Csevegő

Ide tölthetsz fel tájakat, természeti jelenségeket és a vicces képeket.
Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2016.08.23. 14:41

Boldog szülinapot ernesto0823!!
Feri


Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.09.02. 08:26

Egyetértünk. :o

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.09.06. 17:29

Sziasztok.

Tud valaki véleményt ,tapasztalatot írni kerti hortenzia ügyben?

Köszönőm.

kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.09.06. 19:37

Mire vagy kíváncsi, Encsike? Nálam van jónéhány.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.09.06. 19:53

Mire vagy kíváncsi, Encsike? Nálam van jónéhány.

Szia.

Szeretnék egyet beszerezni amit egyenlőre cserépben tartanék,átteleltetném és tavasszal kiültetném.
Eddig nem foglalkoztam velük,valahogy átnéztem rajtuk de nemrég láttam egy újságban és megtetszett ezért rákerestem a neten és láttam,hogy tud kék színben is pompázni ha ez igaz...???


Most szerezzem be vagy tavasszal?
A kemény telet bírja-e kint ha kiültettem ?
Fogékony esetleg valamilyen betegségre?
Félárnyék,árnyék?
Metszése?
stb....
Ami eszedbe jut róla minden..
Köszönőm.

kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.09.06. 20:30

Szerintem nem érdemes most venni. A kék szín sok feltétel együttes megléte esetén produkálható, ezeket pedig nem ipari körülmények között nehéz megteremteni. A macrophylla változatok, amik között többek között kék is van, savanyú talajt szeretnek és nem tűrik a közvetlen napfényt. Viráguk általában piros-rózsaszín.

Nekem is van néhány kék fajta, de a kék színt még sosem láttam. Persze nem is bánom, mert így is gyönyörűek. A telet bírják és a mi éghajlatunkon tarthatóak. Szerintem nem kell őket metszeni.

Norbi74 fórumtársunk nagy szakértőjük. Részletesebben őt kérdezd.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.09.06. 21:05

Szia Encsike! A macrophyllát nem ajánlom! Kék színű virágok erősen savanyú talajban lesz amúgy rózsaszínű lesz. Félárnyékba való teljes árnyékba nem lesz szép, napon megperzselődik. A talajra érzékeny és szigorúbb teleken visszafagy. Néhány hortenzia röviden. paniculata, félárnyék begyökeresedve viszonylag jó szárazságtűrő, talajra nem érzékeny nem fagyérzékeny kb másfél méteres lesz. Quercifolia félárnyék de napon is jól érzi magát, begyökeresedve szárazságtűrő, talajra nem érzékeny, gyönyörű őszi lombszín, a levelek sokáig a növényen maradnak még megszáradva is, hámló kéreg nekem a nagy kedvencem. Arborescens, félárnyék szárazabb időben rendszeres öntözés szükséges, óriási fehér virágok akár 30 centi átmérőjűek, kb másfél méter magas lesz, talajra nem érzékeny, minden évben szinte talajig vissza kell metszeni, talán ez hasonlít leginkább a macrophyllára. Aspera félárnyék, hámló kéreg, nagy levelek, szárazságban öntözést meghálálja, talajra nem érzékeny akár három méteresre is megnőhet, talán fagyérzékenyebb de szerintem -18-20 fokkal megbirkózik. petiloaris, ez egy kúszó változat, félárnyék talajra nem érzékeny, begyökeresdve szárazságtűrő, lassú növekedés.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.09.06. 21:08

Szerintem nem érdemes most venni. A kék szín sok feltétel együttes megléte esetén produkálható, ezeket pedig nem ipari körülmények között nehéz megteremteni. A macrophylla változatok, amik között többek között kék is van, savanyú talajt szeretnek és nem tűrik a közvetlen napfényt. Viráguk általában piros-rózsaszín.

Nekem is van néhány kék fajta, de a kék színt még sosem láttam. Persze nem is bánom, mert így is gyönyörűek. A telet bírják és a mi éghajlatunkon tarthatóak. Szerintem nem kell őket metszeni.

Norbi74 fórumtársunk nagy szakértőjük. Részletesebben őt kérdezd.
Köszönőm segítségedet.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.09.07. 11:10

Szia Encsike! A macrophyllát nem ajánlom! Kék színű virágok erősen savanyú talajban lesz amúgy rózsaszínű lesz. Félárnyékba való teljes árnyékba nem lesz szép, napon megperzselődik. A talajra érzékeny és szigorúbb teleken visszafagy. Néhány hortenzia röviden. paniculata, félárnyék begyökeresedve viszonylag jó szárazságtűrő, talajra nem érzékeny nem fagyérzékeny kb másfél méteres lesz. Quercifolia félárnyék de napon is jól érzi magát, begyökeresedve szárazságtűrő, talajra nem érzékeny, gyönyörű őszi lombszín, a levelek sokáig a növényen maradnak még megszáradva is, hámló kéreg nekem a nagy kedvencem. Arborescens, félárnyék szárazabb időben rendszeres öntözés szükséges, óriási fehér virágok akár 30 centi átmérőjűek, kb másfél méter magas lesz, talajra nem érzékeny, minden évben szinte talajig vissza kell metszeni, talán ez hasonlít leginkább a macrophyllára. Aspera félárnyék, hámló kéreg, nagy levelek, szárazságban öntözést meghálálja, talajra nem érzékeny akár három méteresre is megnőhet, talán fagyérzékenyebb de szerintem -18-20 fokkal megbirkózik. petiloaris, ez egy kúszó változat, félárnyék talajra nem érzékeny, begyökeresdve szárazságtűrő, lassú növekedés.

Szia.

Köszönőm,hogy részletezted őket, így tudok választani melyik lenne a megfelelő nekem. :)

kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.09.07. 11:26

Az aspera virága nagyon szép kék.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.09.07. 12:31

Szia Encsike! A macrophyllát nem ajánlom! Kék színű virágok erősen savanyú talajban lesz amúgy rózsaszínű lesz. Félárnyékba való teljes árnyékba nem lesz szép, napon megperzselődik. A talajra érzékeny és szigorúbb teleken visszafagy. Néhány hortenzia röviden. paniculata, félárnyék begyökeresedve viszonylag jó szárazságtűrő, talajra nem érzékeny nem fagyérzékeny kb másfél méteres lesz. Quercifolia félárnyék de napon is jól érzi magát, begyökeresedve szárazságtűrő, talajra nem érzékeny, gyönyörű őszi lombszín, a levelek sokáig a növényen maradnak még megszáradva is, hámló kéreg nekem a nagy kedvencem. Arborescens, félárnyék szárazabb időben rendszeres öntözés szükséges, óriási fehér virágok akár 30 centi átmérőjűek, kb másfél méter magas lesz, talajra nem érzékeny, minden évben szinte talajig vissza kell metszeni, talán ez hasonlít leginkább a macrophyllára. Aspera félárnyék, hámló kéreg, nagy levelek, szárazságban öntözést meghálálja, talajra nem érzékeny akár három méteresre is megnőhet, talán fagyérzékenyebb de szerintem -18-20 fokkal megbirkózik. petiloaris, ez egy kúszó változat, félárnyék talajra nem érzékeny, begyökeresdve szárazságtűrő, lassú növekedés.

Szia.

Köszönőm,hogy részletezted őket, így tudok választani melyik lenne a megfelelő nekem. :)
amennyiben a macrophyllához hasonlót szeretnél akkor az arborescens. Bugás virágú a quercifolia, és az paniculata, az előbbi a látványosabb véleményem szerint. Kizzo is írta hogy az aspera pedig lila virágú és tányér alakú a nagy leveleivel pedig szemet vonzó viszont végleges mérete elég nagy a metszést pedig nem nagyon szereti, ez a quercifoliára is igaz a többi jól metszhető.

kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.09.07. 12:45

Hát én nem kérdeztem az asperától, hogy szereti-e, én durván megmetszettem tavasszal. :) Valószínűleg ez is, és a leveleinek lefagyása is közrejátszott abban, hogy idén alig volt virága.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.09.08. 12:52

Szia Norbi.

Köszönőm ismételten a segítségedet.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.13. 07:06

Ezen jót mosolygok,mert a mozgólépcsőn se vagyok hajlandó a jobb oldalra állni,mert úgy esik a lépés,hogy éppen a bal kezem szabad a kapaszkodáshoz és különben is kettesével gyorsabban halad mindenki! :lol: Vagyunk még így páran,de nem sokan. 8-)
Bocsánat,hogy ismétlem önmagam ebben a topikban is :oops: és nem is kertészeti téma :oops: ,de még azt elmondom,hogy "az egyéniség nem áll be a sorba",ezen elgondolkodtam és van benne valami. Lehet,hogy tényleg egyéniségek :lol: ők,akik bal oldalon állnak a mozgólépcsőn,különböző okokból... :) Pl. észrevettem egy jól öltözött lányt,aki előttem állt a mozgólépcső bal oldalán és azután vígan rágyújtott a buszmegállóban.... :roll: Ma már egyre több ilyen tilalomszegővel találkozom...szerintem elegük van a kicsiknek az előírt vagy elvárt "Tilos!"-okból. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.09.19. 21:48

Éééééééljen a magyar királyi postaaaaaaaa! (kenyéren és vízen)

2016.09.14
12:04 Hajdúszoboszló 1 posta
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2016.09.14
19:47 Debreceni Logisztikai Üzem
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt
2016.09.16
20:09 Országos Logisztikai Központ
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt
2016.09.19
07:59 Veresegyház posta
Küldemény információ:
A küldemény kézbesítés alatt

A postás ma egész nap masszíroztatott. Vagy horgászni volt. Vagy elkapott egy kötőhártya-gyulladást. Két küldeményt kellett volna kapnom és hát sajnos ma reggel nyolc óta nem jutottak el a veresi postától a kapumig. Persze nem lepődtem meg, csak szomorú vagyok. Ennyi idő alatt Angliából szoktak megjönni a csomagjaim, vagy Franciaországból.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.20. 06:01

Éééééééljen a magyar királyi postaaaaaaaa! (kenyéren és vízen)

2016.09.14
12:04 Hajdúszoboszló 1 posta
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2016.09.14
19:47 Debreceni Logisztikai Üzem
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt
2016.09.16
20:09 Országos Logisztikai Központ
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt
2016.09.19
07:59 Veresegyház posta
Küldemény információ:
A küldemény kézbesítés alatt

A postás ma egész nap masszíroztatott. Vagy horgászni volt. Vagy elkapott egy kötőhártya-gyulladást. Két küldeményt kellett volna kapnom és hát sajnos ma reggel nyolc óta nem jutottak el a veresi postától a kapumig. Persze nem lepődtem meg, csak szomorú vagyok. Ennyi idő alatt Angliából szoktak megjönni a csomagjaim, vagy Franciaországból.
Mikor küldtem az ország másik végébe , Ferinek hajtásokat ( nem "hajtás pajtás"-al :lol: ) borítékban,akkor két nap alatt odaért simán,nem elsőbbségivel. :)
Visszafelé kicsit más a helyzet :oops: ,szerintem a mi postásunk nem masszíroztat,hanem elmegy 5 munkanapnál többre is horgászni! 8-)
Ugyanez van,mikor máshová küldök levelet,odafelé 1-2 nap alatt elmegy,de hozzám csak jóval 1 hét után érkezik.
Pedig a pesti postás motorral jár,csak :roll: nem minden nap! :oops: Felénk ritka,mint a fehér holló! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2016.09.20. 06:51

A posta az utolsó amit igénybe veszek szolgáltatás terén. Sajnos némileg monopóliumban van ezzel időnként visszaél. Csomagnál szóba sem jöhet,de még levélként elküldött kisebb csomag esetében is drágább mint némelyik csomagküldő, ráadásul el kell menni fel kell adni az idióta ürlapért is sorba kell állni kitölteni majd ismét beállni a sorba. Ellenben a futárszolgálat házhoz jön, és ha nem vagy otthon akkor felhív (nálam legalább is így van), amennyiben pedig többször igénybe veszem akkor már szevasz-szevasz a futárral való viszony a kapu nyitva a csomag a teraszon pénz a helyén, de legjobb munkahelyre kérni, nálam délben szokott itt lenni az esetek 90%-ban.

kizzo

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kizzo » 2016.09.20. 07:12

Pont ugyanez a helyzet nálunk is a helyi futárokkal. A DPD-s és a GLS-es futárt is személyesen ismerem, jófej, hív, rugalmas, ha nem vagyok itthon, elviszi a cuccot anyósomékhoz...stb. Ez mondjuk igaz a helyi postásra is, velük mint emberrel semmi gondom nincs, hanem a rendszer többi része egy kalap szar.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.09.20. 10:02

Ha a postán olyant kérsz,hogy másnapra legyen ott a növény,akkor az ott is lesz legkésőbb másnap késő délutánig. Mindez +100 forintba kerül. Az tény, hogy mindenben drágább,mint a többi csomagküldő. Ezen én is változtani fogok hamarosan már, csak nekem az nem jó, hogy 3-4 óra van mindig megjelölve a házhoz kijövő csomagfelvételre és ez nekem túl nagy intervallum, de majd megoldom már lassan.


Vissza: “Egyéb képek, növények, állatok, csevegő”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég