Diszfüvek

Az élő szőnyeg. Előkészítés, vetés, gondozás, minden ami a fűvel kapcsolatos, magasabb díszváltozatok tartása, gondozása, leírások, képek.
Nos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.30. 08:16
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Nos » 2016.12.08. 16:01

Szia, a dézsás megoldás csak ideiglenes nyáron nem találtam a helyét :) nigra van benne,Gutta beta star lemezzel határolom 1m mélyen mint a japot,nebulosat.

Nos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.30. 08:16
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Nos » 2016.12.08. 17:32

10.jpg
Kedvencem a kertben :)(Panicum virgatum Heavy Metal) Amerikai díszköles
Nagyon mutatós! :)
Idén október végén én is vettem kettő tövet ugyanebből a fajtából(lásd korábbi hozzászólásom), ha ilyen lesz akkor nagyon boldog leszek, mert jó választás volt! :mrgreen:
Szia,egy igazi szépség! Nem egy vadállat nálam évente 1-3cm növekedett az átmérője.Most 5 éves ami a képen van. Nem egy tarka levelű prérizsinegfű Spartina pectinata 'Aureomarginata' ami egy tél alatt el tarackolt nálam 40 cm-t az anyatőről :roll: bár a bugavirága nem túl szép,de a levélkontúr az gyönyörű.Még amit ajánlok Tarkalevelű nádtippan (Karl Foster) ha hasonlítanom kell akkor a torzsás ecetfához tudom hasonlítani az őszi levél színjátékát atom! Valahol van képem rakok fel majd.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Lajos » 2016.12.08. 18:41

Én is bízom benne, hogy azt kaptam. :D
Egyébként vettem tőlük egy tő cserszömörcét is. Minden konténerre ráírták a növény latin nevét (ezt egyébként nagyon díjaztam) a cserszömörcén ez állt: CSELSZÖMÖRCE. :lol:
A cser-nek nem sok értelmét látta a csomagoló kolléga. :lol:
Sajnos sok kertészetekben úgy értenek az ott dolgozó kollégák a növényekhez, mint tyúk az ABC-hez! :)
Azért remélem, hogy azt kaptunk amit rendeltünk, remélem 1 év jótállást adnak, mert elég baj lenne, ha 4 tő másfajta füvet küldtek volna a Muhly füvek helyett, és a virágzáskor derülne ki! :roll:
Az emberi logika határtalan ha nem érti a cserszömörcét, akkor jó az cselszömörcének is! :lol:
Nem igazán bízom az 1 év jótállásban, inkább reménykedem, hogy nem lőttek mellé. :? ;)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.10. 04:54

Kedvencem a kertben :)(Panicum virgatum Heavy Metal) Amerikai díszköles
Nagyon mutatós! :)
Idén október végén én is vettem kettő tövet ugyanebből a fajtából(lásd korábbi hozzászólásom), ha ilyen lesz akkor nagyon boldog leszek, mert jó választás volt! :mrgreen:
Szia,egy igazi szépség! Nem egy vadállat nálam évente 1-3cm növekedett az átmérője.Most 5 éves ami a képen van. Nem egy tarka levelű prérizsinegfű Spartina pectinata 'Aureomarginata' ami egy tél alatt el tarackolt nálam 40 cm-t az anyatőről :roll: bár a bugavirága nem túl szép,de a levélkontúr az gyönyörű.Még amit ajánlok Tarkalevelű nádtippan (Karl Foster) ha hasonlítanom kell akkor a torzsás ecetfához tudom hasonlítani az őszi levél színjátékát atom! Valahol van képem rakok fel majd.
Idén késő ősszel vásároltam a KOL!BR! kertészettől két tövet az Amerikai Díszkölesből(Panicum virgatum Heavy Metal), annyira bele voltak nőve a cserepükbe, hogy szét kellett vágnom a tartótégelyt, a növényeket is szétválasztottam, az egyiket 4 a másikat 2 fele. így most 6 db van belőlük. amúgy szép egészségeseket küldtek, várom a tavaszt, hogy meglássam őket vegetációs időben is! :)
A kert egy részén télálló pozsgásokat nevelek, ezekhez vásárolok Észak-Amerikában őshonos füveket, megnéztem ezt a Tarkalevelű Nádtippant, ez a Calamagrostis X acutifolia lenne? Ilyen pirosló levelű képet amely az ecetfa őszi levélszínét idézi nem találtam róla a világhálón :( amit írtál.
Ez egy hibrid növény, mutatós a feltörő magas szárával, a Calamagrostis csoport az USA-ban is őshonos, :


A Spartina pectinata is amerikai növény, az USA nagy részén honos, látom ebből is érdemes lesz beszerezem egy tövet! Akkor a Homoki Hajperjéhez(Leymus arenarius 'blue dune' vagy glaucus) hasonlóan tarackól ez utóbbi, nálam idén beindult, több méterre feltörtek a hamvas-ezüstös tövei!
Csatolmányok
Spartina pectinata.png
Spartina pectinata elterjedése
Spartina pectinata.png (299.61 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal
Calamagrostis.png
Calamagrostis család elterjedése az Egyesült Államokban
Calamagrostis.png (291.3 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal
Calamagrostis X acutiflora.png
Calamagrostis X acutifolia elterjedési térképe, ez ott is betelepített növény
Calamagrostis X acutiflora.png (283.3 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára unartis 2016.12.10. 05:29-kor.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.10. 05:00

Én is bízom benne, hogy azt kaptam. :D
Egyébként vettem tőlük egy tő cserszömörcét is. Minden konténerre ráírták a növény latin nevét (ezt egyébként nagyon díjaztam) a cserszömörcén ez állt: CSELSZÖMÖRCE. :lol:
A cser-nek nem sok értelmét látta a csomagoló kolléga. :lol:
Sajnos sok kertészetekben úgy értenek az ott dolgozó kollégák a növényekhez, mint tyúk az ABC-hez! :)
Azért remélem, hogy azt kaptunk amit rendeltünk, remélem 1 év jótállást adnak, mert elég baj lenne, ha 4 tő másfajta füvet küldtek volna a Muhly füvek helyett, és a virágzáskor derülne ki! :roll:
Az emberi logika határtalan ha nem érti a cserszömörcét, akkor jó az cselszömörcének is! :lol:
Nem igazán bízom az 1 év jótállásban, inkább reménykedem, hogy nem lőttek mellé. :? ;)
Azért bízok abban, hogy a latin, tudományos név nem téved, latin néven kértem a növényeket.Ezért reménykedem a jövő évi virágzásban, talán augusztusban már lesz hozzá szerencsénk az mindent eldönt, hogy milyen füvünk van! ;)

Nos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.30. 08:16
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Nos » 2016.12.10. 11:23

Szia Unartis,köszönöm a képeket! Én is tőlük rendeltem a Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster-re gondolok,viszont ezen a néven nekem őt küldték.A Spartina pectinata 'Aureomarginata' ból tudok tavasszal küldeni nekem sok van,a hajperje nálam még nem indult meg.
FB_IMG_1481364384347.jpg
Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster
FB_IMG_1481364384347.jpg (903.08 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal
FB_IMG_1481364372861.jpg
Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster
FB_IMG_1481364372861.jpg (838.35 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal
FB_IMG_1481364399443.jpg
Spartina pectinata 'Aureomarginata'.
FB_IMG_1481364399443.jpg (556.33 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal
FB_IMG_1481364392935.jpg
Spartina pectinata 'Aureomarginata'.
FB_IMG_1481364392935.jpg (738.96 KiB) Megtekintve 8021 alkalommal

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.12. 16:47

Szia Unartis,köszönöm a képeket! Én is tőlük rendeltem a Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster-re gondolok,viszont ezen a néven nekem őt küldték.A Spartina pectinata 'Aureomarginata' ból tudok tavasszal küldeni nekem sok van,a hajperje nálam még nem indult meg.
Szia Nos!

A képek alapján amit kaptál az nem Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster(legalább is a zebrafű előtt nem az látható) :( :o
guglizz rá a világhálón egészen más fajt ad be találatnak! Itt olyan Japándíszfű szerűnek látszik a képen a virágzata alapján!
Ezt találtam a világhálón:
Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster.jpg
Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster.jpg (80.89 KiB) Megtekintve 8003 alkalommal
Élni szeretnék tavasszal a csere lehetőségével, a Spartina pectinata 'Aureomarginata' érdekelni fog! 8-)
Cserébe mit kérsz? Vannak Csinos árvalányhajaim(Stipa tenuissima-im), illetve Indiánfüveim( Sorghastrum nutans) Eseleg, homoki hajperje

Nos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.30. 08:16
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Nos » 2016.12.12. 18:25

Szia Unartis,köszönöm a képeket! Én is tőlük rendeltem a Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster-re gondolok,viszont ezen a néven nekem őt küldték.A Spartina pectinata 'Aureomarginata' ból tudok tavasszal küldeni nekem sok van,a hajperje nálam még nem indult meg.
Szia Nos!

A képek alapján amit kaptál az nem Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster(legalább is a zebrafű előtt nem az látható) :( :o
guglizz rá a világhálón egészen más fajt ad be találatnak! Itt olyan Japándíszfű szerűnek látszik a képen a virágzata alapján!
Ezt találtam a világhálón:
Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster.jpg
Élni szeretnék tavasszal a csere lehetőségével, a Spartina pectinata 'Aureomarginata' érdekelni fog! 8-)
Cserébe mit kérsz? Vannak Csinos árvalányhajaim(Stipa tenuissima-im), illetve Indiánfüveim( Sorghastrum nutans) Eseleg, homoki hajperje
Köszönöm Zoli! Nem kérek semmit cserébe,szívesen küldök! Beke Ferenc vagyok a pálmatartók csopiba megtalálsz.Valószínűleg a Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster helyett Mischantus sinensis hybrid ghana vagy Mischantus sinensis porpurascens-t kaptam,bár így elég nehéz beazonosítani :) Kicsit bosszant a dolog :? szeretem tudni mi van a kertben.Egy díszfűre még vadászok Miscanthus x giganteus,vagy egye fene egy Miscanthus sinensis 'Variegatus' al is beérem de akkor még mindig megmarad a hiányérzetem :) 8-)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.13. 10:15

Szia Unartis,köszönöm a képeket! Én is tőlük rendeltem a Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster-re gondolok,viszont ezen a néven nekem őt küldték.A Spartina pectinata 'Aureomarginata' ból tudok tavasszal küldeni nekem sok van,a hajperje nálam még nem indult meg.
Szia Nos!

A képek alapján amit kaptál az nem Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster(legalább is a zebrafű előtt nem az látható) :( :o
guglizz rá a világhálón egészen más fajt ad be találatnak! Itt olyan Japándíszfű szerűnek látszik a képen a virágzata alapján!
Ezt találtam a világhálón:
Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster.jpg
Élni szeretnék tavasszal a csere lehetőségével, a Spartina pectinata 'Aureomarginata' érdekelni fog! 8-)
Cserébe mit kérsz? Vannak Csinos árvalányhajaim(Stipa tenuissima-im), illetve Indiánfüveim( Sorghastrum nutans) Eseleg, homoki hajperje
Köszönöm Zoli! Nem kérek semmit cserébe,szívesen küldök! Beke Ferenc vagyok a pálmatartók csopiba megtalálsz.Valószínűleg a Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster helyett Mischantus sinensis hybrid ghana vagy Mischantus sinensis porpurascens-t kaptam,bár így elég nehéz beazonosítani :) Kicsit bosszant a dolog :? szeretem tudni mi van a kertben.Egy díszfűre még vadászok Miscanthus x giganteus,vagy egye fene egy Miscanthus sinensis 'Variegatus' al is beérem de akkor még mindig megmarad a hiányérzetem :) 8-)
Szia Feri!

Teljesen együttérzek veled, engem is bosszantana :shock:, annál is inkább mert ez a kertészet hitelességét is csorbítja, a Muhli füvekre leszek kíváncsi, hogy tényleg azokat küldték nekem :roll: , azért remélem, hogy igen, mert ha nem akkor meg fogom őket telefonon keresni :twisted:, igaz előtte virágozniuk kellene, hogy tudjam mit küldtek :) !
Miscanthus sinensis 'Variegatus' -ból és Miscanthus sinensis ‘gracillimus’-ból is tudok tavasszal küldeni, ezek vannak a zebrinus-on kívül a japán díszfüvek közül. Van még szúnyogfüvem, de az még szaporítás alatt áll!
Az a Miscanthus x giganteus mekkorára nő? Már azért kérdezem, mert a gracillimus is ember magasságot meghaladó méretű

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.17. 06:47

A hét elején vetettem kísérletként néhány díszfüvem magjából, vetettem Miscanthus sinensis zebrinus és variegatus magokból, Panicum virgatum 'heavy metal' és Bouteloua gracilis magokból. Az első három fűféle magja még nem mutat hajlandóságot a beindulásra, viszont a szúnyogfű magjai nagyon jól kelnek! :D
Várom a további fejleményeket, a japán díszfű magokra leszek kíváncsi, hogy mozdulnak-e majd!

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2016.12.17. 08:25

Gratula. Elég gyorsan kikelt a szúnyogfű. Majd a szaporítás témában leírhatnád, hogy hogyan csináltad... fény, föld stb... ha még nem tetted meg.
Feri

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.17. 08:39

Tanácsot kérek Tőletek.
A bambuszok előterébe szeretnék, valami alacsony növésű és árnyéktűrő fűvet. Azon a részen van a négylábúak pancsolója is.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.17. 08:39

Gratula. Elég gyorsan kikelt a szúnyogfű. Majd a szaporítás témában leírhatnád, hogy hogyan csináltad... fény, föld stb... ha még nem tetted meg.
A fűfélék magja fényre csírázik, homok+virágföld keverékére kifertőtlenített homokot szórtam, erre a magokat, majd 1-3 mm vastagságban ismét homok, most a keltetőben vannak max 22 c°-on vannak.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.17. 18:20

Tanácsot kérek Tőletek.
A bambuszok előterébe szeretnék, valami alacsony növésű és árnyéktűrő fűvet. Azon a részen van a négylábúak pancsolója is.
Szia Alpha!

Ezt találtam:
http://citygreen.hu/tarka-sas-carex-mor ... gondozasa/

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.12.17. 19:05

A Festuca glauca is tökéletes, bár a szakirodalom napos helyre javasolja, de nálam az élő bizonyíték, hogy megél az árnyékosabb helyeken is. ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.18. 04:59

Zoli!

Köszönöm, pont Nekünk van "kitalálva"! :mrgreen:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.12.18. 05:02

JóMesterem!

Csinos növényke, köszönet a tippért! ;)
Szerinted, mennyire tolerálja az agyagos talajt?

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.18. 07:13

Zoli!

Köszönöm, pont Nekünk van "kitalálva"! :mrgreen:
;)

Nos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.30. 08:16
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: Nos » 2016.12.18. 21:05

Szia unartis, a Miscanthus x giganteus elvileg 3-4 magasra nő.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Diszfüvek

HozzászólásSzerző: unartis » 2016.12.19. 05:44

Szia unartis, a Miscanthus x giganteus elvileg 3-4 magasra nő.
Szia Feri!

Tényleg gigantikus! :mrgreen:
Az már nekem túl magas lenne a kertbe ültetve, végén a szomszédom feljelentene, hogy elveszem tőle a fényt! :lol:

Miscanthus magvetés ügyben semmi változás, a magok nem mozdulnak, elképzelhető, hogy meddő magokat hoznak? pedig több fajtám van egymás közelébe ültetve. Azért lettem volna kíváncsi a magoncokra, hátha kikelt volna köztük egy különleges, új, levélmintázatban eltérő, dekoratív forma. De úgy néz ki, hogy le kell mondanom erről az örömről :?
Vagy a magvetésemben keresendő a hiba, nem a klasszikus módszerrel lehet a magokat csírázásra bírni! Valahogy csak előállítják a különlegesebb változatokat! :roll:


Vissza: “Gyep és díszfüvek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég