Bemutatkozás

Ide írhatsz magadról.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.03.29. 21:31

Szia Bálint. Üdvözöllek én is köreinkben.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.03.30. 20:16

Üdv köztünk! ;)

Gabi
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017.02.23. 06:29
Tartózkodási hely: Süttő
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Gabi » 2017.05.22. 12:40

Sziasztok!

Nem most regisztráltam az oldalra, viszont úgy gondolom, most már illik bemutatkoznom.
Először is, köszönöm azt a rengeteg tanácsot,tapasztalatot, amit itt megosztatok.
Tulajdonképp mindig voltak növényeim, amiket különböző méretekben vásároltam, majd tovább neveltem őket. Itt-ott egy-egy elpusztult, de nem volt jellemző 2010-ig, amikor is egy hónap alatt nyáron kopár lett a lakásom. Elpusztult az összes. A mai napig nem tudom, mi történt.
2-3 évig nem volt csak a kertben évelő növényem, aztán vettem egy cserép Ficus benjamina-t. Majd ismét elkezdődött.... Újból "őserdő " alakul a lakásban :)
Tavaly próbálkoztam először pálmamagok csíráztatásával. Az eredmény 10 féle pálmamagból 1 db. De, ÉL! Most kb 25 cm.
Jelenleg, az itteni hozzászólások, tapasztalatok után menve egy növénykeltető összeállítása után tegnap kibújtak az első Phoenix canariensis gyökérkék :D

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.05.23. 08:09

Üdvözlet Közöttünk! :)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.05.23. 08:43

Sziasztok!

Nem most regisztráltam az oldalra, viszont úgy gondolom, most már illik bemutatkoznom.
Először is, köszönöm azt a rengeteg tanácsot,tapasztalatot, amit itt megosztatok.
Tulajdonképp mindig voltak növényeim, amiket különböző méretekben vásároltam, majd tovább neveltem őket. Itt-ott egy-egy elpusztult, de nem volt jellemző 2010-ig, amikor is egy hónap alatt nyáron kopár lett a lakásom. Elpusztult az összes. A mai napig nem tudom, mi történt.
2-3 évig nem volt csak a kertben évelő növényem, aztán vettem egy cserép Ficus benjamina-t. Majd ismét elkezdődött.... Újból "őserdő " alakul a lakásban :)
Tavaly próbálkoztam először pálmamagok csíráztatásával. Az eredmény 10 féle pálmamagból 1 db. De, ÉL! Most kb 25 cm.
Jelenleg, az itteni hozzászólások, tapasztalatok után menve egy növénykeltető összeállítása után tegnap kibújtak az első Phoenix canariensis gyökérkék :D
Gratulálok a sikereidhez! ;) Üdv.a fórumon! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.06.10. 20:26

Szeretettel köszöntök minden kedves /kedvetlen/ :P Fórum tagot és természetet kedvelőt!

Magamról röviden: Diák koromban kezdtem citrommag csiráztatással,majd hamarosan egy termővel folytattam.
Folytatásban aztán volt minden fajta /orchidea,kaktusz, gyümölcstermők: káki,guava,mandarin,citrom,stb/.
2012 őszén ráakadtam a fórumra rohamosan szaporodott növényeim száma,csatlakozott banán,pálma,jukka stb.
Zajlott az élet sok fórumozót megismertem,mind egytől-egyik remek ember,nagyon jó csapatról van szó.
Kimondottan az élő fórumok légköre az ami felejthetetlen,hatalmas élmény.
Az elmúlt hat hónapban elvonási tüneteim voltak,de most már minden rendben és ott folytatjuk ahol abba
hagytam.
Most próbálom felvenni a témákat és amihez tudok hozzá szólok,bele beszélek mások okos beszélgetésébe! :lol:

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.06.11. 07:28

Szeretettel köszöntök minden kedves /kedvetlen/ :P Fórum tagot és természetet kedvelőt!

Magamról röviden: Diák koromban kezdtem citrommag csiráztatással,majd hamarosan egy termővel folytattam.
Folytatásban aztán volt minden fajta /orchidea,kaktusz, gyümölcstermők: káki,guava,mandarin,citrom,stb/.
2012 őszén ráakadtam a fórumra rohamosan szaporodott növényeim száma,csatlakozott banán,pálma,jukka stb.
Zajlott az élet sok fórumozót megismertem,mind egytől-egyik remek ember,nagyon jó csapatról van szó.
Kimondottan az élő fórumok légköre az ami felejthetetlen,hatalmas élmény.
Az elmúlt hat hónapban elvonási tüneteim voltak,de most már minden rendben és ott folytatjuk ahol abba
hagytam.
Most próbálom felvenni a témákat és amihez tudok hozzá szólok,bele beszélek mások okos beszélgetésébe! :lol:
Szia Jani. Jó újra látni itt a fórumon . Hiányoltunk is és várjuk a beszámolóidat . A Balatongyöröki kert is gondolom szépen életre kelt. Jó egészséget kívánunk és várjuk a beszámolóidat.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.06.11. 12:08

Drága Barátom!

Örömmel olvasom soraid. Jó, hogy újra Velünk Vagy! :D

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.06.11. 20:50

Újra itt, örülök! :)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Atys » 2017.06.12. 19:18

Jó hogy újra itt vagy Jani! :)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.06.12. 21:59

Szia Jani!

Örülök, hogy újra itt tudsz lenni.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.06.13. 08:53

Köszönöm soraitokat,örömötökben osztozom mert nekem is jó itt lenni köztetek! :)

Ati76
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.21. 23:09
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Ati76 » 2017.11.23. 13:33

Sziasztok!

Nem igazán ismerek még senkit, nem is vagyok aktív fórumozó, de úgy gondoltam itt az ideje, hogy csatlakozzak hozzátok és ne csak anonim módon legyek jelen. Magamról röviden annyit Békéscsabán élek és kb 10 éve engem is megfertőzött a kertészkedés. Leanderekkel kezdtem, majd jöttek a citrusfélék, pálmák és így tovább. Nincs semmilyen kertészethez köthető végzettségem, egyszerűen szeretem a növényeket. Később az élet úgy hozta, hogy mellékállásként 8 fóliasátorban is töltöm kora tavasztól késő őszig időm egy részét, de az teljesen másról szól.
Jövőre szeretnék egy-két növényt kiültetni szabadföldbe, mert szép lassan túlnőttem minden teleltetésre alkalmas helyem, még a szülők használaton kívüli helységeit is :D

Üdv Mindenkinek
Attila

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.23. 14:55

Sziasztok!

Nem igazán ismerek még senkit, nem is vagyok aktív fórumozó, de úgy gondoltam itt az ideje, hogy csatlakozzak hozzátok és ne csak anonim módon legyek jelen. Magamról röviden annyit Békéscsabán élek és kb 10 éve engem is megfertőzött a kertészkedés. Leanderekkel kezdtem, majd jöttek a citrusfélék, pálmák és így tovább. Nincs semmilyen kertészethez köthető végzettségem, egyszerűen szeretem a növényeket. Később az élet úgy hozta, hogy mellékállásként 8 fóliasátorban is töltöm kora tavasztól késő őszig időm egy részét, de az teljesen másról szól.
Jövőre szeretnék egy-két növényt kiültetni szabadföldbe, mert szép lassan túlnőttem minden teleltetésre alkalmas helyem, még a szülők használaton kívüli helységeit is :D
Üdv Mindenkinek
Attila
Szia!
Üdv. a fórumon! ;) :)
Abba a 8 fóliasátorba 8-) nem tudod becsempészni a növényeidet télire :idea: Jól mutatnának a :roll: paprikák :roll: között! :D
( vagy télen nem fűtitek? :roll: )
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2017.11.23. 15:13

Sziasztok!

Nem igazán ismerek még senkit, nem is vagyok aktív fórumozó, de úgy gondoltam itt az ideje, hogy csatlakozzak hozzátok és ne csak anonim módon legyek jelen. Magamról röviden annyit Békéscsabán élek és kb 10 éve engem is megfertőzött a kertészkedés. Leanderekkel kezdtem, majd jöttek a citrusfélék, pálmák és így tovább. Nincs semmilyen kertészethez köthető végzettségem, egyszerűen szeretem a növényeket. Később az élet úgy hozta, hogy mellékállásként 8 fóliasátorban is töltöm kora tavasztól késő őszig időm egy részét, de az teljesen másról szól.
Jövőre szeretnék egy-két növényt kiültetni szabadföldbe, mert szép lassan túlnőttem minden teleltetésre alkalmas helyem, még a szülők használaton kívüli helységeit is :D

Üdv Mindenkinek
Attila
Üdv Ati! Jönnek a téli hónapok a teleltetés olvass és kérdezz bátran minden információt megkapsz itt a fórumon, a kiültetéssel kapcsolatosan és a teleltetéssel kapcsolatosan is, igaz utóbbira csak egy év múlva lesz szükséged.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.24. 06:10

Ati!

Üdvözlet Közöttünk! :)

Ati76
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.21. 23:09
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Ati76 » 2017.11.24. 10:33

Sziasztok!

Nem igazán ismerek még senkit, nem is vagyok aktív fórumozó, de úgy gondoltam itt az ideje, hogy csatlakozzak hozzátok és ne csak anonim módon legyek jelen. Magamról röviden annyit Békéscsabán élek és kb 10 éve engem is megfertőzött a kertészkedés. Leanderekkel kezdtem, majd jöttek a citrusfélék, pálmák és így tovább. Nincs semmilyen kertészethez köthető végzettségem, egyszerűen szeretem a növényeket. Később az élet úgy hozta, hogy mellékállásként 8 fóliasátorban is töltöm kora tavasztól késő őszig időm egy részét, de az teljesen másról szól.
Jövőre szeretnék egy-két növényt kiültetni szabadföldbe, mert szép lassan túlnőttem minden teleltetésre alkalmas helyem, még a szülők használaton kívüli helységeit is :D
Üdv Mindenkinek
Attila
Szia!
Üdv. a fórumon! ;) :)
Abba a 8 fóliasátorba 8-) nem tudod becsempészni a növényeidet télire :idea: Jól mutatnának a :roll: paprikák :roll: között! :D
( vagy télen nem fűtitek? :roll: )
Szia!
Korábban valóban paprika volt benne, utoljára sárgadinye a jövőben pedig ki tudja, lehet telepakolom pálma magoncokkal :D Már felvetettem ezt otthon, azt hitték viccelek, pedig...
Nem Békéscsabán van, sokat ingázok így is. Nincs fűtve, így legalább van eleje és vége a szezonnak.

Üdv.

Ati76
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.21. 23:09
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Ati76 » 2017.11.24. 10:38

Sziasztok!

Nem igazán ismerek még senkit, nem is vagyok aktív fórumozó, de úgy gondoltam itt az ideje, hogy csatlakozzak hozzátok és ne csak anonim módon legyek jelen. Magamról röviden annyit Békéscsabán élek és kb 10 éve engem is megfertőzött a kertészkedés. Leanderekkel kezdtem, majd jöttek a citrusfélék, pálmák és így tovább. Nincs semmilyen kertészethez köthető végzettségem, egyszerűen szeretem a növényeket. Később az élet úgy hozta, hogy mellékállásként 8 fóliasátorban is töltöm kora tavasztól késő őszig időm egy részét, de az teljesen másról szól.
Jövőre szeretnék egy-két növényt kiültetni szabadföldbe, mert szép lassan túlnőttem minden teleltetésre alkalmas helyem, még a szülők használaton kívüli helységeit is :D

Üdv Mindenkinek
Attila
Üdv Ati! Jönnek a téli hónapok a teleltetés olvass és kérdezz bátran minden információt megkapsz itt a fórumon, a kiültetéssel kapcsolatosan és a teleltetéssel kapcsolatosan is, igaz utóbbira csak egy év múlva lesz szükséged.
Szia!
Végigolvasva a hozzászólásaitok jelentős részét, azt gondolom kissé túlságosan is elkényeztettem a pálmáimat. Lehet nem ártana még most kissé hidegebb helyre tenni őket, de majd kérdezek a megfelelő témánál.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.24. 14:18

Ne is törődj a kétkedőkkel! Pátyolgatásban, Én is, nagymenő Vagyok. :lol:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.11.28. 13:26

Ne is törődj a kétkedőkkel! Pátyolgatásban, Én is, nagymenő Vagyok. :lol:


Mi ezt már tudjuk! :lol: :lol:


Vissza: “Bemutatkozás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég