Phoenix canariensis

A legismertebb szárnyalt levelű. Ki ne ismerné a canariensist, vagy a dactyliferát (datolya). Vannak még európaiak és ázsiaiak. Theophrasti, sylvestris stb.
Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.16. 21:39

Andrej, izgultam a leszedés végett. Örülök, hogy találtatok gépest és ilyen könnyen ment a trélerről leszedés.
Hát ilyen szempontból nagy segítség volt a velem ott lévő Józsi bá', mert ő már 40 éve lakik itt a "faluban" és be mert rontani a néhai kocsmás ivócimboráihoz Húsvét vasárnap délután is, hogy azzal, hogy "helyzet van és azonnal pattanj traktorra! ".

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.04.16. 21:40

Andrej, izgultam a leszedés végett. Örülök, hogy találtatok gépest és ilyen könnyen ment a trélerről leszedés.
Hát ilyen szempontból nagy segítség volt a velem ott lévő Józsi bá', mert ő már 40 éve lakik itt a "faluban" és be mert rontani a néhai kocsmás ivócimboráihoz Húsvét vasárnap délután is, hogy azzal, hogy "helyzet van és azonnal pattanj traktorra! ".
:P :lol: :lol:

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.04.16. 21:41

Az Uraké az elismerés.
És Te, mint mindig, tudsz mindent! Andrejre maradt a neheze. :lol:
:D ;)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: gyom » 2017.04.16. 21:51

Andrej!
Azt tanultam ma, hogy a traktorkezelő srácok olyan jó fejek mint a magunkfajta pálma őrültek. ,,Ma a traktoros srácok vitték a pálmát"

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.04.16. 21:53

Szép munka. Nem semmi meló volt ott. Ekkora krátert még puha homokba is kemény meló kiszedni. A pálma meg egyszerűen csodás.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Bis » 2017.04.16. 21:54

Andrej!
Azt tanultam ma, hogy a traktorkezelő srácok olyan jó fejek mint a magunkfajta pálma őrültek. ,,Ma a traktoros srácok vitték a pálmát"
:lol:
Ez nagyon jó! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bis 2017.04.16. 21:55-kor.

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.16. 21:54

Alpha!
Kinőtte a helyét vagy méirt szabadultál meg egy ekkora hatalmas pálmától?
Kellet a hely, a KisHercegnek.
Igen, kinőtte a rendelkezésre álló helyet, és nem akartuk, nyomorgatni. Nem utolsó sorban, egy kedves Barátomnál ő lesz a "főszereplő", és az új Gazdinak is szereztünk vele örömöt.
Ebben nagyon igazad van ;) ! Őszintén szólva a fanatikus pálmás korszakomból már kiégtem több kudarc után és a veterán autózás által új hobbit is találtam, de elszakadni sem tudok a pálmázástól, mert ahogy végre nem "bérleményben" éltünk fagyzúgos kerttel erősen korlátolt fűtési lehetőségekkel, úgy tér vissza lassacskán a régi egzotikus növény mániám is.

Emiatt a kertem is kezd elég morbid lenni, mert egy oldalról hagyományos régi parasztházat újítottam fel magunknak rengeteg megörökölt -számomra kincset érő- régi nagy hagyományos magyar gyümölcsfával, azonban ez már elég durva kontrasztot alkot a mediterrán növényekkel látképileg. Azonban arra tekintettel, hogy nem vagyok már én sem 20 éves, inkább kevesebb, de nagyobb, idősebb és több eséllyel induló fajtákat szeretnék itt már csak kiültetni - még ha gyűjtői szemszögből értéktelenebbek is. Ezért számomra egy ilyen kevésvé különleges Ph canariensis is tud óriási érték lenni, mert tudom, hogy kevesebb vele a nyűg, mint sok toll-levelű pálmával.

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.16. 22:02

Nem semmi, amit itt végbevittetek, gratulálok hozzá, minden elismerésem a tiétek! ;)
Most már csak Andrej kollégán a feladat egy jókora kocka kivitelezéséhez! :) ;)
Őszintén szólva most már az iKocka kivitelezésén kezdett el járni az agyam. Talán a régi pálmaligetes kollégáknak még rémlik, hogy a programozás annyira nem áll messze tőlem és az utóbbi időben kicsit belemerültem már az automatizálást és robottechnikát segítő arduino programozásba is - első sorban házvezérlés témakörben.

Néztem már anno, hogy rengeteg filléres locsolórendszeres szenzort is kapni hozzá a neten - pl ebay-n. Most valami olyasmin jár az agyam, hogy csinálnék a néhai kockához olyan vezérlést - ami a hőmérsékletet automatikusan szabályozná kis befektetéssel úgy, hogy túlmelegedés esetén ablakot nyitna, hideg esetén pedig fűtene és loggolná is az mért adatokat ;)

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.16. 22:20

Szép munka. Nem semmi meló volt ott. Ekkora krátert még puha homokba is kemény meló kiszedni. A pálma meg egyszerűen csodás.
Őszintén szólva az utóbbi hetekben bennem is kavarogtak többször a gondolatok, hogy megéri?-nem éri? - első sorban nem a pálma mérete miatt, hanem a telken belüli elhelyezkedése miatt. Első körben papíron egyszerűbb ügynek tűnt azéért.

Itt nem a kiásás volt a csoda - az csak némi testmozgás - hanem a kiemelés, kivitel a kertből, trélerezés és a beemelés. Ja és akkor még meg is kéne szoknia az új helyét stb. Nyilván most már könnyen hajlok utólag afelé, hogy megérte, de talán sejtheted, hogy pl tegnap este nem sokat aludtam az izgalom miatt, hogy hogy fog az a bazinagy pálma itt teremni a kertemben :) ..

Más felől viszont ez igazándiból nálam első sorban becsületbeli ügy volt. Igaz ,hogy közel egy éve mondtam igent a pálmára, de én úgy vagyok vele, hogy ha valamit mondok, akkor azt be is tartom - kerül , amibe kerül. A becsületem többet ér annál, mint hogy megfutamodjak a feladattól később. A level I idáig szerencsére teljesítve van - más felől viszont most jön a level II - a megszoktatás, életben tartás. Nyilván mostantól azon vagyok, hogy a pálma sikeresen meggyökeresedjen nálam és túlélje az első itteni telét - annak ellenére, hogy a sziklás talaj miatt én sajnos nem tudok ilyen ideális körülményeket biztosítani neki, mint a Viktor.

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.16. 22:30

Andrej!
Azt tanultam ma, hogy a traktorkezelő srácok olyan jó fejek mint a magunkfajta pálma őrültek. ,,Ma a traktoros srácok vitték a pálmát"
Ez biztos - nélkülük nem mentünk volna ma túl sokra ;) !

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.04.16. 23:27

Szép munka. Nem semmi meló volt ott. Ekkora krátert még puha homokba is kemény meló kiszedni. A pálma meg egyszerűen csodás.
Őszintén szólva az utóbbi hetekben bennem is kavarogtak többször a gondolatok, hogy megéri?-nem éri? - első sorban nem a pálma mérete miatt, hanem a telken belüli elhelyezkedése miatt. Első körben papíron egyszerűbb ügynek tűnt azéért.

Itt nem a kiásás volt a csoda - az csak némi testmozgás - hanem a kiemelés, kivitel a kertből, trélerezés és a beemelés. Ja és akkor még meg is kéne szoknia az új helyét stb. Nyilván most már könnyen hajlok utólag afelé, hogy megérte, de talán sejtheted, hogy pl tegnap este nem sokat aludtam az izgalom miatt, hogy hogy fog az a bazinagy pálma itt teremni a kertemben :) ..

Más felől viszont ez igazándiból nálam első sorban becsületbeli ügy volt. Igaz ,hogy közel egy éve mondtam igent a pálmára, de én úgy vagyok vele, hogy ha valamit mondok, akkor azt be is tartom - kerül , amibe kerül. A becsületem többet ér annál, mint hogy megfutamodjak a feladattól később. A level I idáig szerencsére teljesítve van - más felől viszont most jön a level II - a megszoktatás, életben tartás. Nyilván mostantól azon vagyok, hogy a pálma sikeresen meggyökeresedjen nálam és túlélje az első itteni telét - annak ellenére, hogy a sziklás talaj miatt én sajnos nem tudok ilyen ideális körülményeket biztosítani neki, mint a Viktor.
Sok örömöd teljen benne hosszú évekig! :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.04.17. 05:09

Andrej!
Azt tanultam ma, hogy a traktorkezelő srácok olyan jó fejek mint a magunkfajta pálma őrültek. ,,Ma a traktoros srácok vitték a pálmát"
Nos, igen. Ez így, teljesen korrekt megfogalmazás! ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.04.17. 05:32

... igazándiból nálam első sorban becsületbeli ügy volt. Igaz ,hogy közel egy éve mondtam igent a pálmára, de én úgy vagyok vele, hogy ha valamit mondok, akkor azt be is tartom - kerül , amibe kerül. A becsületem többet ér annál, mint hogy megfutamodjak a feladattól később ...
Teljesen egyetértünk! ;)
A Mi első találkozásunk, tízéves távlatú. Akkor is korrekt Emberként viselkedtél, azóta sem változott ezen semmi. Én, a másodperc tört részéig sem aggódtam emiatt. :)
... Itt nem a kiásás volt a csoda - az csak némi testmozgás - hanem a kiemelés, kivitel a kertből, trélerezés és a beemelés. Ja és akkor még meg is kéne szoknia az új helyét stb. Nyilván most már könnyen hajlok utólag afelé, hogy megérte, de talán sejtheted, hogy pl tegnap este nem sokat aludtam az izgalom miatt, hogy hogy fog az a bazinagy pálma itt teremni a kertemben :) ...
Szépen összeszerveztük (végül is pár hét alatt). Volt képben targonca, daru, Bobcat (nos ezek az eszközök nem tudták, illetve az egyik Gazdája, nem vállalta). Méricskéltünk, számolgattunk. A gödör kiemelése volt az első lépcső. A traktor és a tréler volt a következő.
Andrejnek és Nekem, nem volt akkora feladat (hiszen a Saját játékunkban Voltunk/Vagyunk érdekeltek). De a Többieknek, nem tudom elégszer megköszönni a segítségüket, hiszen Miattunk feláldozták a Húsvét vasárnapjukat! A Magam részéről nagyon szerencsés Vagyok, hogy ilyen Emberek között élhetem az életem! :D

karee
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015.06.11. 22:39
Tartózkodási hely: Hajmáskér
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: karee » 2017.04.17. 06:59

Andrej! Minden este melóból hazafelé a házatok elött buszozok el és alig várom hogy élőben is lássam a pálma méreteit, ha csak egy pillanatra is. :) Józsi bátyámat ismerve biztos beszámol az èlményről :) szép pálma grat hozzá.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2017.04.17. 07:03

Kíváncsian várom a pálma elkövetkező életciklusát. Még egyszer kalapot emelek mindannyiótok előtt.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.04.17. 07:38

Köszönetet szeretnék mondani, a Barátaimnak, hogy eljöttek egy kis kardiófitnesz edzésre:
a1.jpg
Köszönöm Nektek, Nélkületek ez a mai nap nem jött volna létre! :mrgreen:
Viktor!
Most néztem álmélkodva a hétvégi hőstett képeit. Le a kalappal mindegyikőtök előtt, aki ebben a nem mindennapi munkában részt vállalt! Gyönyörű a hatalmas pálma, kívánom Andrejnek, hogy a dédunokáinak is meg tudja mutatni! :P :lol: :lol:

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.18. 20:45

Közben csak ma reggel került végül a gödörbe a pálma, mert tegnap nem ért rá a traktoros. Ez sem volt annyira egyszerű, mert csak tolni tudta végül és úgy meg kell oldani, hogy függőlegesen álljon a végén - de a lényeg, hogy megoldottuk. Most már jöhet a további tereprendezés a kertben és talán jövőre már kb késznek nyilváníthatom a kertet. Illetve remélem, hogy nem viselte meg túlságosan a pálmát sem ez a költözködés és megszokja majd az új helyét :roll:
1.JPG
1.JPG (1004.27 KiB) Megtekintve 7714 alkalommal

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.04.18. 20:52

Andrej! Minden este melóból hazafelé a házatok elött buszozok el és alig várom hogy élőben is lássam a pálma méreteit, ha csak egy pillanatra is. :) Józsi bátyámat ismerve biztos beszámol az èlményről :) szép pálma grat hozzá.
Tán ismered a Józsit :) ? Annyira nem fog most még látszani az utcáról, mert pont előtte van csak hely a lányaim trambulimjának és az eltakarja a nagyját, de persze szívesen megmutatom, ha erre jársz.

Ez a kaktusz téma is napirenden van még - csak most túl sok dolgot csinálok egyszerre a kertben - nincs energiám még abba is belemerülni. Viszont lassan készülget egy üvegház részben teleltetésre is és annak az oldalát töltögetem fel épp a pálma helyéről és a kerti tó medréből kiásott kavicsos földdel, hogy jobban kihasználjam a föld melegét. A tetejére sziklakertet kezdett el csinálni a feleségem. Oda a sziklakerti növényeken túl lehet, hogy kaktuszokat is rakok majd, mert más úgy sem nagyon él meg rajta.
2.JPG
2.JPG (961.71 KiB) Megtekintve 7715 alkalommal

karee
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015.06.11. 22:39
Tartózkodási hely: Hajmáskér
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: karee » 2017.04.18. 22:15

Andrej! Minden este melóból hazafelé a házatok elött buszozok el és alig várom hogy élőben is lássam a pálma méreteit, ha csak egy pillanatra is. :) Józsi bátyámat ismerve biztos beszámol az èlményről :) szép pálma grat hozzá.
Tán ismered a Józsit :) ? Annyira nem fog most még látszani az utcáról, mert pont előtte van csak hely a lányaim trambulimjának és az eltakarja a nagyját, de persze szívesen megmutatom, ha erre jársz.

Ez a kaktusz téma is napirenden van még - csak most túl sok dolgot csinálok egyszerre a kertben - nincs energiám még abba is belemerülni. Viszont lassan készülget egy üvegház részben teleltetésre is és annak az oldalát töltögetem fel épp a pálma helyéről és a kerti tó medréből kiásott kavicsos földdel, hogy jobban kihasználjam a föld melegét. A tetejére sziklakertet kezdett el csinálni a feleségem. Oda a sziklakerti növényeken túl lehet, hogy kaktuszokat is rakok majd, mert más úgy sem nagyon él meg rajta.
2.JPG
Muter munkatársa volt régen, szinte minden reggel össze futok Józsibával. Élni fogok a lehetőséggel hogy közelebbről is láthassam, köszönöm. Egy üvegház már én is tervezgetek.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Phoenix canariensis

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.04.19. 04:50

Andrej!

Örülök, hogy a pasi "hazaért"!
Ismerve a körülményeket, nem semmi feladat volt a beültetés. Kívánom, hogy sok-sok éven keresztül élvezzétek Egymás társaságát! ;)


Vissza: “Phoenix”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég