Növényrendelés

Közös rendelések helyszíne. A pozitív értékelésű kertészetek felsorolása.
kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.03.25. 08:29

Lehet tízesével is rendelni magokat. Nekem csak kb 20 db Typhonodorum kellene, meg mondjuk 20 darab Musa cheesmanii, és 10 db Phenakospermum guyannense. Ez tízesével számolva 34,2 euró.

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.25. 12:26

Szoktatok 'vegyesen' rendelni? Tehát wholesale mennyiségben és small packets-okat? Mert én ezzel kapcsolatban nem vagyok képben.
20 db Typhonodorum lindleyanum 17.2 €, 100 db meg 29€. Ha még valaki szeretne belőle 20-at, akkor már 50-50 jobban megéri.
100 db Musa cheesmani 11 €, 20db 11.6 €...

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.03.25. 12:38

Én értem, csak nekem nem kell annyi. Nem tudok mit kezdeni vele, kidobni meg nincs szívem.

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.25. 13:01

Úgysem lesz 100%-os a csírázási arány. De nekem mind1, csak jót akarok :)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.25. 14:02

Sziasztok. Én is beszálnék ha lehet.



Archontophoenix alexandrae 1000 db
Wodyetia bifurcata 50 db
Syagrus romanzoffiana 100 db

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.03.25. 14:41

Úgysem lesz 100%-os a csírázási arány. De nekem mind1, csak jót akarok :)
Tényleg nem lesz. Ezért rendelek 20-at. Hogy legyen 1.
Én is jót akarok, de nem tudok hova tenni több száz magoncot.20-30-at is bajosan.

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.25. 18:41

Nem tudom mennyire lett átlátható.
Peti: te írtad, hogy kell neked is Typho.Kizzonak 20 db kell, hozzád raktam a maradék 80-at (majd megerősíted, hogy jó vagy sem).
Kizzo: nem sokkal lenne drágább, ha 100-asával rendelnéd a magokat és nem kellene leegyeztetni a rarepalm-mal. Nekem az eddigi tapasztalatom az, hogy kissé nehézkes velük a kommunikáció. A plusz növényeket akár el is adhatnád és még vissza is jönne az ár.
Mindenki: Wodyetia-ból nekem elég lenne 10, Cannaból pedig csak 50 is. Ha valaki gondolja beszállhatna és arányosan eloszthatnánk a költséget.
Meg is lennénk és le is lehetne adni a rendelést. Bár annyira nem vagyok most eleresztve, de megelőlegezhetem a rendelés összegét. De ha más átveszi a dolgot, nem bánom :)
Várom a fejleményeket!
Csatolmányok
palmarend.jpg
palmarend.jpg (203.75 KiB) Megtekintve 10903 alkalommal

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2017.03.25. 20:11

Bocs, így akkkor mégis kiszállok. Nem tudok mit kezdeni ennyi maggal, ahhoz meg kicsit drága, hogy kidobjam.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.25. 20:24

Wodyeita nekem max 50 db kell,vagy ha nem megy akkor wodyeita helyett roystonea regia 100 lenne ja meghiúsulna a Wodyeita bifurcata. Köszi. A pénz utalom akinek kell,de postaköltséggel kalkulálva egybe. Tobiassan bőven jól lehet kommunikálni. Nemek minden kérdésemre az évek alatt készséggel válaszolt. Arra figyeljetek,hogy a kékkel kiemeltek friss bezserzések. Továbbá figyeljétek a hozzászolásokat a magoknál. Ott látható melyik honapokban,illetve mennyi idő alatt volt sikeres illetve nem sikeres csíráztatás.én abból vissza szánolom mikor jobb az arány. Így kapok egy megközelítő időszakot arra ,hogy melyik magok m mikor érdemes berendelni. A ritkasággokal,illetve drága magokkal vigyázni. Azok nem cserélődnek még náluk sem rendszeressen.

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2017.03.25. 21:25

Wodyeita nekem max 50 db kell,vagy ha nem megy akkor wodyeita helyett roystonea regia 100 lenne ja meghiúsulna a Wodyeita bifurcata. Köszi. A pénz utalom akinek kell,de postaköltséggel kalkulálva egybe. Tobiassan bőven jól lehet kommunikálni. Nemek minden kérdésemre az évek alatt készséggel válaszolt. Arra figyeljetek,hogy a kékkel kiemeltek friss bezserzések. Továbbá figyeljétek a hozzászolásokat a magoknál. Ott látható melyik honapokban,illetve mennyi idő alatt volt sikeres illetve nem sikeres csíráztatás.én abból vissza szánolom mikor jobb az arány. Így kapok egy megközelítő időszakot arra ,hogy melyik magok m mikor érdemes berendelni. A ritkasággokal,illetve drága magokkal vigyázni. Azok nem cserélődnek még náluk sem rendszeressen.
Szabolcs!
Sajnos a múltkori rendelésnèl is befaragtunk ha visszaemlékszel

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.26. 07:42

Wodyeita nekem max 50 db kell,vagy ha nem megy akkor wodyeita helyett roystonea regia 100 lenne ja meghiúsulna a Wodyeita bifurcata. Köszi. A pénz utalom akinek kell,de postaköltséggel kalkulálva egybe. Tobiassan bőven jól lehet kommunikálni. Nemek minden kérdésemre az évek alatt készséggel válaszolt. Arra figyeljetek,hogy a kékkel kiemeltek friss bezserzések. Továbbá figyeljétek a hozzászolásokat a magoknál. Ott látható melyik honapokban,illetve mennyi idő alatt volt sikeres illetve nem sikeres csíráztatás.én abból vissza szánolom mikor jobb az arány. Így kapok egy megközelítő időszakot arra ,hogy melyik magok m mikor érdemes berendelni. A ritkasággokal,illetve drága magokkal vigyázni. Azok nem cserélődnek még náluk sem rendszeressen.
Szabolcs!
Sajnos a múltkori rendelésnèl is befaragtunk ha visszaemlékszel
Való igaz, én a hyophorbe lagenicaulis,hyophorbe verschaffeltii magokkal befürödtem. Azért is irtam,hogy a csiráztatási hozzázolásolat érdemes átnézni. Abból le lehet vonni melyik időszakban érdemes venni. Főleg a trópusi magok a lutrik.

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.26. 10:25

A rarepalmmal kapcsolatban nekem nagyon megmaradt az amikor 2-3-szor eljátszották, hogy rendeltem 150e Ft értékben és egy csomót késett a csomag. Aztán telefonálgattam és csak ködösítettek.
Mondjuk az utóbbi 1-2 rendelésem rendben lezajlott. Mind1.

kizzo: írtam mailt nekik, megkérdeztem, hogy hozzá lehet-e csapni wholesale rendeléshez small packets-okat.

Ez a mag dolog valóban lutri. Még a 'new' jelölésű magoknál sem mindig kapok teljesen friss magokat. De ez egy ilyen dolog. Rengeteg növény magját lehet megrendelni. Nyilván nem lehet kivitelezni, hogy mindig frissek legyenek.

Szabolcs: lehet bevállalom Wodyeita-ból az 50-et.

Közben a Sereona repens-szel szemezgetek még. Mindig tetszett (még a neve is). Viszont ahogy általában ez szokott lenni megint kezdek elszállni az árral és a mennyiséggel. :)

Akkor ott tartunk, hogy Tobias válaszára várunk. Addig legalább van időm agyalni, hogy miből mennyit rendeljek.

Bocs ha valamit elírtam, de nagyon másnap van és széthasad a fejem... :)

endre72
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.09.04. 12:38
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: endre72 » 2017.03.27. 20:22

Sziasztok.Be lehet még szállni a rendelésbe.

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.27. 20:41

Igen! Mit szeretnél rendelni?

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.27. 20:43

Bocs, így akkkor mégis kiszállok. Nem tudok mit kezdeni ennyi maggal, ahhoz meg kicsit drága, hogy kidobjam.
Megjött a válasz, lehet 10esével is rendelni!

endre72
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.09.04. 12:38
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: endre72 » 2017.03.27. 21:15

Holnap estig elküldöm amit szeretnék,ha addig nem késik.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.27. 21:49

A rarepalmmal kapcsolatban nekem nagyon megmaradt az amikor 2-3-szor eljátszották, hogy rendeltem 150e Ft értékben és egy csomót késett a csomag. Aztán telefonálgattam és csak ködösítettek.
Mondjuk az utóbbi 1-2 rendelésem rendben lezajlott. Mind1.

kizzo: írtam mailt nekik, megkérdeztem, hogy hozzá lehet-e csapni wholesale rendeléshez small packets-okat.

Ez a mag dolog valóban lutri. Még a 'new' jelölésű magoknál sem mindig kapok teljesen friss magokat. De ez egy ilyen dolog. Rengeteg növény magját lehet megrendelni. Nyilván nem lehet kivitelezni, hogy mindig frissek legyenek.

Szabolcs: lehet bevállalom Wodyeita-ból az 50-et.

Közben a Sereona repens-szel szemezgetek még. Mindig tetszett (még a neve is). Viszont ahogy általában ez szokott lenni megint kezdek elszállni az árral és a mennyiséggel. :)

Akkor ott tartunk, hogy Tobias válaszára várunk. Addig legalább van időm agyalni, hogy miből mennyit rendeljek.

Bocs ha valamit elírtam, de nagyon másnap van és széthasad a fejem... :)
Vállald be a felét. Nagy magok lesznek. ,3-5 cm

LasPalmas
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.03.05. 16:04
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: LasPalmas » 2017.03.30. 10:17

Lesz ebből valami!? Tök jó lett volna, ha vagy 10-en sikerül összeállni és mindenki ugyanazokat a magokat szerette volna rendelni :) Persze ez volt a vicc helye...
Én egy picit módosítottam a dolgon, mivel nem tervezett növényvásárlásba futottam a hét elején.
Nekem a fix:
-Ensete glaucum 100db 11 €
-Ensete ventricosum 100db 11 €
-Washingtonia robusta 100db 4€
-Canna indica 100 db 9€
Összesen 35 €
Illetve Szabolcs: ha a Roystoneába be tudok szállni felesbe, még annak állom a felét... (de nekem 10-20 is elég, ha neked több kell)
A Wodyetia bifurcata szép.. még a magja is. De nekem is felesleges költekeznem. Majd jövőre...
Nem is nézelődök tovább, nem akarok költekezni...

De nekem úgy tűnik, hogy csak mi ketten vagyunk komoly jelentkezők a dologra :(
Javítson ki bárki ha tévedek. Legkésőbb hétvégén jó lenne lezárni a dolgot és leadni a rendelést, hogy hétfőn, kedden tudjak utalni.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.30. 10:41

---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palmaoazis 2017.03.30. 10:48-kor.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.30. 10:43

igy akkor hagyjuk szerintem a dolgot


Vissza: “Növényrendelés, kertészetek értékelése”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég