Növényrendelés

Közös rendelések helyszíne. A pozitív értékelésű kertészetek felsorolása.
Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.12. 10:39

Amúgy meg tiszta lázban vagyok, félóránként járok ki a kertbe gyönyörködni a sok egzotikus növényben. :)
Ezért akarod te, hogy még ott legyenek két hétig :lol:

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.12. 10:42

Mi másért? :)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.13. 10:45

:)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.09.13. 19:49

Hagy ne írjam le,hogy mi csúszott ki a számon,amikor először megláttam a képeket.
Kíváncsi vagyok,hogy mit reagálnak.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.13. 19:53

Képzelheted, milyen ideges voltam, mikor megláttam. Sok szó elhangzott a számból, amit itt most szégyellnék leírni. Természetesen megkapta ő is a képeket egy udvarias levél kíséretében. Sajnos ráadásul a Te banánjaid voltak olyan nagy méretűek, hogy egy kivételével ezek sérültek a legnagyobb mértékben. Ennek ellenére azt gondolom, hogy rendbe jönnek idővel, de most botrányosan néznek ki. A másik fő elszenvedője a sztorinak a C. Thailand Giant, meg egy Dragonheart gigante. Azt a példányt megtartom, Te kapsz egy szép egészségeset.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.09.13. 20:02

A banánok majd kinövik,persze. A Dragonheart is kinövi majd,véletlenül se kell,hogy rajtad csattanjon a dolog,hiszen itt mind rizikót vállaltunk. Bár az előző szuper csomagolás láttán egyikünk se gondolta volna szerintem,hogy majd ezzel a csomaggal megjárjuk. Mindenesetre jöhet a rokkant Dragonheart,majd kipofozom,nincs semmi gond :)
Én igazából még így nem jártam meg,nektek mi a tapasztalatotok ilyen helyzetben? Pénzt küldenek vissza,vagy növényeket küldenek újra? Már ha korrekt a cég.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.13. 20:16

Remélem, visszafizet valamennyit, vagy küld új növényeket. Így lenne a korrekt, márpedig eddig korrektnek ismertem meg ezt a csókát. Én nem gondolom egy pillanatig sem, hogy ez rossz szándék lett volna, egyszerűen szarul csomagolt. Túlterhelte a dobozt, és az összeesett.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.09.13. 20:22

Én se gondoltam,hogy rossz szándék lett volna,egyetértek veled.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.13. 20:44

Emberek! Meg vagyok döbbenve.

A kereskedő visszafizette a teljes rendelés árát. :ugeek: Én nem gondolom, hogy ez így korrekt lenne. Szerintem tegyük azt, hogy a sértetlen növények árát visszaküldöm. A többi árát pedig akkor, ha rendbejönnek, vagy azok árának egy részét.

Én attól félek, hogy ha most ezt így rendezzük, akkor többé nem fog szóba állni velünk. Mivel mindannyiunkat érint a dolog, ezért közösen döntsük el, mi a teendő. Egyelőre tehát szerintem ne fizessetek nekem semmit holnap.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.13. 20:48

És a levél:

Dear Zoltan,

I`m really very sorry about that. Of course something like that is not
allowed to happen and it´s my fault.
Just let me try to explane it. The shipping costs I have calculated and
advised you to pay had been much too less. The plants had been too much
and to heavy for a shipping to Hungary. I had to make two packets which
costed more than the costs you paid. I think it even had been too much
plants per packet.

I will immediatelly transfer back the money you paid to me.
But please don´t worry all the plants have a very strong rhizome and
will grow very soon to the old size when you keep them try.
I promise you that you will get very good plants with your next order again.
Once again sorry for the shipment.

Best wishes,
Markus

Ilyen egy német kereskedő, srácok!!! Le a kalappal, én személy szerint le vagyok döbbenve. Eleve több lett a szállítási költség, mint amit kifizettetett velem. Én azt gondolom, hogy ezt nem szabadna annyiban hagynunk.

Természetesen felelősséggel tartozik a munkájáért, de azt sem akarom, hogy ekkora kár érje.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.09.13. 20:50

Én egyetértek veled. Biztos rendelünk még tőle. És a Magyarokat ne szólják le mert nem korrektek. :mrgreen:
Szerintem is az szép egészséges növényeket ki kell fizetni neki, Pedig nekem is van 1 db, banánom meg 100 db Musa Helen's Hibrid magom, ha kell bőven tudok adni aki szeretne.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.09.13. 20:59

Zoli sokszor rendeltem már külföldről és előfordult hogy eltörtek növények vagy a lágyszárúak hasonló állapotban érkeztek. Mivel midegyik megmarad így nem élek panasszal. Ezek amúgy is üvegháziak ránézésre van még idejük megerősödni és akkor jól fognak telelni. Nem tudom a többiek mit szólnak hozzá de amelyik életképes és tud regenerálódni azokkal semmi gond, Te látod melyikre lehet keresztet vetni. Vannak kereskedők akik így állnak a dolgokhoz és mivel többször rendeltél mát tőle így ezt látta helyesnek, semmi meglepő nincs benne nemes gesztus volt részéről. Természetesen nem fogadhatjuk el tőle valami közös nevzőt kell vele találni. Megírhatod hogy nem csak magadnak rendelted és egy kicsit kellemetlenül érzed magad miatta, de a többiek megértőek. Szerintem a további jó viszony fenntartására írd meg neki hogy egy 20-30 %-os értékvesztést elfogadsz de a teljes vételár megtérítése számodra elfogadhatatlan.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.13. 21:17

Elég viharvert állapotban vannak, de bízzunk benne, hogy mind rendbe jön. Szerintem se lenne korrekt, hogy zsebre vágjuk a teljes összeget. Azokat a növényeket amik rendbe jönnek (viszonylag rövid idő alatt kiderül), teljes egészében fizessük ki...

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.14. 15:56

Norbival és Atyssal egyetértésben a növények ára mind kifizetésre került nekem. Még Harcsástól várok egy véleményt, aki a nagyobb károk elszenvedője.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.14. 16:02

Viszont én cserébe jól le is nyúltam a táskád... :twisted: :lol:

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.14. 16:05

Le, b@szki. ;) Az én hülyeségem. Csoda, hogy nem állított meg rendőr.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.09.14. 17:33

Norbival és Atyssal egyetértésben a növények ára mind kifizetésre került nekem. Még Harcsástól várok egy véleményt, aki a nagyobb károk elszenvedője.
A sértetlen növényeket mindenképp kifizetném én is,ami sérült,azt meg nem is tudom,az ár felét. Bár nyilván ez attól is függ,hogy mennyire sérült,ez Te látod jobban igazából.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.14. 18:32

A levelek letörtek. Nézem őket minden nap, és lehet, hogy mire jössz értük, akkor lesz már új levelük.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2015.09.14. 19:27

Akkor maradjunk annyiban,hogy a megrottyant növények árának felét kifizetem,plusz az ép növények teljes ára,és természetesen a posta.

kizzo

Re: Növényrendelés

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.09.14. 20:33

Nincs posta, 26-án találkozunk, nem?


Vissza: “Növényrendelés, kertészetek értékelése”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég