Cycas revoluta

Élő őskövületek. A legnépszerűbb revoluta, legfagytűrőbb panzihuahuensis, rumphii ...Egyéb nemzetségek dioon, enchepalartos, macrozamia, zamia.
Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Peti » 2016.09.23. 19:35

Nálam a kiültetettek már edzettek, hozzá vannak szoktatva a fagyhoz, azok egy-egy éjszakára -8°C-ot is elviselnek. A cserepesednek biztosan nem lesz semmi baja +4°C-tól.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.09.23. 19:43

Köszönőm Peti.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.10.08. 23:35

A legkisebb cikaszom megint kesőn ebredt:
Fotografia9924.jpg
Fotografia9924.jpg (898.07 KiB) Megtekintve 5453 alkalommal
Fotografia9923.jpg
Fotografia9923.jpg (943.96 KiB) Megtekintve 5453 alkalommal

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.10.09. 07:19

( ne haragudj ha nyúználak)
:lol:
Nem muszáj,csak Petitől 8-) kérdezned idézéssel vagy megszólítással,más is válaszolhat ;) ,akkor nem érzed nyúzásnak! :D
Persze ehhez az kell,hogy más válaszát is elfogadd! ;) Bocs,hogy beleszóltam. :oops:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.10.09. 07:19

A legkisebb cikaszom megint kesőn ebredt:
Kép]
Ez gyönyörű! :o :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.10.09. 08:47

( ne haragudj ha nyúználak)
:lol:
Nem muszáj,csak Petitől 8-) kérdezned idézéssel vagy megszólítással,más is válaszolhat ;) ,akkor nem érzed nyúzásnak! :D
Persze ehhez az kell,hogy más válaszát is elfogadd! ;) Bocs,hogy beleszóltam. :oops:
Boni nem baj ,hogy beleszóltál.Azért írtam Petinek mert pont ő volt aki abban a percekben rám ért és elsőként válaszolt ezért elkezdtünk mondatokat váltani egymàssal.Ezek után gyorsan le is tudtam permetezni.Többiek hozzászólását is szívesen fogadom bàrmikor , ;) maximum öket is lefàrasztom a kérdéseimmel :D .

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.10.09. 15:38

( ne haragudj ha nyúználak)
:lol:
Nem muszáj,csak Petitől 8-) kérdezned idézéssel vagy megszólítással,más is válaszolhat ;) ,akkor nem érzed nyúzásnak! :D
Persze ehhez az kell,hogy más válaszát is elfogadd! ;) Bocs,hogy beleszóltam. :oops:
Boni nem baj ,hogy beleszóltál.Azért írtam Petinek mert pont ő volt aki abban a percekben rám ért és elsőként válaszolt ezért elkezdtünk mondatokat váltani egymàssal.Ezek után gyorsan le is tudtam permetezni.Többiek hozzászólását is szívesen fogadom bàrmikor , ;) maximum öket is lefàrasztom a kérdéseimmel :D .
Jaj, bocs! :oops:
Nem is figyeltem a szorosan egymást követő időpontokra.Bár a végén volt már órányi szünet is. :lol: Tudott lazítani! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2016.10.09. 15:58

A legkisebb cikaszom megint kesőn ebredt:
Fotografia9924.jpg
Fotografia9923.jpg
Ez még normálisan ki tudja nevelni a levélkoszorút. Nálam idén nem jött egyik cikászon sem új levél, s most már azért szurkolok, hogy ne is jöjjön, csak tavasszal.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.10.09. 21:35

A legkisebb cikaszom megint kesőn ebredt:
Kép]
Ez gyönyörű! :o :)
Köszi! ;)
Tetszeni nekem is tetszik, de majd úgy igazánból akkor fog, ha majd annyi levelet hoz egyszerre, mint Petié! 8-) :roll:

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.10.09. 21:38

A legkisebb cikaszom megint kesőn ebredt:
Fotografia9924.jpg
Fotografia9923.jpg
Ez még normálisan ki tudja nevelni a levélkoszorút. Nálam idén nem jött egyik cikászon sem új levél, s most már azért szurkolok, hogy ne is jöjjön, csak tavasszal.

Egyetértek! A nagyobbik tavaly még valamivel később is hozta, na azokat nem is érlelte be rendesen. :(

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.10.10. 06:11

A legkisebb cikaszom megint kesőn ebredt:
Kép]
Ez gyönyörű! :o :)
Köszi! ;)
Tetszeni nekem is tetszik, de majd úgy igazánból akkor fog, ha majd annyi levelet hoz egyszerre, mint Petié! 8-) :roll:
Nekem az enyém két levéllel is tetszik :) ,elsősorban azért,mert Brigo :) választotta le az övéről a sarjat ,amit szeretettel adott! ;)
Még akkor is tetszik 8-) ,ha az egyik leveléről lerágták a "tollakat" a hernyók! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.10.10. 19:44

Nekem az enyém két levéllel is tetszik :) ,elsősorban azért,mert Brigo :) választotta le az övéről a sarjat ,amit szeretettel adott! ;)
Még akkor is tetszik 8-) ,ha az egyik leveléről lerágták a "tollakat" a hernyók! :lol:
Egyetértek, egy jó szülő eppúgy szereti a legkisebb csemetéjét, mint a serdülő, esetleg már felnőtt gyermekét! ;)
Egyszer majd a fiatal, kis cikaszok is felnőnek és terebélyesek lesznek! :D 8-)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Boni » 2016.10.11. 10:44

Nekem az enyém két levéllel is tetszik :) ,elsősorban azért,mert Brigo :) választotta le az övéről a sarjat ,amit szeretettel adott! ;)
Még akkor is tetszik 8-) ,ha az egyik leveléről lerágták a "tollakat" a hernyók! :lol:
Egyetértek, egy jó szülő éppúgy szereti a legkisebb csemetéjét, mint a serdülő, esetleg már felnőtt gyermekét! ;)
Egyszer majd a fiatal, kis cikaszok is felnőnek és terebélyesek lesznek! :D 8-)
Igen,jól mondod,a legfontosabb a szeretet! :) Akkor is lesz hely nekik! 8-) :lol:
Egyik közmondás,a sok kedvencem közül: "Sok jó ember,kis helyen is elfér! " :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8446
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.10.11. 18:38

Az úgy is igaz, hogy: -" Sok kis ember, jó helyen is elfér."-. ;)
A szeretet és tisztelet, nem lehet kérdés!

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Bis » 2016.10.11. 21:41

Nagyon jól beszéltek! ;)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: gyom » 2016.10.18. 22:59

Encsike!
Másik topicban olvastam a kérésedet, hogy írjunk a cycas revoluta kiültetett tartásáról, pontosan a télhez szoktatásról. Az én véleményem az, hogy Április vége, Május első heteire jó időzíteni a kiültetést. Figyelemmel követve a tavasz alakulását és nézve az előrejelzést. Így lesz elegendő ideje nagy gyökérzetet nevelnie.
Én az első télen a fűtés kapcsolóját úgy állítanám be, hogy +fél foknál kapcsoljon be. A második télen -2 fokra állítanám a kapcsolást. Lehet, hogy később még picit ez alá lehet menni a hőfokkal, ezt majd Peti megmondja, neki régóta vannak kint lakói.
A takarása és fűtési berendezése nagyon egyszerűen megoldható, erről majd ha szükségét érzed a téli védelem topicban lehet beszélni.
Én is évek óta szeretnék kiültetni két darabot. Nagyon úgy fest, hogy tavasszal meg is teszem. Ez esetben, még télen kiásom a helyét és fincsi talajkeverékkel visszatöltöm a gödröt.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.10.19. 10:24

Encsike!
Másik topicban olvastam a kérésedet, hogy írjunk a cycas revoluta kiültetett tartásáról, pontosan a télhez szoktatásról. Az én véleményem az, hogy Április vége, Május első heteire jó időzíteni a kiültetést. Figyelemmel követve a tavasz alakulását és nézve az előrejelzést. Így lesz elegendő ideje nagy gyökérzetet nevelnie.
Én az első télen a fűtés kapcsolóját úgy állítanám be, hogy +fél foknál kapcsoljon be. A második télen -2 fokra állítanám a kapcsolást. Lehet, hogy később még picit ez alá lehet menni a hőfokkal, ezt majd Peti megmondja, neki régóta vannak kint lakói.
A takarása és fűtési berendezése nagyon egyszerűen megoldható, erről majd ha szükségét érzed a téli védelem topicban lehet beszélni.
Én is évek óta szeretnék kiültetni két darabot. Nagyon úgy fest, hogy tavasszal meg is teszem. Ez esetben, még télen kiásom a helyét és fincsi talajkeverékkel visszatöltöm a gödröt.
Köszi gyom.
Rám is vár még a pontos helyük kiásassa plusz a Peti féle módszer kiépítése.A darab számot még előtte viszont tudnom kellene,azt még ki kell puhatolnom.

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: gyom » 2016.10.19. 14:25

Én sokat figyelem a téli védelemre szoruló növényeimet és megfigyelem miként reagál az egyre hidegebben tartásra. Cycas-al még nincs tapasztalatom, de egyenlőre úgy gondolom, mínusz négy alá már nem állítanám a fűtéskapcsolót, mert akkor a tél összességében sok időt töltene nulla fok alatt. Elvileg elvisel mínusz 6-8 fokot de szerintem csak rövid ideig, és ha azt követően plusz fokba átmegy, nem csak mínusz 1-2 fokig emelkedik a hőmérséklet.

Avatar
Encsike
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2015.06.24. 19:12
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: Encsike » 2016.10.19. 19:20

Én sokat figyelem a téli védelemre szoruló növényeimet és megfigyelem miként reagál az egyre hidegebben tartásra. Cycas-al még nincs tapasztalatom, de egyenlőre úgy gondolom, mínusz négy alá már nem állítanám a fűtéskapcsolót, mert akkor a tél összességében sok időt töltene nulla fok alatt. Elvileg elvisel mínusz 6-8 fokot de szerintem csak rövid ideig, és ha azt követően plusz fokba átmegy, nem csak mínusz 1-2 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Nekem sincs tapasztalatom,ezt mondtam neked de ha Petinek sikerült nekünk is fog,persze ha óvatosan bánunk vele a tél folyamán.Van egy ötletem:
Petit elkapjuk,megkötözzük és addig csikizzük míg el nem árulja a titkát. :lol:

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cycas revoluta

HozzászólásSzerző: gyom » 2016.10.19. 20:20

Encsike, nincs semmi rejtélyes dolog vagy titok, abban én biztos vagyok, de azért elkaphatjuk egy csikizésre. :lol:


Vissza: “Cikászok”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég