Bemutatkozás

Ide írhatsz magadról.
Semani
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.03.06. 21:36
Tartózkodási hely: Sajóbábony
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Semani » 2017.03.11. 13:13

Köszönöm Alpha!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.03.11. 13:26

Sziasztok!

Semani vagyok. Már egy ideje olvasgatom a fórumot, de még csak most jött el az ideje, hogy bele is szóljak.
Imádom a növényeket, kertészkedni, magot elültetni és félóránként megnézni, hogy van-e már valami. :)
Az én kertem és állományom még a nyomában sincs a tieiteknek, de azért felsorolom:

*Trachycarpus fortunei 2 db kicsik, ebből a tavaly kiültetett még kérdéses, hogy életben marad-e,
*Basjoo sajnos az idén megfagyott, de épp ma kaptam egyet egy kedves fórumtagtól
*Maurelli, amit tavaly vettem és szépen áttelelt, már hajt
*2 Musa Nana
*5 pici magról ültetett Washingtonia filifera most bújik ki
*30 trachy magot nézek félóránként, hogy hajt-e már
* 1 pici citrom hajtás
* 1 nagyobb és több kisebb Plumeria rubra
* 1 Adenium obesum
* 1 Yucca Rostrata
* 1 Brahea Armata

Azt hiszem ennyi.
Örülök, hogy itt lehetek köztetek!
Köszöntelek a fórumon!
A fajlistádat olvasva, nincs okod a szégyenkezésre. Jó fórumozást és magoncokban gazdag tavaszt kívánok!

Avatar
zsoltidrilling
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2015.02.21. 14:10
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: zsoltidrilling » 2017.03.11. 22:01

Szia Semani! Üdv. közöttünk! Jó helyre keveredtél, itt a helyed. Nem is értem hol kujtorogtál ez idáig. :mrgreen:

Semani
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.03.06. 21:36
Tartózkodási hely: Sajóbábony
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Semani » 2017.03.11. 22:44

Köszönöm Lajos és Zsoltidrilling!
Eddig meghúzódtam a háttérben. :D

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.03.12. 07:23

Köszönöm Lajos és Zsoltidrilling!
Eddig meghúzódtam a háttérben. :D
Üdv köztünk! :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.03.12. 08:22

Sziasztok!

Semani vagyok. Már egy ideje olvasgatom a fórumot, de még csak most jött el az ideje, hogy bele is szóljak.
Imádom a növényeket, kertészkedni, magot elültetni és félóránként megnézni, hogy van-e már valami. :)
Az én kertem és állományom még a nyomában sincs a tieiteknek, de azért felsorolom:

*Trachycarpus fortunei 2 db kicsik, ebből a tavaly kiültetett még kérdéses, hogy életben marad-e,
*Basjoo sajnos az idén megfagyott, de épp ma kaptam egyet egy kedves fórumtagtól
*Maurelli, amit tavaly vettem és szépen áttelelt, már hajt
*2 Musa Nana
*5 pici magról ültetett Washingtonia filifera most bújik ki
*30 trachy magot nézek félóránként, hogy hajt-e már
* 1 pici citrom hajtás
* 1 nagyobb és több kisebb Plumeria rubra
* 1 Adenium obesum
* 1 Yucca Rostrata
* 1 Brahea Armata

Azt hiszem ennyi.
Örülök, hogy itt lehetek köztetek!
Örülök, hogy bővül a csapat! Üdv köztünk!

Robi75
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2017.03.11. 23:55
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Robi75 » 2017.03.12. 14:21

Sziasztok!

Robi vagyok, és nagyon szeretem a természetet, különösen a kertészkedést. Ezen belül is a tóépítés és a vízparti-vízpartimitátor növények a legkiemeltebb érdeklődési körömhöz tartoznak. Most rendeltem eBay-en Gunnera tinctoriát, ezenkívül hazai kertészeti csomagküldő szolgálattól Gunnera manicata-t és nagyon izgatott vagyok, vajon milyen állapotban fognak megérkezni a növények, és hogyan sikerül majd életben tartanom őket. Ezzel kapcsolatban majd még tájékozódok a megfelelő topicban, és remélem, hogy tőletek is sok segítséget fogok kapni, különösen majd az átteleltetésükkel kapcsolatban.

Nagyon örülök, hogy van ilyen fórum, és ezúton üdvözlök mindenkit!

Robi

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.03.12. 17:17

Üdvözöllek!

Nagyon jó választás volt ez a két növény, megfelelő körülmények között, gyönyörűek lesznek. ;)

Semani
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.03.06. 21:36
Tartózkodási hely: Sajóbábony
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Semani » 2017.03.12. 17:59

Lesli5 és kurdilaci köszönöm!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.03.12. 18:30

Sziasztok!

Robi vagyok, és nagyon szeretem a természetet, különösen a kertészkedést. Ezen belül is a tóépítés és a vízparti-vízpartimitátor növények a legkiemeltebb érdeklődési körömhöz tartoznak. Most rendeltem eBay-en Gunnera tinctoriát, ezenkívül hazai kertészeti csomagküldő szolgálattól Gunnera manicata-t és nagyon izgatott vagyok, vajon milyen állapotban fognak megérkezni a növények, és hogyan sikerül majd életben tartanom őket. Ezzel kapcsolatban majd még tájékozódok a megfelelő topicban, és remélem, hogy tőletek is sok segítséget fogok kapni, különösen majd az átteleltetésükkel kapcsolatban.

Nagyon örülök, hogy van ilyen fórum, és ezúton üdvözlök mindenkit!

Robi
Üdv. a fórumon. Biztosan fogsz kapni segítséget, a tagok nagyon segítő készek.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.03.12. 19:00

Sziasztok!

Robi vagyok, és nagyon szeretem a természetet, különösen a kertészkedést. Ezen belül is a tóépítés és a vízparti-vízpartimitátor növények a legkiemeltebb érdeklődési körömhöz tartoznak. Most rendeltem eBay-en Gunnera tinctoriát, ezenkívül hazai kertészeti csomagküldő szolgálattól Gunnera manicata-t és nagyon izgatott vagyok, vajon milyen állapotban fognak megérkezni a növények, és hogyan sikerül majd életben tartanom őket. Ezzel kapcsolatban majd még tájékozódok a megfelelő topicban, és remélem, hogy tőletek is sok segítséget fogok kapni, különösen majd az átteleltetésükkel kapcsolatban.

Nagyon örülök, hogy van ilyen fórum, és ezúton üdvözlök mindenkit!

Robi
Szia Robi! Üdv közöttünk.! Én is nagy tórajongó vagyok, az első közös vonás felfedezve. :P :)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.03.12. 19:20


Eddig meghúzódtam a háttérben. :D
Szabad ilyet csinálni !? :lol:
Üdvözlet az oldalon. ;)

Robi75
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2017.03.11. 23:55
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Robi75 » 2017.03.12. 20:15

Lesli5, Lajos és kurdilaci: köszönöm! Már lépek is a Gunnerás topichoz, hogy okosodjak :-)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.03.13. 02:57

Robi!

Üdvözlet Közöttünk! :)

Robi75
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2017.03.11. 23:55
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Robi75 » 2017.03.13. 11:25

Robi!

Üdvözlet Közöttünk! :)
Neked is köszi Alpha! :-)

Robi75
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2017.03.11. 23:55
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Robi75 » 2017.03.13. 11:27

Szia Robi! Üdv közöttünk.! Én is nagy tórajongó vagyok, az első közös vonás felfedezve. :P :)
Szia kurdilaci! Időközben végigböngésztem a tavas topicot is, látom ám mit művelkedsz :-) Majd teszek fel képeket én is a tavamról. Nálam kicsit elburjánzottabbak az acsalapúk... :D

Semani
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.03.06. 21:36
Tartózkodási hely: Sajóbábony
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Semani » 2017.03.13. 13:15


Eddig meghúzódtam a háttérben. :D
Szabad ilyet csinálni !? :lol:
Üdvözlet az oldalon. ;)

:D :lol:

Bálint
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.03.27. 14:53
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bálint » 2017.03.29. 19:51

Sziasztok! :)

Először is, el nem tudom mondani mennyire örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra, végre egy olyan hely,ahol kiélhetem magam,feltehetem kérdéseimet,gyönyörködhetek mások növényeiben :D

Nem is olyan rég találtam rátok, így a napokban elhatároztam,hogy regisztrálok. Az én szenvedélyem a kertészkedésért,pálmák,mediterrán növényekért nem olyan rég kezdődött,talán az olasz nyelvtanulással köthető össze,ugyanis amikor elkezdtem tanulni a nyelvet, alkalmam volt kijutni Olaszországba és ott szép sorjába kezdtem érdeklődni a növények iránt. Közben rájöttem,hogy egy közeli ismerősömnek sok leandere van, megkérdeztem ad-e párat, adott, elkezdtem szaporítani őket, akkor jöjjön már egy pálma is, yukka stb, azóta minden hónapban beszerzek egy új példányt. Hosszú a bakancslista :)

Szép estét mindenkinek! Köszönöm,hogy itt lehetek :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.03.29. 20:24

Sziasztok! :)

Először is, el nem tudom mondani mennyire örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra, végre egy olyan hely,ahol kiélhetem magam,feltehetem kérdéseimet,gyönyörködhetek mások növényeiben :D

Nem is olyan rég találtam rátok, így a napokban elhatároztam,hogy regisztrálok. Az én szenvedélyem a kertészkedésért,pálmák,mediterrán növényekért nem olyan rég kezdődött,talán az olasz nyelvtanulással köthető össze,ugyanis amikor elkezdtem tanulni a nyelvet, alkalmam volt kijutni Olaszországba és ott szép sorjába kezdtem érdeklődni a növények iránt. Közben rájöttem,hogy egy közeli ismerősömnek sok leandere van, megkérdeztem ad-e párat, adott, elkezdtem szaporítani őket, akkor jöjjön már egy pálma is, yukka stb, azóta minden hónapban beszerzek egy új példányt. Hosszú a bakancslista :)

Szép estét mindenkinek! Köszönöm,hogy itt lehetek :)
Szia Bálint! Üdv' közöttünk! Örülök, hogy idetaláltál! Hatalmas tapasztalati tudásanyag halmozódott itt fel a fórumtársaknál, nyugodtan kérdezzél. Az egzotikumok iránti szerelem sajnos gyógyíthatatlan, s egyre inkább elhatalmasodó betegség, erre számítanod kell. :P :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Atys » 2017.03.29. 21:22

Szia Bálint!

Nagyon fertőző társaságba keveredtél, ezt majd megtapasztalod. :lol:


Vissza: “Bemutatkozás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég