Kertészetek,eladók értékelése

Közös rendelések helyszíne. A pozitív értékelésű kertészetek felsorolása.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.11. 10:48

A helyi Adó Hivatal is volt ott Miattunk ... 8-)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.10.11. 12:55

Hihihi :twisted:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.11. 15:22

Ha, a magyar hatóság lett volna ott, már nem működnének ...

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: unartis » 2015.11.14. 06:06

Annak idején nagyon tetszett, hogy a Pálmaligetnél egzotikusabb növényeket is lehet(ett) vásárolni megfizethető áron!
2008-ban rendeltem is tőlük 1 db Yucca strictat és 3 db Yucca elata-t. Kicsinyke magonc növényeket küldtek
Tavasszal rendeltem, így ki is ültettem a kertbe, egész nyáron volt idejük erősödni a(z eleki,) szülői házunknál lévő sziklakertben. Már akkor Nagy várakozással vártam az első telet(hiszen saját szememmel láttam a Bp-i füvészkert két méter feletti példányait), decemberben még semmi gond nem volt velük, majd legközelebb amikor márciusban mentem haza, akkor az 'elata' ként küldött növények pusztulását tapasztaltam.
A képek tanúsága szerint így visszanézve azokat, nem azt küldtek amit kértem, vásároltam :x , akkor még nem láttam magonc elata-t, így könnyen elhittem amit kaptam, hogy Yucca elata. Azt nem firtatom, hogy ki hibázott, hogy szánt-szándékkal küldték-e, vagy véletlen tévedtek ebben az ügyben, a hozzá értés hiányának tudom be ezt :shock:,! Gondolom más is bele futott már ilyenbe, ez az eset onnan jutott eszembe, hogy néhány napja az index fórum 'Yukkák' topikjában van egy hasonló helyzetben lévő emberke aki tőlük rendelt jukkát, a sors iróniája, hogy ő is elata-t és ő sem azt kapta amit rendelt :cry:, eddig abban a hitben éltem, hogy csak nekem küldtek tévedésből növényeket, de ezek után arra tudok gondolni, hogy sorozatban elkövetik ezt a hibát.

a 2008-ban készült képeket mellékelem a Pálmaligettől kapott növényekről:
Yucca stricta(sajnos rossz helyre ültettem, így néhány év alatt ez is tönkre ment):
BIG_0005412880.jpg
Yucca stricta ként kapott növény, talán ez tényleg stricta
BIG_0005412880.jpg (343.43 KiB) Megtekintve 10685 alkalommal
A Yucca elata ként küldött egyik növény, valójában nincs ennyire húsos levele egy elata-nak, amióta vetni szoktam, már tudom:
BIG_0005412887.jpg
Yucca elata ként kapott növény, háromból az egyik(még akkor nem volt digi. gépem, így ennyi képem maradt róluk)
BIG_0005412887.jpg (227.87 KiB) Megtekintve 10685 alkalommal

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.01.03. 12:59

Írnék néhány sort Tóth Gyula gödöllői kertészetéről. Elsősorban örökzöldek oltásával foglalkozik és elég sok különlegesség és néha ritkaság is megtalálható nála. Személy szerint nem ismerem de többször beszéltünk telefonon. Néhány növényem onnét származik a növények nem nagy méretűek de ár érték arányban hibátlanok. Ő nem csak egy kertész igazi profi a munkájában csupa szeretet van és nem csak a haszon számít nála ráadásul amit csinál ahoz ért is. Telefonon igen közvetlen és segítőkész az örökzöldek iránti szeretet árad belőle. Mindenkinek ajánlom itt van a honlapja minden megtalálható rajta http://tothfaiskola.hu/contact.html

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2016.03.09. 20:26

Ma jártam a pasaréti Oázisban, van néhány tavalyról maradt Brahea armata, meg Wagnerianus. Mindkettő 12e ft., a Brahea kb 140 cm magas cserepestől, 30 cm törzs, a Wagi kb 1-1.2 m, 40-50 cm törzs. Persze vannak még Fortunei és Butia példányok is.

denelly19
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.07.03. 21:57
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: denelly19 » 2016.03.14. 22:40

Sziasztok!!!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, vásárolni szeretnék Leyland ciprust, Smaragd thuját, Európai ciprust, Acélkék hamisciprust!
Tudtok e esetleg ajánlani olyan kertészetet ahol szép növényeket lehetne beszerezni? Viszonylag kicsi 30-40 cm-es növények kellenének, főleg a Leylandiból! Belőle több is kellene, sövénynek!! :)
A Leylandiról jókat olvastam a neten, de érdekelne a ti véleményetek is!! ;)
Válaszokat előre is köszönöm!!

Üdv: Brigi!! :D

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.03.15. 06:49

Szia Brigi!

Némi segítséget adna, ha legalább a megyét megadnád, hol szeretnél venni.
De, jószívvel tudom ajánlani Árvai józsit.
http://www.kiskert.com/

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.03.15. 07:42

Szia Brigi!
Küldtem neked privát üzenetet az európai ciprussal kapcsolatban. ;)

denelly19
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.07.03. 21:57
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: denelly19 » 2016.03.15. 20:07

Szia Brigi!

Némi segítséget adna, ha legalább a megyét megadnád, hol szeretnél venni.
De, jószívvel tudom ajánlani Árvai józsit.
http://www.kiskert.com/

Szolnok megyében lakom, de más megyében is érdekel, mert szállítási költség mindenhol van, csak tudod az ár és minőség nem mindegy, nem szeretnék selejtes növényt vásárolni, főleg nem nagy tételben!! :)
Köszönöm a linket, tényleg nagyon szép növényei vannak, és az ár is nagyon jó!! :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.03.16. 06:32

Teljesen egyetértünk! ;)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.04.24. 09:49

MyPalmShop!

Első rendelésem rendben lezajlott. A pénz elutalását követően 4-5 nap elteltével megérkeztek a növények. Mindenről e-mail-ben kaptam értesítést.
A második rendelésem már nem megy ilyen gördülékenyen. Rendeltem egy zamia furfuracea,egy phoenix roebelenni,és egy syagrus romanzoffiana növényt. Beletettem a kosárba,elküldtem a rendelést.Ezt követően elküldtem paypalon a pénzt(ápr13). Még aznap jött egy mail a mypalmshop-tól,hogy a pénz megkapták és megjött a számla is pdf formátumban. Örültem is neki. Ezt követően öt nap néma csend. Legközelebb 19.én jöt egy mail a paypal tól,hogy vissza utalták a syagrus árát. Ráírtam a kereskedőre,hogy mi történt és írták,hogy elfogyott . Ekkor írtam nekik,hogy kár volt visszaküldeni a pénzt,mert drága a posta költség és inkább vettem volna belőle mást. Írtam nekik,hogy veszek másik növényt belőle. Másnap meggondoltam magamat és inkább az melett döntöttem,hogy mégsem kell növény . Megírtam nekik és választ is kaptam21.én,hogy sajnálják,hogy nem kérek más növényt. Azóta mail nem jött,hogy feladásra került volna a két növényem. Remélem ezt hétfőn legkésöbb megteszik. A tanulság az ,hogy ha legközelebb rendelek innen leinformálom,hogy az én általam igényelt növények vannak -e raktár készleten. Amit meg nem értek,hogy a shop egybe van fűzve a raktárkezelővel.Vagyis ha a shop-ban van akkor a raktárban is lenni kell készleten.Sajnálom,hogy nem lessz ilyen növényem.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.04.24. 12:05

Ne aggódj,majd biztos akad valahol. ;)
Kicsit körülményes volt a rendelés/teljesítés,de messze az egyik legkorrektebb cég a MyPalmShop! Legalább is nekem ez a tapasztalatom velük.
De valóban érdemes lesz a jövőben megérdeklődni,hogy biztosan van-e az amit szeretnénk?
Köszi a megosztást.

kizzo

Hunyorok

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.04.29. 07:05

Sziasztok!

Ez a srác árul különleges hunyorokat: http://www.saxongarden.hu/

Üdv:

Zoli

Avatar
csankob
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.10.14. 18:27
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: csankob » 2016.04.29. 18:55

Sziasztok !

Ha valaki Pécsett jár ne hagyja ki őket mert tuti növényeik vannak. Melléklem a webáruház linkjét, de ha kell valami különleges akkor telón érdeklődjetek, mert nem tudják frissíteni és tegnap jött meg a szállítmányuk Olaszországból.( Jól be is vásároltam) http://www.profifaiskola.com/
Balázs

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.08.15. 17:11

Még valamikor április elején rendeltem pár banánmagot KPR.SK-tól. Kis idő után írtam nekik, aztán valamikor májusban még egyszer, hogy mikor küldik már, de választ nem kaptam.
Ez a levél tegnap jött tőlük:

˝ Ďakujeme za Vašu objednavku! Vaša objednávka bola odoslaná dňa 14.8.2016.
Pride vám najneskôr do 2 pracovných dni.

Pekný deň praje:

Klub pestovatelov rastlin
http://www.kpr-eshop.eu/sk/˝


A lényege a levélnek annyi, hogy szépen megköszönik a rendelést és két napon belül már meg is kapom. :o :shock: Ez ám a ˝gyorsaság˝! :lol: :lol: :lol: :twisted:

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2016.08.15. 19:05

Még valamikor április elején rendeltem pár banánmagot KPR.SK-tól. Kis idő után írtam nekik, aztán valamikor májusban még egyszer, hogy mikor küldik már, de választ nem kaptam.
Ez a levél tegnap jött tőlük:

˝ Ďakujeme za Vašu objednavku! Vaša objednávka bola odoslaná dňa 14.8.2016.
Pride vám najneskôr do 2 pracovných dni.

Pekný deň praje:

Klub pestovatelov rastlin
http://www.kpr-eshop.eu/sk/˝


A lényege a levélnek annyi, hogy szépen megköszönik a rendelést és két napon belül már meg is kapom. :o :shock: Ez ám a ˝gyorsaság˝! :lol: :lol: :lol: :twisted:
Türelem Feri!
Szerintem 2-3 méteres növényt fogsz már kapni! :lol: :lol: :lol: Még jól is jártál!

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.08.16. 22:13

Bárcsak igazad lenne, de hidd el nem lesz! ;) Tudod, valamikor régen az a mondás járta mifelénk, hogy a tótnak csak délig van esze. Lehet, hogy akkoriban ez még érvényes volt, de a mostaniaknak már reggel sincs... :lol: :roll:

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.19. 20:40

Tavaly rendeltem Archontophoenix alexandrae pálmát. Sajnos howea jött helyette. A webshop-on is fent volt egy rossz kép róla. Írtam nekik mailt. Ma néztem és már a jó kép van felrakva. A hócipőm televan velük. Tavaly tavasszal a lagenicaulis helyett verschafferllti jött 40-50cm-es méretben . Vigyázzatok velük ha fajtaazonosságot akartok . Elötte érdemes lessz mailt írni nekik.

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2017.03.26. 21:43

Április 01-én valószínűleg újra lesz az Oázisban "lábméret" akció. Csak szólok mert tavaly többen lemaradtak róla. Érdemes lesz figyelni a honlapot.


Vissza: “Növényrendelés, kertészetek értékelése”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég