Bemutatkozás

Ide írhatsz magadról.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2018.12.02. 16:54

Az Index Fórumon bóklászva találtam rá erre a fórumra, ugyanis elkezdtem Cycas-féléket gyűjteni, de sehol máshol nem találtam hasonló sorstársakat. Bár meg kell említenem, itt sem túl nagy számú közössége van. :(
Be kell vallanom, hogy több évtizede kaktuszokat gyűjtök. Gymnocalyciumokból áll a gyűjteményem.
Érdekességként vannak citrusaim is, amelyek tartása nem is olyan egyszerű: rendszeresen pusztítom is őket. De oltással (ezt is most tanulom) néha sikerül szaporítanom is. :D :D :D
A cikász vonal nem a kapkodósok pályája. Vannak itt rajongói, sőt talán nem túlzás ha az mondom ezeket mindenki kedveli itt a fórumon. Üdv a fórumon.

GYMNOMAN
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.11.06. 23:46
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: GYMNOMAN » 2018.12.10. 20:18

Köszönöm a szíveslátást!

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kenand » 2018.12.19. 20:51

Üdvözlet!
Cikász topikba tehetsz is fel kérdéseket és megoszthatod a szép növényidet.
Lassan nőnek, türelem kell, 6 hónapja csíráztatom a saját kézzel szedett magokat és még semmi :(

Kukucskadri
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.05.23. 16:36
Kapcsolat:

Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Kukucskadri » 2019.05.25. 08:04

Üdv,

Nagyon kezdő pálmás vagyok tekintve hogy jelenleg kettő pálmaféle boldogít (meg sok más “divatos” növényke a lantlevelű fikusztól a dracaneaig). Illetve jelenleg csak az egyiktől vagyok boldog, mert a tavaly nyár végén Ikeából mentett Trachycarpus fortunei épp meghalni készül (legalábbis most így tavasszal elég lehangoló), így is találtam rá a fórumra, hátha nincs veszve még minden és lehet még pálmafás a nappali. :mrgreen:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2019.05.26. 11:10

Üdv,

Nagyon kezdő pálmás vagyok tekintve hogy jelenleg kettő pálmaféle boldogít (meg sok más “divatos” növényke a lantlevelű fikusztól a dracaneaig). Illetve jelenleg csak az egyiktől vagyok boldog, mert a tavaly nyár végén Ikeából mentett Trachycarpus fortunei épp meghalni készül (legalábbis most így tavasszal elég lehangoló), így is találtam rá a fórumra, hátha nincs veszve még minden és lehet még pálmafás a nappali. :mrgreen:
Üdv a körünkben Adri! Örülök, hogy idetaláltál! Sok hasznos dolgot olvashatsz különféle növényekről. A kínai kenderpálma viszont nem kimondottan szobanövény, igazán szép csak akkor lesz, ha kiülteted, vagy télen hűvös helyen, tavasztól őszig pedig a szabadban tartod.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kenand » 2019.06.04. 20:53

Üdv,

Nagyon kezdő pálmás vagyok tekintve hogy jelenleg kettő pálmaféle boldogít (meg sok más “divatos” növényke a lantlevelű fikusztól a dracaneaig). Illetve jelenleg csak az egyiktől vagyok boldog, mert a tavaly nyár végén Ikeából mentett Trachycarpus fortunei épp meghalni készül (legalábbis most így tavasszal elég lehangoló), így is találtam rá a fórumra, hátha nincs veszve még minden és lehet még pálmafás a nappali. :mrgreen:
Nem kell csüggedni, ugyan az emberhez nagyon hozzá tud nőni egy növény, de a kínai kender szerencsére a legkönyebben beszrezhető és tartható pálmafa. Ahogy kurdilaci is írta hidegházi pálma azaz télen hűvösben érdemes tartani. Fűtetlen melléképület jó neki. Nyáron meg a szabadban.
Hosszú évekig nem volt melléképületem, a lakásba meg nem fért már ezért én terasz alatt tartottam, vészfűtés nélkül szimplán betakarva. 3-4 telet simán vitt így, majd költöztem és melléképületben volt... Egy éve kiültettem (izgultam is mert 35 éve neveljük)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kenand 2020.06.03. 19:54-kor.

Avatar
msek
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2019.07.19. 05:25
Kapcsolat:

Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: msek » 2019.07.20. 14:51

Üdv Mindenkinek!
Elsősorban a caudexes növényekért rajongok, de az évek során összegyűlt nálam számos más szukkulens (kaktuszok, orchideák NEM), és egyéb dézsás szépség. Az euphorbiák nagy kedvenceim - no és természetesen minden más... :) Ezt a fórumot régóta olvasgatom, a főként a Zamia-történetek miatt, és a többi oldalon is sokat tanulok. A pálmákkal kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de igyekszem majd az "egyéb" kategóriában növényeket én is bemutatni. :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2019.07.20. 19:38

Üdvözlet Közöttünk! :)
Mi is várjuk a tapasztalataid megosztását.

Avatar
terrarist
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.11.02. 18:38
Tartózkodási hely: Hosszúhetény
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: terrarist » 2020.04.24. 10:47

Sziasztok!
Már elég rég regisztráltam, csak olvasgattam a tapasztalatokat mindenféle bemutatkozás nélkül, kertem se volt régebben. Utóbbi probléma megoldódott tavaly, bár nem egy hatalmas a kert, de elég enyhe a tél itt és pár egzotikusabb növényt azért igyekszem ültetni. Minden szépség érdekel, szeretem a változatosságot. Különösen szeretem a pozsgásokat és a lomblevelű örökzöldeket, de tetszenek a páfrányok, pálmák, bambuszok és majdenem minden más. Nem tudom, mennyire leszek lusta írni, de legalábbis nagyon igyekszem.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.04.24. 21:59

Szia, üdv. közöttünk, vagyis további hasznos időtöltést a fórumon! Az olvasgatás mellett azért bátran hozzá is szólhatsz esetleg kérdezhetsz is. Remélhetőleg mindíg lesz valaki, aki válaszol és segít megoldani a problémát! ;)

Anubis01
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2020.08.13. 15:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Anubis01 » 2020.08.16. 13:37

Sziasztok !
Három,négy éve találtam rá a Pálmatartók oldalra,azóta rendszeresen olvasom a hozzászólásokat.
Budapesten élek rengeteg időt töltök a kerti munkával,amit a család sokszor kifogásol (teljesen igazuk van) Fő kedvenceim a pálmák,leanderek,agávék,
télen alig tudok beállni a kocsival a garázsba.Jelenleg 5 nagyobb pálmám van:Trachycarpus fortunei,Washingtonia robusta,Brahea armata,Bismarckia nobilis ( a legjobban vágyott és a legnehezebb beszerzés volt)és egy általam törzsesnek nevelt Chamaerops humilis .A megfelelő rovatba megpróbálok képet feltenni róluk,bár még nem tudom hogy kell.Sikeres magról csíráztatásból három kisebb növény :Phoenix dactylifera ,livistona muelleri (csiga lassú fejlődés)yucca rostrata.
20200812_173252 (2).jpg
20200812_173252 (2).jpg (443.5 KiB) Megtekintve 9502 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2020.08.19. 01:30

Üdvözlet Közöttünk! :)
Még be tudsz állni a garázsba? :lol:

Anubis01
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2020.08.13. 15:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Anubis01 » 2020.08.19. 21:42

Üdvözlet Közöttünk! :)
Még be tudsz állni a garázsba? :lol:
Kösz! Most van a normális állapot,akár még táncolni is lehet.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2020.08.20. 10:54

Sziasztok !
Három,négy éve találtam rá a Pálmatartók oldalra,azóta rendszeresen olvasom a hozzászólásokat.
Budapesten élek rengeteg időt töltök a kerti munkával,amit a család sokszor kifogásol (teljesen igazuk van) Fő kedvenceim a pálmák,leanderek,agávék,
télen alig tudok beállni a kocsival a garázsba.Jelenleg 5 nagyobb pálmám van:Trachycarpus fortunei,Washingtonia robusta,Brahea armata,Bismarckia nobilis ( a legjobban vágyott és a legnehezebb beszerzés volt)és egy általam törzsesnek nevelt Chamaerops humilis .A megfelelő rovatba megpróbálok képet feltenni róluk,bár még nem tudom hogy kell.Sikeres magról csíráztatásból három kisebb növény :Phoenix dactylifera ,livistona muelleri (csiga lassú fejlődés)yucca rostrata.
20200812_173252 (2).jpg
Itt a helyed! Üdvözlet közöttünk!

Anubis01
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2020.08.13. 15:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Anubis01 » 2020.08.20. 13:27

Köszönöm Laci !

Nóri
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.12.20. 21:54
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Nóri » 2020.12.28. 21:18

Sziasztok!
Örülök a Fórumnak! Mindig is imádtam a növényeket, ahogy lett egy pici kertünk, nagy lelkesedéssel, ám kevés tapasztalattal alakítottam ki saját paradicsomomat. Azonban nemrég Sopronba került a család, így kezdhetem előlről! Más a klíma, a talaj savanyú, párás a környezet. De sebaj, így legalább kipróbálhatom új kedvenceimet: a rododendron- babérhanga-fenyőfélék társítást. Sajnos az évtizedes kaktuszaim elpusztultak, így azokat is újra szeretném telepíteni, már ha hajlandóak együttműködni velem! Szeretnék még pár lepkecsalogató növényt is, már ha még elfér a kertben. Előre is köszönök minden segítséget és építő jellegű kritikát!

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.12.28. 23:42

Szia Nóri, üdv. a fórumon! Remélem sok-sok kellemesen töltött időt és hasznos információkat nyújt számodra e oldal. ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2021.01.01. 07:42

Sziasztok!
...
Üdvözlet Közöttünk! :)
Biztosan találsz majd hasznos információkat és segítő "kezeket". ;)
A "lepkecsalogató" kertedről sok-sok szép képet várunk.
...
És remélem, hogy "megfertőzünk", minek eredményeképpen, néhány pálma is beköltözik Hozzátok! :mrgreen:

Nóri
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.12.20. 21:54
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Nóri » 2021.01.01. 21:50

Sziasztok!
...
Üdvözlet Közöttünk! :)
Biztosan találsz majd hasznos információkat és segítő "kezeket". ;)
A "lepkecsalogató" kertedről sok-sok szép képet várunk.
...
És remélem, hogy "megfertőzünk", minek eredményeképpen, néhány pálma is beköltözik Hozzátok! :mrgreen:
Szia Alpha,
Háát a pálmákkal hadilábon állok. De soha ne mondd, hogy soha, bármi lehet! Várjuk a tavaszt, aztán jöhetnek a képek!
Üdv addig is Nektek!

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2021.01.07. 20:01

Sziasztok!
Örülök a Fórumnak! Mindig is imádtam a növényeket, ahogy lett egy pici kertünk, nagy lelkesedéssel, ám kevés tapasztalattal alakítottam ki saját paradicsomomat. Azonban nemrég Sopronba került a család, így kezdhetem előlről! Más a klíma, a talaj savanyú, párás a környezet. De sebaj, így legalább kipróbálhatom új kedvenceimet: a rododendron- babérhanga-fenyőfélék társítást. Sajnos az évtizedes kaktuszaim elpusztultak, így azokat is újra szeretném telepíteni, már ha hajlandóak együttműködni velem! Szeretnék még pár lepkecsalogató növényt is, már ha még elfér a kertben. Előre is köszönök minden segítséget és építő jellegű kritikát!
Szia! Télálló kaktuszt tudok adni, ezek nem mennek tönkre ;)


Vissza: “Bemutatkozás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég