Időjárás

Minden ami az időjárással kapcsolatos. Aktuális események, előrejelzések.
Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: gyom » 2018.02.20. 13:35

Sajnos igaza van Norbinak.
meTa20180220_0000+19800.jpg
Én valahogy nem hiszem, hogy ezek a -20 fokok bejönnek. Még picit távol van ezt pontosan megítélni. Ebből a távlatból, én egyenlőre a -9 és -14 fok közötti értékeket gondolom Magyarország területére.

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Misi » 2018.02.20. 14:57

Nálunk még most sem esik semmi! 8-) és ráadásul 5 fok van. Remélem ami fog esni, amennyiben hó lesz akkor rögtön elolvad.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Peti » 2018.02.20. 15:20

Talán nem lesz olyan nagyon durva, lehet, hogy nem megy - 15°C alá, de úgy néz ki tovább itt marad, mint ahogy még tegnap is látszott. Nehezebben takarodik el, még március első hete is mehet a levesbe. :?

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: gyom » 2018.02.20. 17:07

Nálunk még most sem esik semmi! 8-) és ráadásul 5 fok van. Remélem ami fog esni, amennyiben hó lesz akkor rögtön elolvad.
Néztem is, hogy felétek nemigen van havazás. Azt nem gondoltam volna hogy +5 fok van.
Nálam egész nap nulla fok volt, nemrég ment át mínuszba. Reggel kezdett el havazni és még jelenleg is hullik.

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Misi » 2018.02.20. 18:45

Most már esik vmi, havas eső lehet, még pozitívban vagyunk.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.02.20. 19:31

Még jó, hogy most felkészültem. Trachy becsomagolva, majd holnap bezárom teljesen a takarását.
Győr és környékére zord napokat ír az előrejelzés. :?
Ma reggel -5,8 fok volt.
Én két hete kicsomagoltam, vissza már nem fogom.
Adok még egy kis esélyt ennek a télnek, aztán elkezdem kirakni a növényeket a lakásból. ;) :D[/quote]
Lajos mit csomagoltál ki amit már nem szeretnél visszacsomagolni? A jövő hét eleje nem lesz tréfa az idei tél leghidegebb időszaka következik.[/quote]
Két tő Trachyt.
Tavaly télen egy nyitott teraszon voltak, csak az edényüket tekertem be, a levélzetük szabadon volt. Elég szépen átteleltek, nyáron edényestől talajba ástam őket. Ősszel vastagon betakartam a tövüket avarral, a levelekre zsákot húztam. Két hete leszedtem a zsákokat azóta szabadon vannak.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.02.20. 19:39

Nálunk is havazott egész nap, hol erősebben, hol kevésbé. Ezzel párhuzamosan egész nap olvadt. Az előbb még 1 fok volt, most 0 fokon állunk. Kénytelen voltam lapátolni a vizes havat, mert reggelre szerintem megfagy és húzhatom fel a korcsolyát. :) Mondjuk ahhoz először vennem kellene egy párat. :D

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: gyom » 2018.02.20. 19:54

Még jó, hogy most felkészültem. Trachy becsomagolva, majd holnap bezárom teljesen a takarását.
Győr és környékére zord napokat ír az előrejelzés. :?
Ma reggel -5,8 fok volt.
Én két hete kicsomagoltam, vissza már nem fogom.
Adok még egy kis esélyt ennek a télnek, aztán elkezdem kirakni a növényeket a lakásból. ;) :D
Lajos mit csomagoltál ki amit már nem szeretnél visszacsomagolni? A jövő hét eleje nem lesz tréfa az idei tél leghidegebb időszaka következik.[/quote]
Két tő Trachyt.
Tavaly télen egy nyitott teraszon voltak, csak az edényüket tekertem be, a levélzetük szabadon volt. Elég szépen átteleltek, nyáron edényestől talajba ástam őket. Ősszel vastagon betakartam a tövüket avarral, a levelekre zsákot húztam. Két hete leszedtem a zsákokat azóta szabadon vannak.[/quote]

Miért nem cserép nélkül ültetted a kertbe?
Nem lehet nagy dolog újra rátenni a zsákot. Mondhatnám ezeddig szükségtelenül volt rajta, persze azért hatékony csapadékvédelmet nyújthatott, de most ha tényleg jönne egy nagyobbacska hideg akkor már most sem ártana ha nem ázna be a közepe.
Bocs, hogy nem mentem át a témával egy megfelelőbb topicba, de...

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.02.21. 09:57

Miért nem cserép nélkül ültetted a kertbe?
Nem lehet nagy dolog újra rátenni a zsákot. Mondhatnám ezeddig szükségtelenül volt rajta, persze azért hatékony csapadékvédelmet nyújthatott, de most ha tényleg jönne egy nagyobbacska hideg akkor már most sem ártana ha nem ázna be a közepe.
Bocs, hogy nem mentem át a témával egy megfelelőbb topicba, de...
A jelenlegi helyük csak ideiglenes, a végleges helyük még nem fogadóképes.
Természetesen nem nagy dolog visszarakni a csapadékvédelmet. ;) Tudom, eléggé mostohán bánok szegényekkel, bezzeg a Brahea-m fűtött házikóban várja a tavaszt.

Hogy témába vágó is legyek, reggel volt egy kis hószállingózás, de már abbamaradt és olvad. :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.02.21. 14:33

Bár mifelénk(délkelet Alföld) nem ígérnek olyan durva mínuszokat, mint a Dunántúlra és északra, azért biztonság kedvéért visszazártam a takarásokat, s visszavittem a leandert is a telelőbe. Az a kutya pedig nem merjen a szemem elé kerülni, amelyik nem ette meg a telet. :twisted: :P

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.02.21. 16:07

A tegnapi minimum 0°C, a maximum 0.5°C volt. Jelenleg, 0.4°C van, nagyon enyhe szél és permetszerű eső.
A tegnap leesett hó már csak nyomokban fellelhető. Helyette van a "csodálatos" latyak ... :cry:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.02.21. 16:08

Ha az előrejelzések igazak, akkor idén sem lesz sok gyümölcs. Szóval nem Vagyok vidám. :cry:

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2018.02.21. 23:14

Itt a fórumon van valaki, aki tudja, hogy hogyan működnek ezek az előrejelzési modellek? Az előrejelzések ellenére a széltérkép egyenlőre még nem sejtet nagy hideget. Vajon miket vesznek alapul ezek a modellek?

Gyakran nézegetem a hőmérsékleti világtérképet, és feltűnt egy érdekesség. Pár napja Észak-Amerika keleti partja lett az enyhébb, pedig télen általában a nyugati part szokott melegebb lenni a tengeráramlások miatt.
Vágólap01.png
Vágólap01.png (798.84 KiB) Megtekintve 6362 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.02.22. 06:30

I Az előrejelzések ellenére a széltérkép egyenlőre még nem sejtet nagy hideget. Vajon miket vesznek alapul ezek a modellek?
Vágólap01.png
"Csoda napok járnak, változik a szél: öröm dala árad, költözik a tél." ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: ati123 » 2018.02.22. 07:03

Minden évben szajkózzák hogy szélsőséges idők lesznek, itt van. Nem normális ilyenkor az ilyen idő. Ha fent magasban melegszik állítólag nagyon durván, akkor lent piszok hideg lesz. Itt még csak a hóvirág is most virágzik, a növények többsége már meg van pattanva azoknak vége lesz a -15 C ban. A hónak most örülök, mert a pici növény takarásoknál betakarom hóval, és védve lesznek.
Itt a fórumon van valaki, aki tudja, hogy hogyan működnek ezek az előrejelzési modellek? Az előrejelzések ellenére a széltérkép egyenlőre még nem sejtet nagy hideget. Vajon miket vesznek alapul ezek a modellek?

Gyakran nézegetem a hőmérsékleti világtérképet, és feltűnt egy érdekesség. Pár napja Észak-Amerika keleti partja lett az enyhébb, pedig télen általában a nyugati part szokott melegebb lenni a tengeráramlások miatt.
Vágólap01.png

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.02.22. 09:01

A tegnapi minimum 0.2°C, a maximum 2.4°C volt. Jelenleg, 0.5°C van, enyhe széllel de, csapadékmentesen.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.02.22. 11:39

Jelenleg szakad a hó,nincs nagyon hideg 0" C fok,viszont van szél ami hordja a havat. ;)
Teraszunk É-NY-ti fekvésű és sajnos behordja,nem győzőm letolni egy műanyag lapáttal.
Takarások tetején 5-6 cm vastag hóréteg.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: gyom » 2018.02.22. 12:53

Jelenleg szakad a hó,nincs nagyon hideg 0" C fok,viszont van szél ami hordja a havat. ;)
Teraszunk É-NY-ti fekvésű és sajnos behordja,nem győzőm letolni egy műanyag lapáttal.
Takarások tetején 5-6 cm vastag hóréteg.
Jani, ez nem túl örömteli ami felétek van. Valószínűleg nem olvad el, mire befigyel a hideg levegő.
Nálam tegnap este óta nem esik semmi és jelenleg +4,1 fok van. Nagyon gyenge a légmozgás. A szürkeségből délelőtt rövid időre kisütött a nap is.
Úgy látom, Miskolc felé kevésbé van beborulva. Ez az idő, már megint kettéválasztotta ezt a kicsinyke országot.

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2018.02.22. 14:02

Jelenleg szakad a hó,nincs nagyon hideg 0" C fok,viszont van szél ami hordja a havat. ;)
Teraszunk É-NY-ti fekvésű és sajnos behordja,nem győzőm letolni egy műanyag lapáttal.
Takarások tetején 5-6 cm vastag hóréteg.
Jani, ez nem túl örömteli ami felétek van. Valószínűleg nem olvad el, mire befigyel a hideg levegő.
Nálam tegnap este óta nem esik semmi és jelenleg +4,1 fok van. Nagyon gyenge a légmozgás. A szürkeségből délelőtt rövid időre kisütött a nap is.
Úgy látom, Miskolc felé kevésbé van beborulva. Ez az idő, már megint kettéválasztotta ezt a kicsinyke országot.
Győr és környéke jelenleg rendben van. Itt nem esett sok hó. Max. 5cm ami ebben a pár napban leesett. Éjjel is -1 fok volt a minimum. Napközben olvad rendesen. +1-2 fok van.Eddig amit jósoltak az itt nem jött be. A következő napok már hidegebbek lesznek, de szerintem itt -10 foknál nem lesz hidegebb.
Feri

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Időjárás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.02.22. 16:49

Felénk is havazik. Szép, apró pihékben hull alá. Majd leérve el is olvad.


Vissza: “Időjárás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég