Citrusfélék

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.07.23. 13:33

Nálam az idén rendeget virágot hozott a citrom fám. Ellenben csak egy virágot tudott megkötni.

vinczezol
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.03.16. 12:12
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: vinczezol » 2016.07.26. 19:16

Ma kaptam egy kedves ügyfelemtől ezt a óriási citromot és a fácskát!
P_20160726_123133_HDR.jpg
P_20160726_123133_HDR.jpg (229.81 KiB) Megtekintve 7027 alkalommal
P_20160726_190840_HDR.jpg
P_20160726_190840_HDR.jpg (347.64 KiB) Megtekintve 7027 alkalommal
P_20160726_181810_HDR.jpg
P_20160726_181810_HDR.jpg (294.32 KiB) Megtekintve 7027 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.07.27. 17:31

Ma kaptam egy kedves ügyfelemtől ezt a óriási citromot és a fácskát!
P_20160726_123133_HDR.jpg
P_20160726_190840_HDR.jpg
P_20160726_181810_HDR.jpg
Fantasztikus darab! Még nagyobb örömöt fog okozni, amikor nálad terem, s érik be.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.07.28. 14:00

Ma kaptam egy kedves ügyfelemtől ezt a óriási citromot és a fácskát!

Kép
Aranyos baba! :) Kis tudós! 8-)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

vinczezol
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2015.03.16. 12:12
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: vinczezol » 2016.07.29. 22:06

Köszi. Nagyon tetszett neki!
Ma kaptam egy kedves ügyfelemtől ezt a óriási citromot és a fácskát!

Kép
Aranyos baba! :) Kis tudós! 8-)

zuluteam
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016.05.03. 19:40
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: zuluteam » 2016.09.15. 18:39

Tudom még korai de,hogy teleltessem?(Kumquat)
Kukle-val milyen tapasztalaitok vannak?
Csatolmányok
bloggif_57daccaed400b.jpeg
bloggif_57daccaed400b.jpeg (634.29 KiB) Megtekintve 6917 alkalommal

Avatar
Panasonic
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2016.05.03. 15:33
Tartózkodási hely: Horány
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Panasonic » 2016.09.15. 19:50

Szia nálam 5-10 fokon telelnek,növényeknek valólámpa alatt,mert nincs természetes fény.Nagyon kevés locsolás kb 2dl/hó.

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016.09.26. 14:40

Sziasztok!
Most találtam rá erre a fórumra, hát gondoltam ide szemtelenkedem magam..:)
Már régóta foglalkozok citrusok nevelésével de mivel történt egy s más a növényeimmel, tavaly egy újraindítást kellett beiktatnom, amolyan második félidőt...
A mostani növényeim: Citrus meyeri, Citrus ponderosa, Citrus grandis (Pomelo), Citrus unshiu 'Okitsu', Citrus unshiu Miyagawa 00, Poncirus trifoliata, Poncirus trifoliata 'Flying Dragon', Citrus limon euréka, Citrus arancio variegato(?? valószínűleg rossz megjelölés, várom milyen lesz a termés :?: ). Mindez a túlzsúfolt 4 méteres erkélyemen van... :? (Pozsony, nyugatra néző erkély)
Sok képem van róluk, ezért úgy döntöttem, hogy nem rakok ide feleslegesen :lol: . Ha valaki érdeklődne valamelyik növényem iránt azt minden gond nélkül ide teszem, persze ha tudom (még át kell tanulmányoznom hogy is kell ;) ).

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.26. 15:03

Sziasztok!
Most találtam rá erre a fórumra, hát gondoltam ide szemtelenkedem magam..:)
Már régóta foglalkozok citrusok nevelésével de mivel történt egy s más a növényeimmel, tavaly egy újraindítást kellett beiktatnom, amolyan második félidőt...
A mostani növényeim: Citrus meyeri, Citrus ponderosa, Citrus grandis (Pomelo), Citrus unshiu 'Okitsu', Citrus unshiu Miyagawa 00, Poncirus trifoliata, Poncirus trifoliata 'Flying Dragon', Citrus limon euréka, Citrus arancio variegato(?? valószínűleg rossz megjelölés, várom milyen lesz a termés :?: ). Mindez a túlzsúfolt 4 méteres erkélyemen van... :? (Pozsony, nyugatra néző erkély)
Sok képem van róluk, ezért úgy döntöttem, hogy nem rakok ide feleslegesen :lol: . Ha valaki érdeklődne valamelyik növényem iránt azt minden gond nélkül ide teszem, persze ha tudom (még át kell tanulmányoznom hogy is kell ;) ).
Szia!
Üdv a fórumon! ;)
Nekem egyelőre igazi 8-)-nak nevezhető citrusfélém :lol: csak kettő van ,kezdtem a mindenki által ismert ,teába is csavarható citrommal,aztán jött a C.volcameriana,vagyis a vörös citrom,majd pár vadcitrom...aztán a távolabbi rokonok a narancsjázmin és a natálszilva.Mindet tudom,hogy miért szereztem be 8-) ,illetve valamilyen emlékhez köthetők.
Érdekel,hogy miért lettél gyűjtő 8-) vagy milyen szempontok alapján szaporítod az állományodat,tehát mi vezérel egy-egy újabb kincs beszerzésében?. :) Jöhetnek a képek és hozzá a mese is,ha van mondanivalód bármely növényedről! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016.09.26. 19:24

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy... Szóval, valamikor úgy 20 évvel ezelőtt, akkor még Csehszlovákiában létezett egy "citrus klub" aminek a tagja lettem, mert már ugye volt néhány magból nevelt citromom meg mandarinom.:) Telt múlt az idő, és egyszer aztán, talán évekkel később volt egy kiállítás Brünben, amin én nem voltam ott de viszont egy klubtársam elment és onnan hozott növényeket, mármint rendesen beoltott, 2 darab citrust számomra, pontosabban az egyik oltott volt "Citrus unchiu Okitsu" néven a másik meg Ponderosa dugvány a saját gyökerén. Nagy kincs volt ez számomra, ugyanis már régóta vágytam termő citrus, vagy más egzotikus növényekre. Ebből az időből nincsenek képeim, fényképezőgép hiányában csak későbbről. Megpróbálok 1-2-t ide tenni:
2003 12 07.JPG
2003 12 07.JPG (683.39 KiB) Megtekintve 6864 alkalommal
2005 12 24.JPG
2005 12 24.JPG (998.73 KiB) Megtekintve 6864 alkalommal
2008 12 12.JPG
2008 12 12.JPG (899.28 KiB) Megtekintve 6864 alkalommal
2009 10 10.JPG
2009 10 10.JPG (987.65 KiB) Megtekintve 6864 alkalommal

(Háttérben a rendetlenséget nem észrevenni!!!) ;)

Ezek mind Citrus unshiu 'Okitsu' a Pondersaról készült képeket még meg kell találnom...(most jöttem rá milyen rendetlenség van a képeim között)
A dátumok a képek alatt, de nem biztos, hogy pontosak. Ezeket az időpontokat a PC-be töltés idejéből olvastam ki és átírtam a képneveket. Sok mindent kipróbáltam, még a hidropóniás termesztést is és elkövettem minden hibát amit egy citrus termesztő elkövethet. Tavaly pedig szinte minden növényem elpusztult szerencsére nem az én hibámból, az kegyetlen lett volna számomra. Hosszabb ideig távol kellett lennem és automata öntözést készítettem de az időzítő meghibásodott és nem kapcsolt ki, így a növényeim gyökerei megrohadtak, szépen szólva. Még reménykedtem, hogy újra tudom éleszteni őket de a baj nem jár egyedül és takácsatka támadást kaptam rájuk, amitől már nem tudtam időben megvédeni. Először ragadozó atkákat vetettem be ellenük de azzal hibáztam, mert azoknak kell kb. egy hét míg elszaporodnak és hatékonyan felzabálják a takácsatkát. Mondanom se kell, hogy mi lett az egésznek a vége...:( Szerencsére sikerült még találnom 1-2 használható oltóágat amikből 2 növényemet tovább tudtam szaporítani és éppen a számomra legértékesebbeket.:)
Most már több új fiatal növényem van a kettő megmentetten kívül.
Folyt. köv. (képekkel, csak rendet kell raknom bennük és megtalálni mindet)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.09.26. 23:10

Szia földim, üdv a fórumon! ;) Látom szép gyűjteményed van citrusfélékből.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.27. 06:03

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy... Szóval, valamikor úgy 20 évvel ezelőtt, akkor még Csehszlovákiában létezett egy "citrus klub" aminek a tagja lettem, mert már ugye volt néhány magból nevelt citromom meg mandarinom.:) Telt múlt az idő, és egyszer aztán, talán évekkel később volt egy kiállítás Brünben, amin én nem voltam ott de viszont egy klubtársam elment és onnan hozott növényeket, mármint rendesen beoltott, 2 darab citrust számomra, pontosabban az egyik oltott volt "Citrus unchiu Okitsu" néven a másik meg Ponderosa dugvány a saját gyökerén. Nagy kincs volt ez számomra, ugyanis már régóta vágytam termő citrus, vagy más egzotikus növényekre.
Köszönöm a mesét a kincseidről! :) Gyönyörűek a növények! :)
(Háttérben a rendetlenséget nem észrevenni!!!) ;)
Későn szóltál! ;) Már azt is jól kibogarásztam! 8-) :lol: De a színházi ,függönyös 8-) felvezetés is tetszik! ;)
Kép
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.27. 06:12

Hosszabb ideig távol kellett lennem és automata öntözést készítettem de az időzítő meghibásodott és nem kapcsolt ki, így a növényeim gyökerei megrohadtak, szépen szólva. Még reménykedtem, hogy újra tudom éleszteni őket de a baj nem jár egyedül és takácsatka támadást kaptam rájuk, amitől már nem tudtam időben megvédeni.
"A baj nem jár egyedül!" . Legyengült( túllocsolt....segítségért kiáltó 8-) ) növényeket mindenféle kártevő megtámad. Ember legyen a talpán,aki visszahozza őket utána az életbe.

Először ragadozó atkákat vetettem be ellenük de azzal hibáztam, mert azoknak kell kb. egy hét míg elszaporodnak és hatékonyan felzabálják a takácsatkát. Mondanom se kell, hogy mi lett az egésznek a vége...:(
Szerintem nem csak az volt a baj,hogy túl lassan zabálták fel az atkákat,hanem a hosszú ideig túláztatott gyökér,amit a citrusok nem szeretnek.
Szerencsére sikerült még találnom 1-2 használható oltóágat amikből 2 növényemet tovább tudtam szaporítani és éppen a számomra legértékesebbeket.:)
Most már több új fiatal növényem van a kettő megmentetten kívül.
:) :) :) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.27. 06:13

Szia földim, üdv a fórumon! ;) Látom szép gyűjteményed van citrusfélékből.
Pont Rád gondoltam Feri ;) ,mikor Pityu képeit "bogarásztam"! :oops: 8-) :lol: :lol: :lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016.09.27. 11:20

Szia földim, üdv a fórumon! Látom szép gyűjteményed van citrusfélékből.
Szia
Nocsak, nocsak, felvidéki konkurencia?! :D
És még nincs is benne a leltárban minden, pl. ez itt kimaradt:
Calamondin
DSC01042.JPG
DSC01042.JPG (720.14 KiB) Megtekintve 6839 alkalommal
vagy milyen szempontok alapján szaporítod az állományodat,tehát mi vezérel egy-egy újabb kincs beszerzésében?
Most megpróbálok olyan alanyokra szert tenni amelyek a legellenállóbbak mindenféle stresszes körülménynek, gondolok itt a túlöntözés, föld kiszáradása, nagy hideg, nagy meleg (beüvegezett erkélyen ez nem ritkaság), fényhiány és hasonló. Majd azokra oltanám a megtartani kívánt növényeimet amit természetesen számban lecsökkentek úgy kb. 4-re helyszűke miatt. Tapasztaltam, hogy a Ponderosa teherbíróbb más citrusokkal ellentétben mint pl. a túl sok öntözés, nagy tápanyag adagok, nagy meleg ellen és volt eset, hogy megközelítőleg annyi termés volt a kis fámon mint levél, szinte hihetetlen de túlélte, sőt a következő évben újra virágzott... A másik pedig a Pomelo. Tavasszal rendeltem néhány növényt e-shopon de a szállítmány késett, úgyhogy a citrusok majd egy hétig a csomagban lapítottak levegő, fény nélkül, ki tudja hol. Az eredmény az lett, hogy egy növényen a nemes szinte teljesen elpusztult, csak egy kb. 1cm-es darabka zöld maradt rajta közvetlenül az oltás felett, azt hiszem neki annyi! :( A többi növényről a levelek majdnem mind lehullottak még kicsomagolás közben de túlélték, kivétel volt a Pomelo, arról kb. 20 levél közül talán csak 2-t veszített és csodával határos módon élt és virul mindez idáig! :) Ezért terveim szerint valahogy megpróbálom valahogy összehozni ezt a két növényt mint alanyforrást. Eddig többször is próbálkoztam már különféle citrusokat keresztezni de sikertelenül, talán nem zümmögtem elég meggyőzően beporzás közben, nem tudom..?! ;) Most van rá esélyem, hogy sikerrel járok, ugyanis az alábbi Ponderosa gyümölcs a Pomelo virágporát hordozza magában...:
DSC00974.JPG
DSC00974.JPG (628.27 KiB) Megtekintve 6839 alkalommal
Pityu írta:
(Háttérben a rendetlenséget nem észrevenni!!!)

Későn szóltál! Már azt is jól kibogarásztam!
Ez előre megfontolt aljas szándékkal elkövetett észrevevés volt! :twisted: Nem szeretlek! Ez többé ne forduljon elő!! :?
;) :lol:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.27. 13:01

Most van rá esélyem, hogy sikerrel járok, ugyanis az alábbi Ponderosa gyümölcs a Pomelo virágporát hordozza magában...:Kép
Pityu írta:
(Háttérben a rendetlenséget nem észrevenni!!!)

Későn szóltál! Már azt is jól kibogarásztam!
Ez előre megfontolt aljas szándékkal elkövetett észrevevés volt! :twisted: Nem szeretlek! Ez többé ne forduljon elő!! :?
;) :lol:
Szia !
Az jutott eszembe,hogy a kísérlet szempontjából fontos tudnod ;) ,hogy a Ponderosa és a Pomelo ( vagy amiket keresztbe porzol) oltott citrus-e vagy dugvány! :idea:
Bocs ,a háttérben nézelődésért :oops: :D ,de mi az a karamellbarna,nejlonnal letakart valami :roll: az egyik cserépben? :lol: Enyv? :)
Egyébként meg..."A rend a gyengék végső menedéke, a zseni úrrá lesz a káoszon!" ;) :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Pityu
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.09.26. 14:10
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016.09.27. 16:32

Az jutott eszembe,hogy a kísérlet szempontjából fontos tudnod ,hogy a Ponderosa és a Pomelo ( vagy amiket keresztbe porzol) oltott citrus-e vagy dugvány!
Nem értem, ez miért fontos? Különben a Ponderosa az dugvány, amin a látható termés is van a Pomelo, amiről a virágport szedtem az oltvány, egy időben virágoztak, az utóbbin voltak termések is de mivel még fiatal növény, sorban el is pottyantotta mindet...
Bocs ,a háttérben nézelődésért ,de mi az a karamellbarna,nejlonnal letakart valami az egyik cserépben?
Háát a falnak beszélek én, hogy ez már ne forduljon elő???! :roll: :lol:
Na persze, az ott karamell, tudod ha abba ültetem a citromokat akkor mire leteremnek a gyümölcsök, akkor már nem kell kandírozni csak mindjárt fogyasztani... :idea: :geek:

Pontosabban az habszivacs, itt nálunk molitannak hívják. Mint már említettem kísérleteztem hidropóniás termesztéssel, hát ez annak az egyik változata. Csak úgy belelógatni a citrusok gyökerét tápoldatba nem tűnt nagyon jó megoldásnak, még ha voltak is növényeim amik évekig voltak úgy. Tehát próbálkoztam mindenféle más megoldással is. Sok előnye van az ilyen termesztésnek de azért van hátránya is.
Előnyök:
-A növény gyökerei megkapják a nedvesség és táp mellé a kellő mennyiségű oxigént is a szivacsban levő buborékok formájában, így nincs gyökérrothadás
-A földben, általában található, szaporodó, telelő, kártékony szervezeteknek így nincs semmi esélyük ártani
-A pH pontosan beállítható és a táp koncentrációja szintén, a földnél ez nem olyan egyszerű, idővel mindig elmászik valahova...
-Nem kell átültetgetni a növényt, csak ha már nagyobbra szeretnénk növeszteni
-Nem telítődik a szivacs a gyökerek által fel nem szedett tápanyag maradékokkal, mert könnyen átöblíthető

Hátrányok:
-Könnyű az egész, így hamar felborul a növénnyel együtt (ezt nagyobb növényeknél úgy szoktam megoldani, hogy csak félig van szivaccsal a többit tiszta sóderrel töltöm fel)
-Nagyobb odafigyelést igényel ami a tápozást illeti, gondolok itt a rendszerességre meg a pontosságra ahogy a tápot elkészítjük. A csapvíz általában valamivel több pH 7-nél mert annyira állítják be a vízkő lerakódások elkerülése végett, azt mindig le kell húzni pH 6 körülire. A szivacsban ugyanis nincs semmi ami ezt megcsinálná helyettünk úgy ahogy a földben pl. a tőzeg.

Kapásból erről ennyit...
Amit most használok habszivacsot illetve fogok használni az nem az ideális. Jobb lenne az alábbi képen láthatóhoz hasonló struktúrájú, de nem tudtam szerezni. Persze nagy méretben.
DSC00429.JPG
DSC00429.JPG (631.44 KiB) Megtekintve 6839 alkalommal
"A rend a gyengék végső menedéke, a zseni úrrá lesz a káoszon!"
Szuper! Megyek mindent szétdobálni... :D

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.09.28. 08:09

Szia földim, üdv a fórumon! Látom szép gyűjteményed van citrusfélékből.
Szia
Nocsak, nocsak, felvidéki konkurencia?! :D ...

Az ám! :P csak az a baj, hogy citrusok terén még igencsak kezdő vagyok, csupán 2 fiatal, különböző citromfám van... :roll:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.28. 10:47

Az jutott eszembe,hogy a kísérlet szempontjából fontos tudnod ,hogy a Ponderosa és a Pomelo ( vagy amiket keresztbe porzol) oltott citrus-e vagy dugvány!
Nem értem, ez miért fontos? Különben a Ponderosa az dugvány, amin a látható termés is van a Pomelo, amiről a virágport szedtem az oltvány, egy időben virágoztak, az utóbbin voltak termések is de mivel még fiatal növény, sorban el is pottyantotta mindet...
Addig OK,hogy egy dugvány virágát összeporzod egy oltványéval,aztán szépen behamizod a termést :D ,ha megnyerte a tetszésedet ,akkor pedig elveted a magját. Itt lép be a "fontos" szó a képbe! 8-)
A magból nem biztos,hogy a várt csodanövény lesz,ami ugyanolyan fincsi termést hoz,mint amit befaltál vagy ugyanolyan jó kis eláztatást tűrő gyökérzetű,mint az oltvány szülő,mert annak az alanya,ami talán vadcitrom,az beleszól mindenbe( a vadak nem tudják ,mi az illem :D) ,a termés minőségébe is! ;) Gyökér szempontjából a vadcitrom az kedvezőbb.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrusfélék

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.09.28. 10:58

Háát a falnak beszélek én, hogy ez már ne forduljon elő???! :roll: :lol:
Na persze, az ott karamell, tudod ha abba ültetem a citromokat akkor mire leteremnek a gyümölcsök, akkor már nem kell kandírozni csak mindjárt fogyasztani... :idea: :geek:

Pontosabban az habszivacs, itt nálunk molitannak hívják. Mint már említettem kísérleteztem hidropóniás termesztéssel, hát ez annak az egyik változata. Csak úgy belelógatni a citrusok gyökerét tápoldatba nem tűnt nagyon jó megoldásnak, még ha voltak is növényeim amik évekig voltak úgy. Tehát próbálkoztam mindenféle más megoldással is. Sok előnye van az ilyen termesztésnek de azért van hátránya is.
Előnyök:
-A növény gyökerei megkapják a nedvesség és táp mellé a kellő mennyiségű oxigént is a szivacsban levő buborékok formájában, így nincs gyökérrothadás
-A földben, általában található, szaporodó, telelő, kártékony szervezeteknek így nincs semmi esélyük ártani
-A pH pontosan beállítható és a táp koncentrációja szintén, a földnél ez nem olyan egyszerű, idővel mindig elmászik valahova...
-Nem kell átültetgetni a növényt, csak ha már nagyobbra szeretnénk növeszteni
-Nem telítődik a szivacs a gyökerek által fel nem szedett tápanyag maradékokkal, mert könnyen átöblíthető

Hátrányok:
-Könnyű az egész, így hamar felborul a növénnyel együtt (ezt nagyobb növényeknél úgy szoktam megoldani, hogy csak félig van szivaccsal a többit tiszta sóderrel töltöm fel)
-Nagyobb odafigyelést igényel ami a tápozást illeti, gondolok itt a rendszerességre meg a pontosságra ahogy a tápot elkészítjük. A csapvíz általában valamivel több pH 7-nél mert annyira állítják be a vízkő lerakódások elkerülése végett, azt mindig le kell húzni pH 6 körülire. A szivacsban ugyanis nincs semmi ami ezt megcsinálná helyettünk úgy ahogy a földben pl. a tőzeg.

Kapásból erről ennyit...
Amit most használok habszivacsot illetve fogok használni az nem az ideális. Jobb lenne az alábbi képen láthatóhoz hasonló struktúrájú, de nem tudtam szerezni. Persze nagy méretben.
DSC00429.JPG
"A rend a gyengék végső menedéke, a zseni úrrá lesz a káoszon!"
Szuper! Megyek mindent szétdobálni... :D
:lol: :oops:
Köszi a beszámolót a víz vagy szivacskultúrás tapasztalatodról! ;) :) Megvan az előnye is,de kicsit olyan nem természetes az egész a növénynek se és látványnak se.Mondjuk,mohával lehetne álcázni,de nem szeretem a látszatot.
:lol: :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)


Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég