Csevegő

Ide tölthetsz fel tájakat, természeti jelenségeket és a vicces képeket.
Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.02.01. 17:55

A fatüzelés betiltása sosem lesz kivitelezhető. Senkit sem lehet a gáz, vagy villanyfűtésre. Ha meg mégis betiltanák, akkor ezrek fagynának meg. Azt tudom elképzelni, hogy egy ilyen törvény megszületése után, kb egy hónappal az EU lépne közbe. Mi van azokkal az osztrák,német és francia régiókkal, ahol ez "hagyomány" és szükségszerű? Nincs a magas hegyekben egy egy kisfaluban mindenhol gáz, meg erre alkalmas villanyvezeték. Nem volt rá igény soha. Vagy most mindenhová bevezetik majd "gyorsan" ?
Ez az egész halálra volt ítélve akkor, amikor kitalálta valami eszes, akinek a lakása gombnyomásra működik és "kicsit" többet keres az átlagnál, persze kétkezi becsületes munkával.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.02.01. 18:44

A jelenlegi építési törvény két egymástól független fűtési megoldást ír elő. Lehet villany, gáz, geo- vagy aerothermikus vagy valamilyen elégetéses (olaj, fa, szén, vegyes, biomassza). A lakhatási engedélyhez ezen felül: 1db háló helység, 1db konyha, 1db WC kell.
A másik mondat, a kémény. Hivatalosan nem lehet megszüntetni/elbontani, az adattárban szereplő kéményt, csak a Katasztrófavédelem engedélyével.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.02.01. 20:01

Boni az emberi agy szerintem pont nem olyan mint amilyennek írtad.
Hát milyen? :lol: Egyszer erről beszéltünk már,azt hiszem,akkor is máshogy értettél,de aztán mégis megértettük egymást! ;) :)
Nem bonyolult dolgokra gondoltam, csak arra, hogy amit leírsz mert nem szeretnél elfelejteni, azt azzal, hogy leírtad már meg is jegyezted. Lásd iskolai dolgozatra puska készítés. Mozaik leírta, hogy Jani 50-et felhívni. Nem azt gondoltam állítani, hogy nem vagyunk, vagy nem lehetünk feledékenyek, de ami fontos és ráadásul még egyszerű is megjegyezni, valamint a napi érdeklődési körünkkel egybefügg, azt nem szoktuk elfelejteni. Lehetséges, hogy egy ideig elfoglaltság miatt nem jut az ember eszébe, de egyszer csak minden bizonnyal többször is újra újra eszébe jut, mire végül oda kerül a sor, hogy tárcsázza.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.01. 20:10

Boni az emberi agy szerintem pont nem olyan mint amilyennek írtad.
Hát milyen? :lol: Egyszer erről beszéltünk már,azt hiszem,akkor is máshogy értettél,de aztán mégis megértettük egymást! ;) :)
Nem bonyolult dolgokra gondoltam, csak arra, hogy amit leírsz mert nem szeretnél elfelejteni, azt azzal, hogy leírtad már meg is jegyezted. Lásd iskolai dolgozatra puska készítés. Mozaik leírta, hogy Jani 50-et felhívni. Nem azt gondoltam állítani, hogy nem vagyunk, vagy nem lehetünk feledékenyek, de ami fontos és ráadásul még egyszerű is megjegyezni, valamint a napi érdeklődési körünkkel egybefügg, azt nem szoktuk elfelejteni. Lehetséges, hogy egy ideig elfoglaltság miatt nem jut az ember eszébe, de egyszer csak minden bizonnyal többször is újra újra eszébe jut, mire végül oda kerül a sor, hogy tárcsázza.
Igen, felhívja majd és pont akkor, mikor eldönti, hogy megteszi.De ez lehet 1 év múlva is.
A hozzászólás leírásával az rögzült benne, hogy elfelejti... :-) Azt ,hogy biztosan felhívja ,még nem döntötte el akkor, csak nekünk ígérte...hogy majd egyszer."Ha el nem felejtem"... ezt a kimondással vagy leírásssal egy időben már el is felejti az ember ;) .Lehet, hogy van kivétel, de nem sok! ;-) Ebből az utolsó mondatomból mi marad meg neked jobban? :-) Az, hogy " nem sok".;-) Erről ennyit, tán érthető most már ismét.:-)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.02.01. 20:46

Boni, tudnék rá válaszolni és mérget veszek rá, hogy még te is válaszolnál arra, de azért nem teszem, mert tudom, hogy már így is sokan fogják a fejüket akik olvassák a párbeszédünket.

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2017.02.01. 20:48

:lol:
Felhívom. Naptárba beírva. ;)
Feri

Jani
Hozzászólások: 833
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:40
Tartózkodási hely: Kelowna,British Columbia
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Jani » 2017.02.02. 05:02

Miután a kirendeltség vezetője rejtélyes körülmünyek között eltűnt, a helyettes, kezét-lábát törve igyekezett kérésednek eleget tenni. :lol:
Majdnem. 8-) A beszélgetést követően (nemegész egy órával utána) megjelent Nálunk három szervízkocsi, egy daruskocsi. Nagyjából 20 ember. Meg a NagyaFőnökJobbantudja (volt nagy magyarázkodás, leizzadás, tipegés-topogás, személyesen töltötte ki az űrlapokat :twisted: ). És mire elkészültek a bekábelezéssel már volt is netünk. Hipp-hopp.
Szerintem olvassák a fórum csevegő topicját :lol: :lol: és elszégyelték magukat ;) s rögvest intézkedtek !
Vagy tudod,szoktam beszélni a föntiekkel..... (hideg nyarunk lesz)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.02. 06:05

Boni, tudnék rá válaszolni és mérget veszek rá, hogy még te is válaszolnál arra, de azért nem teszem, mert tudom, hogy már így is sokan fogják a fejüket akik olvassák a párbeszédünket.
Bízom benne,hogy azért nem olyan sokan fogják,én is könyvekben olvastam és előadáson hallgattam! ;)
Viszont abban igazad van,hogy nem igazán kapcsolódik ez a téma a fórumhoz,még akkor sem,ha ez egy Csevegő topik.
Az ilyen jellegű kis kitérőket szeretem azért itt is ,csak 1-2 hozzászólás erejéig kifejteni,tovább nem terhelek vele másokat,de a valóságban is ugyanígy teszek,aki vevő rá,az úgyis tudja vagy ,ha csak érdekli rákérdez privátban vagy máshol ,megbeszéljük vagy utánaolvas. ;) :)
Hogy visszatérjek a növényekhez :D ,most van egy kis dolgom még munkába indulás előtt,mert tegnap este nem mertem a kínai borókát egyenesbe húzatni vagy veregetni róla az ónos esőt,mára olvadt már egy kicsit. ;) Megfontolandó,hogy ültetek-e többet ilyet a kertbe,ha minden egyes tél előtt Raschel hálóval kell bebugyolálnom...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boni 2017.02.02. 06:55-kor.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.02. 06:06

Miután a kirendeltség vezetője rejtélyes körülmünyek között eltűnt, a helyettes, kezét-lábát törve igyekezett kérésednek eleget tenni. :lol:
Majdnem. 8-) A beszélgetést követően (nemegész egy órával utána) megjelent Nálunk három szervízkocsi, egy daruskocsi. Nagyjából 20 ember. Meg a NagyaFőnökJobbantudja (volt nagy magyarázkodás, leizzadás, tipegés-topogás, személyesen töltötte ki az űrlapokat :twisted: ). És mire elkészültek a bekábelezéssel már volt is netünk. Hipp-hopp.
Szerintem olvassák a fórum csevegő topicját :lol: :lol: és elszégyelték magukat ;) s rögvest intézkedtek !
Vagy tudod,szoktam beszélni a föntiekkel..... (hideg nyarunk lesz)
;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.02. 06:09

:lol:
Felhívom. Naptárba beírva. ;)
:lol: Nyilazom és firkálom én is sokszor azt a naptárt!
Karcsibácsi látogatása is a kiállításának az utolsó hetére fog tolódni,a hideg miatt! 8-)
Eldöntöttem magamban :) ,hogy a kiállítás megnyitása utáni napon máris megyek :) ,viszont ő mondta,hogy várjak a jobb időkre,ezért kell nyilaznom a naptárt! ;) :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.02.02. 09:56

:lol:
Felhívom. Naptárba beírva. ;)
:lol: Nyilazom és firkálom én is sokszor azt a naptárt!
Karcsibácsi látogatása is a kiállításának az utolsó hetére fog tolódni,a hideg miatt! 8-)
Eldöntöttem magamban :) ,hogy a kiállítás megnyitása utáni napon máris megyek :) ,viszont ő mondta,hogy várjak a jobb időkre,ezért kell nyilaznom a naptárt! ;) :lol:
A mondandód elején már kezdtem megijedni, hogy azért nyilazod mindig odébb mert minden nap elfelejted.

A másik, én valahogy nem szeretem, (sőt....) az olyasmi előadásokat amiről írtál. Nem vagyunk egyformák.

Mozaiknak meg szerintem intézek ma egy erősebb áramos kezelést. :lol:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.02. 10:04

:lol:
Felhívom. Naptárba beírva. ;)
:lol: Nyilazom és firkálom én is sokszor azt a naptárt!
Karcsibácsi látogatása is a kiállításának az utolsó hetére fog tolódni,a hideg miatt! 8-)
Eldöntöttem magamban :) ,hogy a kiállítás megnyitása utáni napon máris megyek :) ,viszont ő mondta,hogy várjak a jobb időkre,ezért kell nyilaznom a naptárt! ;) :lol:
A mondandód elején már kezdtem megijedni, hogy azért nyilazod mindig odébb mert minden nap elfelejted.

A másik, én valahogy nem szeretem, (sőt....) az olyasmi előadásokat amiről írtál. Nem vagyunk egyformák.

Mozaiknak meg szerintem intézek ma egy erősebb áramos kezelést. :lol:
Amit megígérek valakinek,azt mindig betartom! ;) :)
Van akinek az előadásait nem szeretem és nem is értek vele egyet,de meghallgatom egy darabig. ;)
Intézz :lol: ,közeledik a húsvét!Gyógyulnia kell mindenféle szinten! :lol: :lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Encsike » 2017.02.02. 11:15

Említettem nemrég ,hogy hétfőn hajnalban is kiégett egy ház itt a külterületen.
Ma kérdezgettem az óvodát mit is tudnak a családról.Nagyon megrázó volt az hallani ,hogy a két gyermek füstmérgezés és égéssel még a kórházban fekszenek.Elmesélték nekem mi is történt és azt kell mondanom ,hogy nem is tudom ....szóval a következő pár mondat magáért beszél..
A kamrában rövidzárlat keletkezett ami felett a család hálószobája volt.Arra keltek,hogy ég alattuk az ágy.Az egyik kislányt az apuka a hajánál fogva tudta csak kimenteni a tűzből.Az emeletre vezető lépcső leszakadt az apuka alatt mentés közben.

Ne haragudjatok ,hogy megosztottam veletek ...én még most is pityogok ,összetehetjük a két kezünket ,hogy kijöttünk sérülés nélkül.Azt hiszem ennek a családnak van igazán szüksége segítségre.
Szerencsére nagy ott is a család,van hol lakniuk.
Közvetítéssel felkeressük őket és próbálunk segíteni nekik mi is.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.02.02. 11:19

Borzasztó!

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.02.02. 12:03

Ez nagyon szomorú történet! :cry:

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2017.02.02. 16:37

Mozaiknak meg szerintem intézek ma egy erősebb áramos kezelést. :lol:
Tehát te voltál. Akkor azért rángatott az áram annyira. :lol: ;)
Feri

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2017.02.02. 16:43

Intézz :lol: ,közeledik a húsvét!Gyógyulnia kell mindenféle szinten! :lol: :lol: :lol:
Addigra már szabadlábra kerülök. 8-)
Fel leszek teljesen villanyozva. :lol:
Feri

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.02.03. 06:00

Intézz :lol: ,közeledik a húsvét!Gyógyulnia kell mindenféle szinten! :lol: :lol: :lol:
Addigra már szabadlábra kerülök. 8-)
Fel leszek teljesen villanyozva. :lol:
:o Képzelem! :lol: :lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.02.04. 20:05

Ma beszéltem Jani50-nel. Mindenkit üdvözöl és hiányolja a Társaságot.
Csendesen felvázoltam miként jutottunk dűlőre a helyi szolgáltatóval remélve, hogy Neki is segít valamit az információ.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Atys » 2017.02.04. 21:04

Bízzunk benne, hogy sikerül mihamarabb elintéznie.


Vissza: “Egyéb képek, növények, állatok, csevegő”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég