig csak egy ebéd ára. ;)
Egy főre,vagy tíz főre. :lol:
Étteremben, vagy otthon. :D ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 12:05

de ha kell akkor vajas kenyéren élek egy hónapig, csak a növényeim komfort szintjét tudjam biztosítani.
Ott a pont. :D

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.01.28. 13:56

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Amíg nincs nálatok szmogriadó vagy be nem tiltják más okból a fatüzelést, addig fűthetsz kályhával is egy udvari kis melegházban. :idea:
A másik hozzászólásodra itt reagálva, lehet még mediterrán éghajlat Magyarotszágon.;-)
Kaktusz, páfrány úgysem neked való, de a fenyő se.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.01.28. 14:05

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Amíg nincs nálatok szmogriadó vagy be nem tiltják más okból a fatüzelést, addig fűthetsz kályhával is egy udvari kis melegházban. :idea:
A másik hozzászólásodra itt reagálva, lehet még mediterrán éghajlat Magyarotszágon.;-)
Kaktusz, páfrány úgysem neked való, de a fenyő se.
Kétlem, hogy van az országban olyan település amely a szmogriadó tervében be merné tiltani a fatüzelést. Amíg a gázfűtés drágább, mint a fával való fűtés, addig biztosan nem fog ez a veszély fennállni. Sőt még utána sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lajos 2017.01.28. 14:44-kor.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 14:15

Kétlem, hogy van az országban olyan település amely a szmogriadó tervében be merné tiltani a fatüzelést. Amíg a gázfűtés drágább, mint a fával való fűtés, addig biztosan nem fog ez a veszély fennálni. Sőt még utána sem.
Ne is tiltsák, nagy melóm van benne....tegnapi képek. :-)
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_DSCN2573.JPG
kepatmeretezes_hu_DSCN2573.JPG (110.92 KiB) Megtekintve 6093 alkalommal
kepatmeretezes_hu_DSCN2572.JPG
kepatmeretezes_hu_DSCN2572.JPG (109.96 KiB) Megtekintve 6093 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.01.28. 14:16

Szó van róla, hogy betiltják...nem is csak a szmogriadó idejére, hanem egyéb érdekek miatt.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.01.28. 14:30

Szó van róla, hogy betiltják...nem is csak a szmogriadó idejére, hanem egyéb érdekek miatt.
Hallottam, de soha sem fogják betíltani. Akik eddig nem fával fűtöttek, hanem szeméttel, azokkal mi lesz?
Már régen be kellett volna tíltani....
Tegnap néztem a híradóban a szomszédos településről volt szó (Csobánka). Nem tudnak mit tenni a szmoggal, mert mindenki fűt mindennel és a község egy hegyekkel körbevett völgyben fekszik és rosszabb volt a helyzet mint helyenként a fővárosban. A polgármester azt nyilatkozta, hogy semmit sem tudnak tenni még azokkal sem, akiknek kiutalnak tüzifát rászorulási alapon, mert az emberek eladják, mert kell nekik a pénz és inkább szeméttel fűtenek.
Tegnap a haverom beszélgetett a szomszédjával. A szomszéd kérdezte, hova viszi azt a pár zsák ruhát meg cipőt?
Válasz: -Leadom egy gyűjtőpontban.
-Minek, mi mindent eltüzelünk........na itt kezdődik a baj, nem a tüzifánál.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.01.28. 14:42

Kétlem, hogy van az országban olyan település amely a szmogriadó tervében be merné tiltani a fatüzelést. Amíg a gázfűtés drágább, mint a fával való fűtés, addig biztosan nem fog ez a veszély fennállni. Sőt még utána sem.
Ne is tiltsák, nagy melóm van benne....tegnapi képek. :-)
Azt ugye tudod, hogy csak a kezeletlen fahulladékkal szabad fűteni? A kezelttel való fűtésért büntethetnek, persze azt be is kell tudni bizonyítani. ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.01.28. 15:13

Ez egy másik kényes kérdés. Mármint, hogy Ki és mivel fűt. A környezettudatos megoldások (geotermikus, napelemes/szélturbinás elektromos kazán) olyan összegű (egy családi háznál néhány pár millió) beruházást igényelnek, hogy átlagos magyarcsalád nem tudja megfizetni. A megtérülési idő tizenéves nagyságú. A kollektoros fűtésrásegítés talán az egyetlen ami elérhető az átlagos családoknak, bár az is erősen határeset. Egy 4 fős családnak, egy elfogadható minőségű rendszer 4-600'eFt. De, legalább szerető Hazánk büntetővámmal is súlytotta ezeket. (no comment...)
A szén/fa fűtés is lehetne gazdaságosabb és környezetet kevésbé szennyező. Itt megint, csak a pénz lesz a buktató. Míg egy "hagyományos" kazán 50eFt-ért már kapható (újonnan 100 eFt), addig egy elfogadható minőségű faelgázosító 350 eFt-tól indul (a jobbak szintén milliós tételek). Harmad- esetleg negyedannyi fűtőanyaggal üzemelve is minimum 7-10 és a megtérülési idő. Nem szándékoztam, a hőbetárolást (puffer) és a kémény kiépítését beleszámolni, mert az még egy 'ismeretlen az egyenletben".
A tüzelő anyag beszerzése is "népi sport". Lopják az erőket, "jobb" esetben kitermelésre vesznek jegyet. A szakszerűtlen és erdőpusztító bánásmódot tetézik az újratelepítés hiányaival/hiányával.
Aztán jön a "legalja". Sajnálom, azokat Akik erre vannak kényszerítve és nem értem, azokat Akit ezt "iparszerűen űzik". A szemét (autógumi, kemikáliák, ruhák és egyéb szemét) elégetésére gondolok.
Még egy matematikai szösszenet. Egy szigetelt (homlokzat és födém hőszigetelt, elfogadható minőségű nyílászárók), elfogadható fűtési rendszerrel (kazán, fűtőtestetek, vezetékezés) felszerelt családi ház kifűtése nem kerül többe gázzal mint (vásárolt) tűzifával. Persze, ha Valaki hozzájut fához/szénhez/fahulladékhoz, ott már más a végösszeg.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.28. 15:58

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Amíg nincs nálatok szmogriadó vagy be nem tiltják más okból a fatüzelést, addig fűthetsz kályhával is egy udvari kis melegházban. :idea:
A másik hozzászólásodra itt reagálva, lehet még mediterrán éghajlat Magyarotszágon.;-)
Kaktusz, páfrány úgysem neked való, de a fenyő se.
Boni mikor lesz mediterrán éghajlat? Mediterrán éghajlatú városunk lehet. Kitalálod melyik?

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.01.28. 16:18

Kétlem, hogy van az országban olyan település amely a szmogriadó tervében be merné tiltani a fatüzelést. Amíg a gázfűtés drágább, mint a fával való fűtés, addig biztosan nem fog ez a veszély fennállni. Sőt még utána sem.
Ne is tiltsák, nagy melóm van benne....tegnapi képek. :-)
Azt ugye tudod, hogy csak a kezeletlen fahulladékkal szabad fűteni? A kezelttel való fűtésért büntethetnek, persze azt be is kell tudni bizonyítani. ;)
Pénteken Csepelen a szomszéd cégnél laminált ragasztott bútorlapokkal bedurrantottak. Felszállt a fekete füst mint a pápa választáskor, Kolléganőm Királyerdőben lakik (egyik legszennyezettebb hely jelenleg), asztmás is, átment kérdőre vonni a cégtulajdonost. Természetesen kitessékelték, hogy ez magánterület. 10 órakor írt egy rövid megfogalmazást és elküldte három illetékes szervnek. 13 órakor kint voltak a két raklapnyi árut nem sikerült elégetni, elsőre figyelmeztetés következőre csekk kiállítva. Most nagyon harapnak az ilyenekre. Az egyik ismerősöm is többször panaszkodott a szomszédjára és az ott lakók is többször felszólították a szomszédot, hogy a szemét égetést fejezze be. Két hete ráhívták a hatóságot azóta nem füstöl. A szomszédom is fával fűt ráadásul szar a kéménye, így sikeresen egy utca levegőjét sikerül elrontani. A múltkor zománcozott fahulladékot hoztak neki. Nem vagyok feljelentgetős, de elmegy a k...anyjába, van gázfűtése és 200 ezres nyugdíja.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.01.28. 16:35

Egyébként tök mindegy hogy hány fok van, -5 vagy -25, a növényeket igyis-úgyis fűteni kell csak arra kell figyelni, hogy legyen áramellátás.
Amíg nincs nálatok szmogriadó vagy be nem tiltják más okból a fatüzelést, addig fűthetsz kályhával is egy udvari kis melegházban. :idea:
A másik hozzászólásodra itt reagálva, lehet még mediterrán éghajlat Magyarotszágon.;-)
Kaktusz, páfrány úgysem neked való, de a fenyő se.
Boni mikor lesz mediterrán éghajlat? Mediterrán éghajlatú városunk lehet. Kitalálod melyik?
Maj egyszer. 8-) Nem találom ki, szabad a gazda! ;) :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)


Vissza: “Időjárás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég