Csevegő

Ide tölthetsz fel tájakat, természeti jelenségeket és a vicces képeket.
kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.11.09. 20:50

Csak egy ötlet azoknak, akiket zavar, hogy nem látják az új hozzászólásokat: Én minden témában, ami érdekel, az egyik hozzászólásom alján bepipáltam, hogy kérek értesítést, ha hozzászólás érkezik az adott topikba. Ezért én csak akkor látogatok fel, ha látom, hogy a számomra fontos témákban hozzászólás érkezett.

Én még nagyon kopasz vagyok a fórumon, így nem nagyon szeretek tanácsokat osztani, inkább szívom magamba a tudást. Sokszor itt (az engem érdeklő növények topikjait végigolvastam), sokszor pedig telefonon Gézától, Norbitól, Viktortól, néha pedig személyesen, amikor eljutok valamelyikőtökhez.

Viszont Nagyon régi fórumozó voltam más témában (25 éves Afrikai sügér tenyésztői tapasztalatom egy részét is így szedtem össze), és abban egyetértek Lacival, hogy uncsi húszszor elismételni egy számodra már tök evidens dolgot, ezért igyekszem a mesterektől csak olyat kérdezni, amit máshol nem találtam meg.

admin6
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:10
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: admin6 » 2015.11.10. 06:38

Kedves fórumozók!

Nagyon ritkán szólunk bele a fórumon folyó beírásokba.
Ez a fórum azért jött létre, hogy a pálma és egyéb egzotikus növényeket tartó embereknek stabil és professzionális közösségi helyet biztosítson. Határozott céliránnyal és nem túl beleszóló adminisztrátorokkal.

Kérésetekre reagálva megvitatjuk, hogy lehetséges-e egy figyelemfelkeltő előlap.

A megszólítási problémákra reagálva, idézném a Fórum szabályzatának vonatkozó részét:
"
13. A fórum nyelve magyar, stílusa baráti, tegeződő. Kérünk, figyelj oda a helyesírásra és mellőzd a szavak rövidítését (pl: vagyok – vok)!
"
Tehát bőven belefér, a keresztnevek és egyéb egymást érintő megnevezések használata.
Arra a felmerült gondolatra, miszerint a kérdésekre utalások a válaszok, ismét idézek:
"
15. Kérünk, hogy tiszteld meg a másikat azzal, hogy átolvasod az adott témát, mielőtt kérdést teszel fel oda. Ebben az oldal felső részén található keresés funkció is segítségedre lesz.

"
Ezt minden regisztráló elolvasta és elfogadta.

További jó fórumozást kívánunk!
Admin 6

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.11.10. 07:16

Igenis! 8-)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: gyom » 2015.11.10. 13:19

Érdekesek a meglátások a nevek használatával, zártkörűnek érződő fórummal, összeszokott baráti társasággal kapcsolatosan. Nagyjából természetes, hogy nem érezünk mindannyian egyformán ezzel kapcsolatban.
Amikor én regisztráltam, még az előző fórumra, akkor én is egy összeszokott, egymást többen személyesen ismerő társaság által irt fórumba csöppentem be. Mégpedig úgy, hogy nem olvastam bele regisztrálás előtt. Mivel akkor is jó hangulatúnak látszott az összeszokot társaság, csakúgy mint szerintem most is, így szívesen szólaltam meg. Amennyiben nem érződött volna a már régebben regisztráltak között barátias hangulat, akkor szerintem nem is mélyedek bele annyira a fórumba. Persze kellett hozzá a nagyon jól befogadó társaság, ami most is ugyanolyan, és kellett hozzá az, hogy bátran írjak, fotókat tegyek fel. Valamint, még a növények iránti nagy érdeklődésem és szeretetem váltotta még ki azt, hogy ide kell tartoznom.
Ezért én azt tanácsolnám az új tagoknak, hogy bátran csapjanak bele, írjanak hozzászólást, tegyenek fel fotókat és elindulhat az, hogy elkezdik jól érezni magukat a csoportban. Ha már azt írtam, hogy csoport, akkor kiemelném, NEM ZÁRT. Tegnap és már máskor is elhangzott, hogy zárt csoport érzet van. Miért? Bárki regisztrálhat és onnantól hozzászólással közelíthet az összekovácsolódott társasághoz, Legyen az a hozzászólás kérdező vagy közlő jellegű, biztos rövidesen valaki reagál rá.
A keresztnevek használatával kapcsolatosan az én véleményem a következő. Amennyiben nem szólítanánk egymást keresztnéven, akkor is ugyanolyan maradna a fórum hangulata és ugyanolyan barátiasan tudok írni Alphának, mint Viktornak. Szerintem mindegy hogyan szólítanám meg, a felé irányuló mondandómból ugyanúgy kiérződhet, hogy jól ismerjük egymást. Tehát a légkör érzet nem fog megváltozni a fórumon, vagy csak minimálisan. Viszont az új tagoknak valamivel könnyebb dolguk lenne, ha csak nicnéven szólítanánk egymást, ahogy ezt Boni mondta már. Bár szerintem ő is hamar összekapcsolta a nicneveket a keresztnevekkel mint én is anno. Szerintem a nevek használata kérdést, lehet érdemes lenne átgondolni, többek véleményét elolvasni, átbeszélni itt, esetleg szavazni.
További szép napot kívánok mindenkinek: Géza, a Viktor Jókirálya. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyom 2015.11.10. 15:23-kor.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.11.10. 14:27

Az Én első hozzászólásom, még a megboldogult Pálmaligeten volt. Előtte olvasgattam, nézegettem, "ízlelgettem". Aztán bumm neki!
Nagyon sok információ halmozódott fel ott és akkor. Próbáltam, a tudást Magamba szívni. Aztán teltek múltak az évek, egyre több Taggal lett személyes ismeretség (jópárból komoly barátság!). Most is ilyen a hangulat mint, egy nagy Családban. Mindannyian önálló személyiségek Vagyunk, így a dolgokat több szemszögből (másként) látjuk. Ezek kerülnek megosztásra/megvitatásra, ettől lesz "színes" az egész.
A Magam részéről tudom mondani, hogy nagyon-nagyon sok mindent tanultam/lestem el a Nagyoktól (és a "Kezdőktől" is!). Emellett, egy komolyabb kertészetre való növényt is "sikerült a másvilágra küldeni", a legjobb szándékom/tudásom ellenére is. Azt Ittlakókban közösnek érzem, ennek a tudásnak a megosztását és a feltételnélküli jóindulatot a Másik felé.
Ismét csak a Magam nevében, ennél többre nem is vágyom. :)

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.11.10. 14:41

Azért errefelé én is olvasgatok, nem tudom ki hogy van, de ha valami érdekel megkérdezem, max ha úgy írnak, kioktatnak stb. többet nem írok. Nekem az írással mint gátlásaim soha nem voltak, azért mégiscsak egy anonim dolog. Inkább ha egyedül vagyok a személyes találkozások csoportokkal szoktam parázni, az első élőfórumon, nem volt semmi gondom míg oda nem értem, ha az utca végén nem lett volna föld út több mint biztos meglógtam volna, mikor az embereket megpillantottam. Még sokszor most sem tudom becenevek alapján ki ki, ez engem nem zavar. :mrgreen: A 2. találkozóról nem tudtam volna meglógni, azt sem tudtam hol vagyok. :roll:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.11.10. 14:55

Te is vettél egy nagy levegőt és bementél a kapun. Aztán, csak szóba elegyedtél a már ottlévőkkel. Szerintem, csak ennyi kell. A Társaság jó, befogadó és kedvelhető. És szerencsére, az újonnan érkezőkre is igaz volt ez (remélem a továbbiakra is igaz marad!). :)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.11.10. 15:21

Egy kis Segítség:
Liga-Gábor
Gyom-Géza
Yamaha-Gábor
Lesli5-Laci
Alpha-Viktor
Palmaoázis-Szabi
Bis-Feri
Imy-Csabi
Kizzo-Zoli
Domager-Gergő
Unartis-Zoli

Szerintem nem olyan vészes aki rendszeresen fórumozik annak menni fog. Akit kihagytam ne haragudjon szerkesszétek amennyiben van még valaki.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.11.10. 15:30

A fórumtalálkozó sokat segít egymás megismerésében csak sokszor rövid az idő. Én személy szerint amennyiben megkeres engem privátban vagy telefonon és lehetőséget kér személyes találkozóra akkor nyitott vagyok és megbeszélünk egy időpontot akár az otthonomban. Sokan jönnek olyanok is akik nem részesei a fórumnak pedig eléggé megszállotak én nem erőltetem csatlakozásukat csak felajánlom a lehetőséget. Lényagesen többen vagyunk mint azt gondoljuk és kb 20-25 csatlakozóból lesz egy aktív fórumozó ezt figyelembe kell venni és ezzel együtt kell élni. Van olyan is aki azért csatlakozott hogy megkeresen privátban és felvegye velem a kapcsolatot egy növény kapcsán (ez nem szemrehányás) majd a továbbiakban emailban értekeztünk és lehet soha nem fog hozzászólni a fórumhoz.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.11.10. 16:46

Én mindenkitől messze lakok, az isten háta mögött, 1 évben nem sok mindenkivel találkozok inét. :?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.11.10. 17:24

Messze, Jani lakik (másik kontinens). ;)
Magyarország egy kis város. 8-)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.11.11. 11:11

Megosztok veletek egy kis elgondolkodtató párhuzamba állítást. ;)
A jó házasságot nem az anyakönyvvezető előtt kötik,szívből jövő szereteten :) alapul.Ez a jó az apának,az anyának és a gyereknek is. ;)
A jó házasságnak egészségvédő :) szerepe van
és szabadok maradunk :) benne.
A rossz vagy érdekházasság nem a szereteten alapul,nem egészségvédő,nem szabad benne az ember és csakis ennél beszélhetünk családi erőszakról is.
A jó házasságban a veszekedések csak a felületen ;) történnek,
a felek fejlődését szolgálják :) ,belőlük tanulva magasabb szintre lépünk :!: ,
az alap,a bizalom :) és a szeretet :) marad.
Míg élettársi kapcsolatoknál gyakori a veszekedések utáni kalap,kabát.
Miért nem működnek nálunk a családi vállalkozások? Miért működnek az olaszoknál?
Az a szövetség (rossz házasság,élettársi kapcsolat)ami pénz vagy egyéb érdekek miatt köttetik csak mostanra vagy rövid távra szól.
Egy kocsi,két kocsi,három kocsi…majd eltűnik az összes kocsi,csak a nő BNV-je marad és arról is egy idegen férfi kaparja a jeget.A régi élettárs,akivel a vállalkozást közösen hozták létre ,egyik napról a másikra lecserélődött egy pénzesebbre és elment albérletbe a saját házából,hogy is van ez?Liberáliséknál ez teljesen normális és elfogadott dolog,a fontos,hogy a végén minden jól alakult.A házba új gyerekek költöztek… mozaikcsaládokat próbálunk összerakni…legóként ismételten szétszedni…ami egyszer összetört,annak nyoma marad…bármilyen egésznek is tűnik. :!:
A nyom: anorexia,alkohol,depresszió stb. :!:
Kérdés :?: ,hogy mi tartja össze a fórumot :idea: ,ki miért regisztrált :idea: ,lelép vagy kitart. ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8450
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.11.11. 16:05

Picit "mellberugós" a hasonlat, a számomra. De, értem mire gondolsz.
Én is gyakorta hasonlítom a fórumot, egy tágabb értelemben vett Családhoz (néha nem is olyan tág, az az értelmezés :lol: ).
Itt Mindenki szabad akaratából és jókedvéből tud Lenni. Megvan a kölcsönös tisztelet, közös érdeklődés, hasonló problémák.
Kvázi, "szerelemből" Vagyunk itt.
Még csak nem is veszekszünk, eseteleg civódunk, és csipkelődünk. Viszont tologatjuk Egymás "szekerét" (megosztjuk a tapasztalatokat, akár fizikailag is segítünk).
Ha így nézed, akkor ez egy jól funkcionáló családi vállalkozás. ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.11.11. 17:01

Megosztok veletek egy kis elgondolkodtató párhuzamba állítást. ;)
A jó házasságot nem az anyakönyvvezető előtt kötik,szívből jövő szereteten :) alapul.Ez a jó az apának,az anyának és a gyereknek is. ;)
A jó házasságnak egészségvédő :) szerepe van
és szabadok maradunk :) benne.
A rossz vagy érdekházasság nem a szereteten alapul,nem egészségvédő,nem szabad benne az ember és csakis ennél beszélhetünk családi erőszakról is.
A jó házasságban a veszekedések csak a felületen ;) történnek,
a felek fejlődését szolgálják :) ,belőlük tanulva magasabb szintre lépünk :!: ,
az alap,a bizalom :) és a szeretet :) marad.
Míg élettársi kapcsolatoknál gyakori a veszekedések utáni kalap,kabát.
Miért nem működnek nálunk a családi vállalkozások? Miért működnek az olaszoknál?
Az a szövetség (rossz házasság,élettársi kapcsolat)ami pénz vagy egyéb érdekek miatt köttetik csak mostanra vagy rövid távra szól.
Egy kocsi,két kocsi,három kocsi…majd eltűnik az összes kocsi,csak a nő BNV-je marad és arról is egy idegen férfi kaparja a jeget.A régi élettárs,akivel a vállalkozást közösen hozták létre ,egyik napról a másikra lecserélődött egy pénzesebbre és elment albérletbe a saját házából,hogy is van ez?Liberáliséknál ez teljesen normális és elfogadott dolog,a fontos,hogy a végén minden jól alakult.A házba új gyerekek költöztek… mozaikcsaládokat próbálunk összerakni…legóként ismételten szétszedni…ami egyszer összetört,annak nyoma marad…bármilyen egésznek is tűnik. :!:
A nyom: anorexia,alkohol,depresszió stb. :!:
Kérdés :?: ,hogy mi tartja össze a fórumot :idea: ,ki miért regisztrált :idea: ,lelép vagy kitart. ;) :)
Értem a párhuzamot, s nagyjából egyet is értek vele. Ha nem is házasság, s főleg nem érdekházasság, de mindenképpen családias ez a fórum. Mindenkit a közös érdeklődés, az egzotikumok iránti szeretet, sőt olykor megszállottság hozott ide. Viszont a liberális szót kár volt belecsempészned, mert óhatatlanul is politikai felhangja van, s sajnos szitokszóvá vált a mostani politikai környezetben. Ez pedig sok ember érzékenységét sérti, többek között az enyémet is. :( Ha valami, akkor a kertészkedés mindenképpen pártsemleges dolog. A többi meglátásoddal viszont tudok azonosulni. ;)

Avatar
admin8
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:01
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: admin8 » 2015.11.11. 19:48

Viszont a liberális szót kár volt belecsempészned, mert óhatatlanul is politikai felhangja van, s sajnos szitokszóvá vált a mostani politikai környezetben. Ez pedig sok ember érzékenységét sérti, többek között az enyémet is. :( Ha valami, akkor a kertészkedés mindenképpen pártsemleges dolog. A többi meglátásoddal viszont tudok azonosulni. ;)
Kurdilaci, teljesen igazad van, nekem is megütötte a szemem, de talán ez még nem tartozik a törlendő kategóriába.
A fórumszabályzat is egyértelmű ezügyben:
"3. A „palmatartok.hu” politikától, vallásoktól, rasszizmustól és ezek bármilyen formájától mereven elzárkózik! Az ilyen bejegyzések törlésre kerülnek, súlyosabb esetben a tagot kizárjuk. Kérünk, hogy te se tegyél ilyen beírást!"

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: imy » 2015.11.11. 20:24

Mindig van egy gazdagabb pasi, mindig van egy drágább autó (BMW :P ), egy nagyobb ház... :D De, ha valakinek csak ezek a szempontok fontosak, azzal az emberrel nem kell sokat foglalkozni.
Ha valaki csak (bármilyen) érdekből tart Velünk, az úgyis hamar kiderül, kimerül, aztán keressen magának másik társaságot! 8-)
Ahogyan Viktor is mondta, itt mindenki szabad akaratából van jelen, akkor és addig, amikor/ameddig kedve és lehetősége van. És ez egy liberális Fórum, szerintem, mivel a jó modoron kívül semmi sem kötelező.
Egyébként én nem értem Boni, hogy mit akartál kihozni belőle... :roll:

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.11.11. 20:43

Véleményem szerint ezt az egész beszélgetést le kéne zárni! A fórum arculatán az illetékes emberek biztos fognak valamit tenni, minden egyében mint a hozzászólások mennyiségén és a színvonalért csak mi fórumtagok tehetünk valamit.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.11.11. 21:11

Örülök,hogy többen ráéreztetek a mondanivalóm nagy részére :) ,még Imy is :) jó úton indult el a megértés felé,ennek különösen örülök :D ! Bízom benne,hogy az olvasókhoz is eljutott belőle valami és irányt mutat ! 8-)
Szabadelvűségnek nem akartam azt az egy szót írni,mert úgy nem mindenki érti. :oops: ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.11.12. 07:21

Örülök,hogy többen ráéreztetek a mondanivalóm nagy részére :) ,még Imy is :) jó úton indult el a megértés felé,ennek különösen örülök :D ! Bízom benne,hogy az olvasókhoz is eljutott belőle valami és irányt mutat ! 8-)
Szabadelvűségnek nem akartam azt az egy szót írni,mert úgy nem mindenki érti. :oops: ;)
Köszönöm Nelli, s remélem nem bántottalak meg a megjegyzésemmel.Nagyon sajnálnám! :roll:

Jani
Hozzászólások: 833
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:40
Tartózkodási hely: Kelowna,British Columbia
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Jani » 2015.11.12. 10:42

... és arról is egy idegen férfi kaparja a jeget...
ez tetszett :) s igen,az adminok majd alakítják a családi vállalkozás arculatát-amiről már régóta szó volt.


Vissza: “Egyéb képek, növények, állatok, csevegő”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég