Cikkek, könyvek

Ide kerülnek azok az írások, amelyek segítik az egzotikus növények tartását.
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.11. 16:14

Sajnos én nem ismerem a szerzőt, de beleolvasva nagyon igényes és mai napig helyt álló a tartalom.
1000 Ft alatti árával pedig nagyon megéri.
:)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: imy » 2017.10.15. 11:30

Nagyon jó szakirodalom: Debreczy Zsolt: Télálló kaktuszok, agávék és pálmaliliomok könyve akik télálló szukkulenseket kívánnak gyűjteni annak csak ajánlani tudom, igaz nem mai irodalom, de sokat segít még a mai időkben is.
nid-489-ins-debreczy-zsolt-telallo-kaktuszok-agavek-es-palmaliliomok.jpg
Ha nem tudjátok megvenni, mert nem találjátok, itt letölthető a világhálóról PDF-ben:
http://kaktusz-es-pozsgas-tarsasag.hu/s ... liomok.pdf
Remek könyv, ugyan itt van PDF-ben, de nem túl kényelmes olvasni így. (valaminek utána nézni jó)
Olcsón meg lehet venni antikváriumban (regikonyvek.hu, bookline.hu)
Nem csak szakmai,hanem művészi szempontból is :!: tökéletes mű! :) Élvezet olvasni! Volt szerencsém találkozni Debreczy Zsolttal,csodálom és tisztelem a munkásságát is ugyanúgy,mint magát az Embert! ;) :)
A könyvet sajnos nem ismerem. Valójában Debreczy Zsolt Urat sem. Szintén sajnos! Egy alkalommal volt szerencsém találkozni vele és valóban egy hihetetlen nagy tudású, kedves ember benyomását keltette bennem. Olyan emberét, aki nem csak szereti a növényeket, a természetet, hanem időt, energiát, pénzt nem kímélve gyűjti, tanulmányozza és terjeszti is a világ minden részén megtalálható fajokat.
Mesélte, hogy azt a gyűjtő és rendszerező munkát, amit a világban (gyűjtés) és itthon, Budakeszin (rendszerezés) végeztek, mindent saját pénzből és lelkesedésből tartottak fenn. Világszínvonalon elismert eredményekről volt szó.
Hideg, fűtetlen épületekben voltak kénytelenek dolgozni októberben, mikor Budakeszin jártam. Mesélte akkor, hogy hamarosan elutazik az Egyesült Államokba, mint minden télen. Egyrészt pénzt keresni a következő évi munkájukra, másrészt mert a téli fűtésre itthon már nem futja. A növényeik teleltetésére szolgáló épületek fűtésére "természetesen" szintén nem volt anyagi lehetőség. Értetlenül álltam...
Rá egy évre azt hiszem, hallottam, hogy végképp elmegy (M)agyarországról, mivel az államtól eddig bérbe kapott ingatlant, amin a (még egyszer mondom!) világszinten elismert dendrológiai munkát végezték, az állam elveszi Tőlük. És nem is biztosít helyette másikat...
Történt ez azokban az időkben, mikor már számolatlanul öntöttük a milliárdokat a focistákba és stadionok építésébe. Foci nagyhatalom sem lettünk, viszont elvesztettünk közben valami sokkal nagyobb értéket azáltal, hogy hagytunk tönkremenni egy hihetetlen gyűjteményt. És elüldöztünk egy elismert és nagy tudású Embert az országból. Mert nem volt rá (sem) szükségünk(?)!
Szomorú...

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.10.15. 15:35

Sajnos, ismét nem az belső érték, csak a csiribiri számít ...

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: kenand » 2017.10.15. 19:35

Szoci időkben - amikor gyermek voltam- volt még egy szuper könyv, ami déli gyümölcsökkel foglalkozott. Mindig a könyvtárból hoztam ki és vagy 20x kiolvastam, de sajnos nem emlékszem a pontos címére és szerzőjére sem. :(
Mindig álmodoztam termő/virágzó citromról, narancsról....de a magról ültetett csak nem akart teremni, környékemen meg nem volt szemzéshez/oltáshoz megfelelő donor.

Ha minden jól megy holnap át is vehetem a helyi antikváriumban:
Debreczy Zsolt: Télálló kaktuszok, agávék és pálmaliliomok könyve-t

Át is vettem szép állapotban van, 480FT-ot nagyon megért!

Mai hír vagy 10x bemondták, elkészült 13 milliárdból a szuper szombathelyi foci stadion...

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2017.10.22. 05:27


Remek könyv, ugyan itt van PDF-ben, de nem túl kényelmes olvasni így. (valaminek utána nézni jó)
Olcsón meg lehet venni antikváriumban (regikonyvek.hu, bookline.hu)
Nem csak szakmai,hanem művészi szempontból is :!: tökéletes mű! :) Élvezet olvasni! Volt szerencsém találkozni Debreczy Zsolttal,csodálom és tisztelem a munkásságát is ugyanúgy,mint magát az Embert! ;) :)
A könyvet sajnos nem ismerem. Valójában Debreczy Zsolt Urat sem. Szintén sajnos! Egy alkalommal volt szerencsém találkozni vele és valóban egy hihetetlen nagy tudású, kedves ember benyomását keltette bennem. Olyan emberét, aki nem csak szereti a növényeket, a természetet, hanem időt, energiát, pénzt nem kímélve gyűjti, tanulmányozza és terjeszti is a világ minden részén megtalálható fajokat.
Mesélte, hogy azt a gyűjtő és rendszerező munkát, amit a világban (gyűjtés) és itthon, Budakeszin (rendszerezés) végeztek, mindent saját pénzből és lelkesedésből tartottak fenn. Világszínvonalon elismert eredményekről volt szó.
Hideg, fűtetlen épületekben voltak kénytelenek dolgozni októberben, mikor Budakeszin jártam. Mesélte akkor, hogy hamarosan elutazik az Egyesült Államokba, mint minden télen. Egyrészt pénzt keresni a következő évi munkájukra, másrészt mert a téli fűtésre itthon már nem futja. A növényeik teleltetésére szolgáló épületek fűtésére "természetesen" szintén nem volt anyagi lehetőség. Értetlenül álltam...
Rá egy évre azt hiszem, hallottam, hogy végképp elmegy (M)agyarországról, mivel az államtól eddig bérbe kapott ingatlant, amin a (még egyszer mondom!) világszinten elismert dendrológiai munkát végezték, az állam elveszi Tőlük. És nem is biztosít helyette másikat...
Történt ez azokban az időkben, mikor már számolatlanul öntöttük a milliárdokat a focistákba és stadionok építésébe. Foci nagyhatalom sem lettünk, viszont elvesztettünk közben valami sokkal nagyobb értéket azáltal, hogy hagytunk tönkremenni egy hihetetlen gyűjteményt. És elüldöztünk egy elismert és nagy tudású Embert az országból. Mert nem volt rá (sem) szükségünk(?)!
Szomorú...[/quote]

Kedves Mindenki!

Volt szerencsém idén ősszel, néhány órára vendégül látnom Debreczy Zsoltot egy kedves ismerősöm jóvoltából a szerény kertemben. Valóban nagyon közvetlen, kedves ember, mindennemű beképzeltségtől mentes annak ellenére, hogy micsoda munkásság áll mögötte! A budakeszin található erdészeti vállalatnál található Dendrológiai központ és gyűjtemény dolgairól keveset tudok, néhány éve láttam az ott található munkát és a növényeket. De a legutóbbi gyűjtésének a termékét a hozzá nem értés tette tönkre, sajnos. Az általa begyűjtött növények 80 %-át az alkalmazottak szakmai hozzá nem értése okozta, na ez a SZÖRNYŰ, ez szerintem politikától független dolog, de elég tragikus és felelőtlen dolog.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2017.10.22. 05:37

Szoci időkben - amikor gyermek voltam- volt még egy szuper könyv, ami déli gyümölcsökkel foglalkozott. Mindig a könyvtárból hoztam ki és vagy 20x kiolvastam, de sajnos nem emlékszem a pontos címére és szerzőjére sem. :(
Mindig álmodoztam termő/virágzó citromról, narancsról....de a magról ültetett csak nem akart teremni, környékemen meg nem volt szemzéshez/oltáshoz megfelelő donor.

Ha minden jól megy holnap át is vehetem a helyi antikváriumban:
Debreczy Zsolt: Télálló kaktuszok, agávék és pálmaliliomok könyve-t

Át is vettem szép állapotban van, 480FT-ot nagyon megért!

Mai hír vagy 10x bemondták, elkészült 13 milliárdból a szuper szombathelyi foci stadion...

Talán ez a könyv lesz: Velich István-V. Nagy Enikő: Nálunk is megterem Nem kell oltani, szemezni, a citromfám dugványról van,kb 20 éve dugványoztam termő citromról már jó pár éve rendszeresen terem!

A focit én sem szeretem, de miért a baj az, ha (Szombathely)városa gyarapszik(egy stadionnal)?! Polidilit le is zárom ezzel! Kedves kenand Ez nem az a politikai társalgó, hanem egy kertészeti fórum!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára unartis 2017.10.22. 05:48-kor.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2017.10.22. 05:43

Szoci időkben - amikor gyermek voltam- volt még egy szuper könyv, ami déli gyümölcsökkel foglalkozott. Mindig a könyvtárból hoztam ki és vagy 20x kiolvastam, de sajnos nem emlékszem a pontos címére és szerzőjére sem. :(
Mindig álmodoztam termő/virágzó citromról, narancsról....de a magról ültetett csak nem akart teremni, környékemen meg nem volt szemzéshez/oltáshoz megfelelő donor.

Ha minden jól megy holnap át is vehetem a helyi antikváriumban:
Debreczy Zsolt: Télálló kaktuszok, agávék és pálmaliliomok könyve-t

Át is vettem szép állapotban van, 480FT-ot nagyon megért!

Mai hír vagy 10x bemondták, elkészült 13 milliárdból a szuper szombathelyi foci stadion...

Másik idevágó, jó könyv: Jeszenszky Árpád: Déligyümölcsfélék termesztése hazánkban

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: kenand » 2017.10.22. 20:49

Szoci időkben - amikor gyermek voltam- volt még egy szuper könyv, ami déli gyümölcsökkel foglalkozott. Mindig a könyvtárból hoztam ki és vagy 20x kiolvastam, de sajnos nem emlékszem a pontos címére és szerzőjére sem. :(
Mindig álmodoztam termő/virágzó citromról, narancsról....de a magról ültetett csak nem akart teremni, környékemen meg nem volt szemzéshez/oltáshoz megfelelő donor.

Ha minden jól megy holnap át is vehetem a helyi antikváriumban:
Debreczy Zsolt: Télálló kaktuszok, agávék és pálmaliliomok könyve-t

Át is vettem szép állapotban van, 480FT-ot nagyon megért!

Mai hír vagy 10x bemondták, elkészült 13 milliárdból a szuper szombathelyi foci stadion...

Talán ez a könyv lesz: Velich István-V. Nagy Enikő: Nálunk is megterem Nem kell oltani, szemezni, a citromfám dugványról van,kb 20 éve dugványoztam termő citromról már jó pár éve rendszeresen terem!

A focit én sem szeretem, de miért a baj az, ha (Szombathely)városa gyarapszik(egy stadionnal)?! Polidilit le is zárom ezzel! Kedves kenand Ez nem az a politikai társalgó, hanem egy kertészeti fórum!

Talán tényleg "Nálunk is megterem volt"
Dugványhoz is kell termő fáról ág...az sem volt.

Nem kívánok politizálni, nagyon távol áll tőlem a politika.
Csak reagáltam, hogy másra - állami szinten, talán kevésbé fontos dolgokra - nagyon sokat költünk.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2017.10.23. 05:28

Szoci időkben - amikor gyermek voltam- volt még egy szuper könyv, ami déli gyümölcsökkel foglalkozott. Mindig a könyvtárból hoztam ki és vagy 20x kiolvastam, de sajnos nem emlékszem a pontos címére és szerzőjére sem. :(
Mindig álmodoztam termő/virágzó citromról, narancsról....de a magról ültetett csak nem akart teremni, környékemen meg nem volt szemzéshez/oltáshoz megfelelő donor.

Ha minden jól megy holnap át is vehetem a helyi antikváriumban:
Debreczy Zsolt: Télálló kaktuszok, agávék és pálmaliliomok könyve-t

Át is vettem szép állapotban van, 480FT-ot nagyon megért!

Mai hír vagy 10x bemondták, elkészült 13 milliárdból a szuper szombathelyi foci stadion...

Talán ez a könyv lesz: Velich István-V. Nagy Enikő: Nálunk is megterem Nem kell oltani, szemezni, a citromfám dugványról van,kb 20 éve dugványoztam termő citromról már jó pár éve rendszeresen terem!

A focit én sem szeretem, de miért a baj az, ha (Szombathely)városa gyarapszik(egy stadionnal)?! Polidilit le is zárom ezzel! Kedves kenand Ez nem az a politikai társalgó, hanem egy kertészeti fórum!

Talán tényleg "Nálunk is megterem volt"
Dugványhoz is kell termő fáról ág...az sem volt.

Nem kívánok politizálni, nagyon távol áll tőlem a politika.
Csak reagáltam, hogy másra - állami szinten, talán kevésbé fontos dolgokra - nagyon sokat költünk.
Kedves kenand!

Valóban nem írtam, hogy termő citromfáról kell azt az ágat dugványozni, hiszen (magoncról is) ugyanaz a tulajdonságot fogja hozni a dugvány, mint az anyanövény. Azzal egyet tudok Veled érteni, hogy sokkal nagyobb állami támogatás illethetné a kiváló munkát végző dendrológusokat, illetve az általuk behozott, meghonosítható növény gyűjteményeket.


Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: imy » 2018.01.27. 19:26

Érdekes játék ez. :D Egy kicsit nagyobb költségvetéssel ugyan, de mintha mondjuk némelyikőtök kísérletezését látnám nem éppen optimális körülmények között történő növénytartásról, nevelésről. Hogy hogyan lehet megoldani mégis!
Meg még az is eszembe jutott a cikket olvasva, de főleg a képeket nézve, hogy valamikor talán a Földre is így jutott el az élet? Hogy egyszer, valamikor egy másik civilizáció jutott el olyan szintre technikailag a kísérletezésben, hogy valahonnan nagyon messziről hoztak ide néhány növényt, majd állatot? Mint ahogyan majd (talán) hamarosan mi (emberek) is elkezdjük terjesztetni az életet az Univerzumban. ;)
És ez így megy már ki tudja mióta....
Mint a filmben:....Egyszer régen, egy távoli Galaxisban.... 8-)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.28. 07:16

Köszönet a megosztásért! :)

Stílszerűen:
Spock.png
Hosszú és eredményes életet!
Spock.png (309.21 KiB) Megtekintve 13123 alkalommal

Avatar
imy
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2015.02.21. 21:52
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: imy » 2018.01.29. 20:18

Nánu-nánu :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.30. 04:49

:lol:


Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.21. 05:25

Érdekes játék ez. :D Egy kicsit nagyobb költségvetéssel ugyan, de mintha mondjuk némelyikőtök kísérletezését látnám nem éppen optimális körülmények között történő növénytartásról, nevelésről. Hogy hogyan lehet megoldani mégis!
Meg még az is eszembe jutott a cikket olvasva, de főleg a képeket nézve, hogy valamikor talán a Földre is így jutott el az élet? Hogy egyszer, valamikor egy másik civilizáció jutott el olyan szintre technikailag a kísérletezésben, hogy valahonnan nagyon messziről hoztak ide néhány növényt, majd állatot? Mint ahogyan majd (talán) hamarosan mi (emberek) is elkezdjük terjesztetni az életet az Univerzumban. ;)
És ez így megy már ki tudja mióta....
Mint a filmben:....Egyszer régen, egy távoli Galaxisban.... 8-)
Imy,
Ez, amiről írsz, a (szilva)mag elmélet! :) Az Ember lehet nem fog eljutni arra távoli bolygóra a naprendszeren kívűl, de az élet építőköveit eljuttathatja, mint az élet alapköveit, és így megkezdődhet a láncolat, ami az Evolúció! Ha az élet építőkövei megfelelő környezetbe kerülve el kezdenek hatni akkor, berobban az evolúció, az élet, mint egy mag a jó földben. Ha meg nem akkor ott nem lesz semmi, nem indul be, természetben is a magok kis százaléka kerül optimális környezetbe, a sok léha mag között kevésből fejlődik életképes fa!

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.27. 16:10

"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.10.29. 19:18

Köszi a linket. Érdekes és tanulságos.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.10.30. 09:49

Köszi a linket. Érdekes és tanulságos.
Szívesen! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cikkek, könyvek

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.01.22. 15:00

„az irányító szervek vezetői körülbelül annyit tudtak a citromról, hogy arról nevezték el a lószart , nem voltak képesek ellenőrizni a pénzek felhasználását”
http://nol.hu/belfold/magyar-citrom-1608303
"A növekedés nem jár lármával" ;)


Vissza: “Cikkek, könyvek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég