Kertépítés

A kerttel mint egységgel kapcsolatos észrevételek, tapasztalatok, képek.
marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.09.07. 19:34

Köszönöm Boni!

Úgy látom rád számíthatok és azzal segítesz, hogy finoman a tudtomra adod, hogy nem csak lelkileg, de testileg is gyenge vagyok! Igazán kedves vagy, köszönöm! :D
Pont tőled nem ezt vártam, de úgy látszik változnak az idők...
Ahelyett, hogy jönnél és ténylegesen segítenél, ha már ennyire kemény vagy, ahogy leírtad. ;)
Még egyszer elmondom, nincs olyan "barátom" aki tudna (és akarna) segíteni. Ha szeretnéd kifejtem oldalakon keresztül privátban, hogy miért nincs.
És a betonoszlopok már megvoltak régről, csak nem mindegyik volt használva, nem szeretnék újakat venni, nem baj Boni Mester? Addig halogattam a segítségkérést, amíg lassan kidőlnek a fa oszlopok...
Lehet, hogy ciki, de legalább megpróbáltam itt. Talán azért is van ez a fórum, hogy így is segítsünk egymásnak, de valószínű túl sokat szeretnék. Ha nem sikerül, hát most is így jártam és kénytelen leszek valakinek fizetni, mert még a te kedvedért sem fogok esetleg lesérülni. ;) És az esetleges szakmunkákhoz sem értek, tudod én már csak ilyen gáz vagyok... ;)

Marci! :)
Minden ember más és más lelki és testi erővel rendelkezik,ez a kettő összefügg! ;)(a sovány is lehet "erős" 8-) ) Van, amikor akarat sincs,mert kételkedünk a testi erőnkben vagy nem bízunk magunkban,hogy sikerülni fog....sőt olyan gondolat is jöhet,hogy "hülye azért nem vagyok",hogy egyedül szenvedjek. :lol:
Vannak olyan periódusok az életben,mikor úgy érezzük,hogy szükségünk van a segítségre,tehát jól tetted,hogy most itt a fórumon megpróbáltad és kértél,amikor így gondoltad! :) Mindig,mindenből tanul az ember és így halad előre! 8-)
Csak azt írtam,hogy én inkább szeretem magam csinálni azokat a dolgokat is,amik feszegetik a testi erőm határait....pl.a múltkor is néhány vastag akácgyökér majdnem kifogott rajtam :oops: ,de pihentem egy kicsit és folytattam,mikor már a "Red Bull" se segített :lol: ,akkor pár napra félretettem ezt a feladatot. :)
A kitűzött feladat végeztével mindig büszke vagyok magamra,hogy ezt is meg tudtam csinálni,erre is képes vagyok.A sziklakert hatalmas termésköveit kocsiemelővel mozdítottam ki,majd görgettem tovább...stb.A saját készítésű kertben,a munka végeztével boldogítóbb érzés nézelődni...meg egyébként is élvezem a munkát magát,akkor meg miért adjam át másnak ezt az élvezetet :?: ;)
Természetesen nem azt mondtam,hogy mázsás oszlopokat emelgess a feleségeddel,ha nagyon nehéz az, amit vettetek,inkább kérj segítséget. ;) Bízom benne,hogy találsz megoldást vagy kapsz baráti segítséget a kertrendezésedhez! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marci81 2015.09.07. 19:52-kor.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.07. 19:46

A szakmunkákhoz én sem konyítok túl sokat, de ásni cipekedni szívesen segítek amennyire csak erőmből telik. Azért ha lehet, egy héttel előtte tudjam mikor menjek... ;)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.07. 19:55

Felőlem rendezhetünk nálam egy mini élő fórumot. :)
Lehet bográcsolás. :)
Ha bekajálok, nem dolgozok :lol:

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.09.07. 20:01

Marci a szegélykövek leásása nem lesz hosszú életű. Muszáj betonágyba tenni mert télen a talajfagy ki fogja mozdítani a helyéről ráadásul amit leraktál az a lazított talajnak köszönhetően megsüllyedhet a későbbiek folyamán. A kerítésoszlopok elhelyezéséhéz tudok adni talajfúrót. Igaz kézi hajtású én annak idején egy golfpálya kerítés oszlopainak készítettem a helyét, nem mondom hogy könnyű feladat de nálad a homokon azért könnyebb. Kifúrod a helyeit segítek a helyükre dobálni az oszlopokat a tömörítés gyerekjáték.

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.09.07. 20:04

Akkó nem kapsz! :D
Felőlem rendezhetünk nálam egy mini élő fórumot. :)
Lehet bográcsolás. :)
Ha bekajálok, nem dolgozok :lol:

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.07. 20:07

Akkó nem kapsz! :D
Felőlem rendezhetünk nálam egy mini élő fórumot. :)
Lehet bográcsolás. :)
Ha bekajálok, nem dolgozok :lol:
:lol:
Alakul ez, úgy látom ketten már megyünk... :)

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.09.07. 20:09

Na most már ezt is tudom, köszi! :)
Köszönöm a segítséget! :oops:
Marci a szegélykövek leásása nem lesz hosszú életű. Muszáj betonágyba tenni mert télen a talajfagy ki fogja mozdítani a helyéről ráadásul amit leraktál az a lazított talajnak köszönhetően megsüllyedhet a későbbiek folyamán. A kerítésoszlopok elhelyezéséhéz tudok adni talajfúrót. Igaz kézi hajtású én annak idején egy golfpálya kerítés oszlopainak készítettem a helyét, nem mondom hogy könnyű feladat de nálad a homokon azért könnyebb. Kifúrod a helyeit segítek a helyükre dobálni az oszlopokat a tömörítés gyerekjáték.

Sanyika81
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015.02.22. 10:43
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Sanyika81 » 2015.09.07. 20:10

Marci!
Sajnálom hogy nem lakunk közelebb egymáshoz.Nagyon szívesen segítettem volna,kicsit konyítok a szegélyezéshez.Majd csak találsz itt a fórumon segítő kezeket. Szorítok ,hogy így legyen :)

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.09.07. 20:12

:) :) :) :) :)
Alakul ez, úgy látom ketten már megyünk... :)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.09.07. 20:15

Amennyire "tudom" 10centis ágyba érdemes letenni a szegélyt. Az itteni szakik majd megmondják a tutit és ha megkéred őket (gondolom) kiszámolják neked mennyi beton kell hozzá. Ha már fosztjuk majd a frigódat, legalább az anyag ne fogyjon el idő előtt... :lol:

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2015.09.07. 20:40

Folytattam a "sziklafalat" a jobb oldalon. :)
Ebből.....
kepatmeretezes_hu_sziklaoldalvolt.jpg
(A kép nem adja vissza,de hatalmas darab egyben ez a panel. 2,2 m x 2,6 m-es)

...ez lett. :D
kepatmeretezes_hu_sziklaoldallett.jpg
Még egy két kisebb javítás és ez az oldal elkészül.
Elképesztő vagy Laci! Gratulálok az újabb remekműhöz!

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.09.07. 22:25

Szerintem a betonszegélyt csak abban az esetben kell betonba rakni, ha az viacolort határol. Amennyiben a füves területet határolod vele abban az esetben bőven elégséges csak simán a földbe letenni, természetesen ügyelve arra, hogy pont akkora mélységű és minél keskenyebb árkot ássál neki, amibe belepasszol a szegélykő. Bár írod is, hogy 1 m hosszú és 0,4 m magas elemekről van szó, ami sztem még inkább feleslegessé teszi a habarcsozást! Azonban hangsúlyozom még egyszer, hogy viacolor szegélyeként alkalmazva kell a betonozás!

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.09.08. 05:09

:)

Az már akkora, hogy nem lehet elvinni.
Köszi, várom, hogy áttipegj! ;)
Kapsz majd cserébe növényt. :)
Szívesen segítek, nem ellenszolgáltatásért! ;)
Mondjuk, Engem meg lehet vesztegetni ... :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alpha 2015.09.08. 05:24-kor.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.09.08. 05:11

Nelli!

Értem, hogy mire gondolsz.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.09.08. 05:23

Marci!

Ne érezd Magad "lekezelve"! Boni csak megpróbálta, a "Benned szunnyadó oroszlánt felkelteni". Lehet, hogy nem a legjobban sikerült a megfogalmazása. De, a segítőszándékot keresd a szavak mögött!
Vannak dolgokat, amiket Én sem tudok megcsinálni egyedül (pedig, elég erősnek és makacsnak is érzem Magam). Semmi ciki nincs abban, ha segítséget kérsz. Ennek a lehetősége is benne van a Fórumban. Szerintem.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.09.08. 05:50

Marci!

Ne érezd Magad "lekezelve"! Boni csak megpróbálta, a "Benned szunnyadó oroszlánt felkelteni". Lehet, hogy nem a legjobban sikerült a megfogalmazása. De, a segítőszándékot keresd a szavak mögött!
Vannak dolgokat, amiket Én sem tudok megcsinálni egyedül (pedig, elég erősnek és makacsnak is érzem Magam). Semmi ciki nincs abban, ha segítséget kérsz. Ennek a lehetősége is benne van a Fórumban. Szerintem.
Nelli!

Értem, hogy mire gondolsz.
Köszönöm,Viktor! 8-) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.09.08. 06:10

Köszi,Marci! :)
Sokat mesél a válaszod! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2015.09.08. 07:07

Szerintem a betonszegélyt csak abban az esetben kell betonba rakni, ha az viacolort határol. Amennyiben a füves területet határolod vele abban az esetben bőven elégséges csak simán a földbe letenni, természetesen ügyelve arra, hogy pont akkora mélységű és minél keskenyebb árkot ássál neki, amibe belepasszol a szegélykő. Bár írod is, hogy 1 m hosszú és 0,4 m magas elemekről van szó, ami sztem még inkább feleslegessé teszi a habarcsozást! Azonban hangsúlyozom még egyszer, hogy viacolor szegélyeként alkalmazva kell a betonozás!
Gábor és Marci! Azok a szegélykövek 100 x 20 centisek de lehet kapni 15 centis is. Néhány száz métert már építettem belőle. Hozzávalók vízmérték amennyiben szükséges, zsinór, gumikalapács, mérőszalag, flex, ásó, lapát, köves területen csákány, cement, sóder, talicska, egy ember akinek jó a szemmértéke, és aki egész nap képes gugolni. Szükség van a betonágyra mert abba tudod beleültetni úgy ahogy megfelelő legyen, és ahogy már írtam az a fránya talajfagy ne mozgassa mint valami bábut. Gábor csak halkan a habarcs és a beton két külön anyag, ezt annak idején én is egynek képzeltem később komplett házakat kiviteleztem mára már nem dolgozom a szakmába de a megszerzett tudás az enyém és hasznosítom is a magánéletben.

Avatar
LiGa
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:26
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: LiGa » 2015.09.08. 08:44

Szerintem a betonszegélyt csak abban az esetben kell betonba rakni, ha az viacolort határol. Amennyiben a füves területet határolod vele abban az esetben bőven elégséges csak simán a földbe letenni, természetesen ügyelve arra, hogy pont akkora mélységű és minél keskenyebb árkot ássál neki, amibe belepasszol a szegélykő. Bár írod is, hogy 1 m hosszú és 0,4 m magas elemekről van szó, ami sztem még inkább feleslegessé teszi a habarcsozást! Azonban hangsúlyozom még egyszer, hogy viacolor szegélyeként alkalmazva kell a betonozás!
Gábor és Marci! Azok a szegélykövek 100 x 20 centisek de lehet kapni 15 centis is. Néhány száz métert már építettem belőle. Hozzávalók vízmérték amennyiben szükséges, zsinór, gumikalapács, mérőszalag, flex, ásó, lapát, köves területen csákány, cement, sóder, talicska, egy ember akinek jó a szemmértéke, és aki egész nap képes gugolni. Szükség van a betonágyra mert abba tudod beleültetni úgy ahogy megfelelő legyen, és ahogy már írtam az a fránya talajfagy ne mozgassa mint valami bábut. Gábor csak halkan a habarcs és a beton két külön anyag, ezt annak idején én is egynek képzeltem később komplett házakat kiviteleztem mára már nem dolgozom a szakmába de a megszerzett tudás az enyém és hasznosítom is a magánéletben.
A szegélykő méreteit Marci írta meg korábban, én nem tudhatom, hogy hány cm magasat vett. Füves terület szegélyénél említettem a habarcsot, ami alatt a zsákos esztrichet értettem, amit készen meg lehet vásárolni. Szerintem füves terület határolásánál még ez is túlzás, láttam már több helyen és semmi baja nem volt, nem volt hullámos stb attól, hogy nem volt betonozva, vagy habarcságyba téve! Ha pedig elolvasod még egyszer a korábbi hsz-at a betonozást viacolor szegélyeknél írtam!

marci81
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.05.22. 11:12
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: marci81 » 2015.09.08. 10:23

Kedves Boni!

Ezentúl kérlek mellőzd a segítő szándékú hozzászólásaidat, mert nem vagyok kisegítve tőlük! ;) Köszönöm!
Köszi,Marci! :)
Sokat mesél a válaszod! ;)


Vissza: “Kertépítés,kerti dekorációk és panorámák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég