Phoenix canariensis

A legismertebb szárnyalt levelű. Ki ne ismerné a canariensist, vagy a dactyliferát (datolya). Vannak még európaiak és ázsiaiak. Theophrasti, sylvestris stb.
Kangoo88
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2015.08.19. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Kangoo88 » 2016.03.14. 22:31

Mindig kihangsúlyozom hogy soha nem vártam csodát ettöl a kísérlettöl. Nem naivan álltam neki. Pusztán szerettem volna saját szememmel is látni hogy zajlik ez a folyamat. Pl én nem gondoltam volna, hogy Márciusban még lesznek ép zöld színü részei. Ezt máshogy nem láttam volna. Sajnos kíváncsi természet vagyok. De egyértelmü, hogy egy sok 10ezres növényt nem kockáztatnék. Csak akkor posztolok az állapotáról ha valami nem vártat látok és számotokra is érdekesnek találom, vagy/ és kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Nem vagyok profit pálmatartó. Nem is leszek mert sajnos nincs helyem hatalmas takarásokat építeni. De ettöl még nem hiszem hogy ez a Canariensis kísérlet olyan lett volna, mintha egy kókuszpálma palántát ültetek ki. Védett helyen volt, Budapest belterület, fal mellett, kapott minimál védelmet. Egyértelmüen nógrádban eszbe sem jutott volna.Olyan helyeken is élnek ahol nem gondolnánk. Én pl Dublinban is láttam többet is. Éltem ott és láttam nagy hidegeket. Gondoltam meg nézem hogy itt minimál védelemmel mire jut. De nem naivan futottam neki....... A Trachymmal nem jártam jól sajnos, de az valószínüleg már beteg volt mikor megvettem azt nem én rontottam el.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.03.14. 22:55

Kangoo88,ne haragudj ha röviden fogalmaztam erről a projektről. Abszolút nem nézünk hülyének! Most akarok venni nagyobbacska hyophorbe lagenicaulis -t. Szerintem is hülyeség, de nem nyugszik addig a lelkem míg nem tudhatom magaménak. Hosszú életet nem jósolok neki, de annyira szeretnék már egyet. Ha majd kimurder majd megnyugodhat a lelkem is és már nem is kell többet :lol: Én is szeretek a saját káromon jatszadozni mert kíváncsi vagyok és sokszor csak a saját szememnek hiszek . Mi pálmások már csak ilyenek vagyunk. Üdv a klubban és várom a fejleményeket a tovabbiakról. Idővel majd osztunk meg mi is lecsúszott projektekrol beszámolókat. Nem mindig jönnek be a rutinosok számításai sem. Amit te csináltál a kanárival én már évekkel ezelőtt elvégzeztem és csak rossz eredményt tudtam elkonyvelni vele. Ezért írtam le tömören a mondani valomat, de valóban ezt másképp is közölhettük volna. Én elnézést kérek tőled és másoktól is ha néha rövidebb fogalmazok. Jobb szeretek beszélgetni mind írogatni.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8456
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.03.15. 07:01

Kangoo!

Én is éltem már szanaszét ezen a golyón. Láttam már furcsa helyeken és furcsa módon tartott növényeket. Bennem is van nem kevés kíváncsiság/játék.
Ami a lényeg:
Egy ilyen "kisérlettel", Sokunkban erős érzelmi reakciót váltasz ki!
Én is leírtam a véleményemet. Nem értünk egyet de, ez nem is kötelező. Viszont tanulni más hibájából, bölcs döntés. ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.03.15. 08:05

Kangoo88,ne haragudj ha röviden fogalmaztam erről a projektről. Abszolút nem nézünk hülyének! Most akarok venni nagyobbacska hyophorbe lagenicaulis -t. Szerintem is hülyeség, de nem nyugszik addig a lelkem míg nem tudhatom magaménak. Hosszú életet nem jósolok neki, de annyira szeretnék már egyet. Ha majd kimurder majd megnyugodhat a lelkem is és már nem is kell többet :lol: Én is szeretek a saját káromon jatszadozni mert kíváncsi vagyok és sokszor csak a saját szememnek hiszek . Mi pálmások már csak ilyenek vagyunk. Üdv a klubban és várom a fejleményeket a tovabbiakról. Idővel majd osztunk meg mi is lecsúszott projektekrol beszámolókat. Nem mindig jönnek be a rutinosok számításai sem. Amit te csináltál a kanárival én már évekkel ezelőtt elvégzeztem és csak rossz eredményt tudtam elkonyvelni vele. Ezért írtam le tömören a mondani valomat, de valóban ezt másképp is közölhettük volna. Én elnézést kérek tőled és másoktól is ha néha rövidebb fogalmazok. Jobb szeretek beszélgetni mind írogatni.
Szia Kangoo!
Csatlakozom Szabolcs, Peti és a többiek véleményéhez. Ennek a Főnixnek hosszú távon amúgy sem lett volna semmi esélye, de amint látható volt még egy ilyen gyengébbnek mondható tél is tönkre tudja tenni.
Viszont teljesen egyetértek veled és azzal, hogy a kiványcsiság, vagyis az, hogy a saját szemeddel követhesd mi történik vele... nos ezt már én is kipróbáltam ezzel a fajtával kisebb/ nagyobb méretben, DE! természetesen a siker nálam is elmaradt. :cry: ;)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1849
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: gyom » 2016.03.15. 12:59

Csankob!
A fotódról úgy tűnik jól vette a telelést. Gratulálok.

Én nem voltam ilyen bátor, nálam mínusz 3-nál kapcsolt a termosztát a második telén.
Még áll a takarása, ha nem esik holnap-holnap után bontom el. Egy kép a bentlakóról.
030.JPG
030.JPG (326.85 KiB) Megtekintve 6056 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8456
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.03.15. 13:03

Ügyesen teleltetted, gratulálok! Idén is sokat fog nőni. ;)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Atys » 2016.03.15. 13:13

Szép, sérülésmentesnek tűnik, gratulálok!

barcaforca
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.03.28. 21:42
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: barcaforca » 2016.03.15. 14:50

Egy kis klíma táblázat. Dublin szerencsésebb mint magyarország,a teleket tekintve. Érdemes megnézni:
http://en.climate-data.org/location/6011/

Avatar
csankob
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.10.14. 18:27
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: csankob » 2016.03.15. 14:51

Köszi, igyekszik az ember.
Balázs

Kangoo88
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2015.08.19. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Kangoo88 » 2016.03.15. 19:01

Egy kis klíma táblázat. Dublin szerencsésebb mint magyarország,a teleket tekintve. Érdemes megnézni:
http://en.climate-data.org/location/6011/
2007-2010 között éltem ott és minden télen többször is volt hó, éjszakánként -5,-6. Tény napközben sosem volt fagy és általában szerencsésebbek a teleikkel, mint mi. Viszont az éjszakai fagyok egyáltalán nem ritkák és a szinte napi szintű csapadék miatt elég zord tud ott is lenni a Canariensis-nek. De szépen vették az ottani Canariensis-ek.

Kangoo88
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2015.08.19. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Kangoo88 » 2016.03.15. 19:06

Kangoo88,ne haragudj ha röviden fogalmaztam erről a projektről. Abszolút nem nézünk hülyének! Most akarok venni nagyobbacska hyophorbe lagenicaulis -t. Szerintem is hülyeség, de nem nyugszik addig a lelkem míg nem tudhatom magaménak. Hosszú életet nem jósolok neki, de annyira szeretnék már egyet. Ha majd kimurder majd megnyugodhat a lelkem is és már nem is kell többet :lol: Én is szeretek a saját káromon jatszadozni mert kíváncsi vagyok és sokszor csak a saját szememnek hiszek . Mi pálmások már csak ilyenek vagyunk. Üdv a klubban és várom a fejleményeket a tovabbiakról. Idővel majd osztunk meg mi is lecsúszott projektekrol beszámolókat. Nem mindig jönnek be a rutinosok számításai sem. Amit te csináltál a kanárival én már évekkel ezelőtt elvégzeztem és csak rossz eredményt tudtam elkonyvelni vele. Ezért írtam le tömören a mondani valomat, de valóban ezt másképp is közölhettük volna. Én elnézést kérek tőled és másoktól is ha néha rövidebb fogalmazok. Jobb szeretek beszélgetni mind írogatni.
Köszi neked is meg a többieknek is. Ha valakit megbántok a képekkel, vagy a kísérlettel, sajnálom. Engem pusztán a kiváncsiság hajtott. Szerettem volna saját szememmel látni ezt a folyamatot. Ha tudom, hogy másokból ilyen reakciót vált ki, akkor nem dokumentálom. Csupán azért raktam fel, hogy olyan is láthassa, aki már gondokkodott hasonlón, de nem merte bevállalni. Illetve, hogy a számomra meglepő "eredményekről" jobb rálátást kérjek.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.03.15. 19:42

Kangoo88,ne haragudj ha röviden fogalmaztam erről a projektről. Abszolút nem nézünk hülyének! Most akarok venni nagyobbacska hyophorbe lagenicaulis -t. Szerintem is hülyeség, de nem nyugszik addig a lelkem míg nem tudhatom magaménak. Hosszú életet nem jósolok neki, de annyira szeretnék már egyet. Ha majd kimurder majd megnyugodhat a lelkem is és már nem is kell többet :lol: Én is szeretek a saját káromon jatszadozni mert kíváncsi vagyok és sokszor csak a saját szememnek hiszek . Mi pálmások már csak ilyenek vagyunk. Üdv a klubban és várom a fejleményeket a tovabbiakról. Idővel majd osztunk meg mi is lecsúszott projektekrol beszámolókat. Nem mindig jönnek be a rutinosok számításai sem. Amit te csináltál a kanárival én már évekkel ezelőtt elvégzeztem és csak rossz eredményt tudtam elkonyvelni vele. Ezért írtam le tömören a mondani valomat, de valóban ezt másképp is közölhettük volna. Én elnézést kérek tőled és másoktól is ha néha rövidebb fogalmazok. Jobb szeretek beszélgetni mind írogatni.
Köszi neked is meg a többieknek is. Ha valakit megbántok a képekkel, vagy a kísérlettel, sajnálom. Engem pusztán a kiváncsiság hajtott. Szerettem volna saját szememmel látni ezt a folyamatot. Ha tudom, hogy másokból ilyen reakciót vált ki, akkor nem dokumentálom. Csupán azért raktam fel, hogy olyan is láthassa, aki már gondokkodott hasonlón, de nem merte bevállalni. Illetve, hogy a számomra meglepő "eredményekről" jobb rálátást kérjek.

Dokumentálni mindik kell,hogy mások is láthassák a folyamatot,majd az eredményt. Amit csináltál hasznos,csak mi nem az oktató oldaláról közelítettük meg a témát. A jövőben erre mindannyiunk jobban fog odafigyelni a kommentjeiben szerintem. KÖszönöm,hogy megosztottad a tapasztalataidat itt a fórumon.Ha valaki új beleolvasna biztosan csupa hasznos dolgot fog olvasni az általad leírtakból phoenix hidegtolerancia ügyben ;)

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.03.15. 19:59

Sziasztok!

Kedvet kaptam a főnixhez. 7végén kiültettem.Azért kísérlezezni nem fogok vele, az első télen biztos nem engedem -1-2 alá a hőmérsékletet.

Zadarban vettem november elején 120 Kunáért ( kb 5000 Ft) Összekötve kb 2 méter
pot.jpg
pot.jpg (233.47 KiB) Megtekintve 6007 alkalommal
tomb.jpg
tomb.jpg (261.05 KiB) Megtekintve 6007 alkalommal
outplanted2.jpg
outplanted2.jpg (836.7 KiB) Megtekintve 6007 alkalommal
trunk.jpg
trunk.jpg (170.89 KiB) Megtekintve 6007 alkalommal

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.03.15. 20:04

Tetszetős darab és jó áron vetted. Ne is engedd fagypont alá a növényt az első évben. Had tudjon begyökeresedni rendesen és had hozzon hazai leveleket.

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.03.15. 20:12

Tetszetős darab és jó áron vetted. Ne is engedd fagypont alá a növényt az első évben. Had tudjon begyökeresedni rendesen és had hozzon hazai leveleket.
Érdemes a szezon végeztével, október-novemberben Horvátországban (a tengerparton) szétnézni. Fillérekért lehet egzotikus növényeket venni. 180 cm-es termő gránátalmát vettem 85 Kn-ért, Chamerops vulcano/compactát 150 Kn-ért.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.03.15. 20:24

A tengerparton mindig érdemes szétnézni ;) . Viszont csak növényért nem utazom el mert annyra meg nincs közel.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1849
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: gyom » 2016.03.15. 20:32

Lecsó!
Szép növény, nagyon jó vétel gratulálok. Sokat nem vacilláltál a kiültetéssel. :lol:

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.03.15. 20:34

A tengerparton mindig érdemes szétnézni ;) . Viszont csak növényért nem utazom el mert annyra meg nincs közel.


Novemberre kell időzíteni a nyaralást :mrgreen: Nincs tömeg :D

Avatar
lecsó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:50
Tartózkodási hely: Budapest, XXIII.ker.
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: lecsó » 2016.03.15. 20:37

Lecsó!
Szép növény, nagyon jó vétel gratulálok. Sokat nem vacilláltál a kiültetéssel. :lol:
Kösz,
Úgy gondoltam, nincs mire várni. Február közepétől már a szabad ég alatt van.Alig várta, hogy kinyújtozkodhasson.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.03.15. 21:30

A tengerparton mindig érdemes szétnézni ;) . Viszont csak növényért nem utazom el mert annyra meg nincs közel.


Novemberre kell időzíteni a nyaralást :mrgreen: Nincs tömeg :D

Az, hogy nincs tömeg, egyáltalán nem zavarna, viszont a nyári forróság hangulatát egy nyaralásról... na azt már hiányolnám! :) :roll:
Amúgy tényleg gyönyörű pálmát vettél! ;)


Vissza: “Phoenix”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég