Kertépítés

A kerttel mint egységgel kapcsolatos észrevételek, tapasztalatok, képek.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8449
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.06.21. 07:57

Ügyesek Vagytok, gratulálok az Én elvégzett munkákhoz! Csinosak lettek. ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.06.21. 08:54

Most pedig épp a javarészt újrahasznosított alapanyagokból épített idáig kb 50e forintomba kerülő üvegházam építésének vége felé járok - amit első sorban mediterrán növény teleltetésre szánok majd ;)
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
Tetszik ez a kis rusztikus megoldású üvegház és körülötte a sziklakert! ;) Mesés! :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.06.21. 13:40

Élőben volt részem megcsodálni a kertet,valóban más élményt nyújt mint a talaj szintjén.
Fentről, lent a talajon, teljes mértékben mindegy,aki ide betéved száj tátva szemét
dörzsölve ámul és bámul. :) :o

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.06.21. 13:45

De jó látni, hogy nem csak én szeretek felfelé építkezni :P !

Idén február óta én is ilyesmit csinálok - csak én panorámateraszt - ahova kiülve ellátni Veszprémtől egészen Székesfehérvár környékéig a Bakony vonulatait - emellett alatta van Alpha ph. canariensis-e is a kerten belül és még lesz pár pálma jövőre ott a kertépítés befejezése után ;) .


6.JPG
[/quote]

Sőt a kemence is kész,lehet kenyeret,malacot sütni! :lol: :P
Nagyon ügyes vagy,gratulálok.

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2017.06.21. 20:57

Most pedig épp a javarészt újrahasznosított alapanyagokból épített idáig kb 50e forintomba kerülő üvegházam építésének vége felé járok - amit első sorban mediterrán növény teleltetésre szánok majd ;)
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
Nagyon szép munka, ügyes vagy!

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.06.22. 08:34

Tetszik ez a kis rusztikus megoldású üvegház és körülötte a sziklakert! ;) Mesés! :D
Köszi - a rusztikusság igazándiból csak igazodik a ház stílusához, elég típusidegen lenne egy ultramodern üvegház ebben a stílusú kertben ;)
1.JPG
1.JPG (882.72 KiB) Megtekintve 8511 alkalommal
2.JPG
2.JPG (930.62 KiB) Megtekintve 8511 alkalommal

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.06.22. 08:41

Sőt a kemence is kész,lehet kenyeret,malacot sütni! :lol: :P
Nagyon ügyes vagy,gratulálok.
Igazándiból a veteránautó-mániám miatt van karosszérialakatos szakmám is - így én viszonylag könnyen bánok a vassal. Igaz a fával is,mert amúgy meg faipari vállalkozásunk van, de a vasat tartósabbnak tartom kertben.

Viszont malacból csak nagyon szopós méretű férne csak be a kemencébe, mert ez csak kb két tepsis a néhai budi-váz hossza miatt - amire épült.
Így legtöbbször pizza szokott benne sülni vagy épp pogácsa. Viszont fölé füstölőt csináltam - így télen azzal is lesznek gasztronómiai jellegű terveim ;)
3.JPG[/attachment ][attachment=1]4.JPG
6.JPG
6.JPG (730.43 KiB) Megtekintve 8511 alkalommal
Csatolmányok
4.JPG
4.JPG (649.68 KiB) Megtekintve 8511 alkalommal
3.JPG
3.JPG (745.73 KiB) Megtekintve 8511 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.06.22. 13:58

Hallod tök Király, amit alkottál, emelemk kalapom! :) ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.06.22. 14:12

Tetszik ez a kis rusztikus megoldású üvegház és körülötte a sziklakert! ;) Mesés! :D
Köszi - a rusztikusság igazándiból csak igazodik a ház stílusához, elég típusidegen lenne egy ultramodern üvegház ebben a stílusú kertben ;)
1.JPG
2.JPG
Tetszik a yucca-muskátli páros az utcai kertben! :)
A banán-levendula is jó :) ,bár eltérő vízigényűek! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.06.22. 17:07

Hallod tök Király, amit alkottál, emelemk kalapom! :) ;)
Igazándiból én néha azért elgondolkodok, hogy nem-e vagyok egy kicsit ízlésficamos :P ..

Az alap koncepció ugyanis az volt, hogy a kb 100 éves polgárias homlokzattal rendelkező parasztházat és hozzátartozó parasztkertet abban a sílusban hozzam rendbe.

Aztán újra előtört a régi pálmamániám és egy fura egyveleg lett, ahol az öreg cseresznyefák mellett egy Ph Canariensis figyel, az Utcán Yucca Elata-k vannak begóniák mellett, a parasztmuskátli mellett pedig banán, a futórózsa lugasokkal átellenben babérmeggy és trachy, a parasztos fehér kerítésre golgota virág fut stb. :roll: .

Finoman szólva fura kompozíció, de nehéz visszafogni az egzotikus növény mániát ..

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.06.22. 17:20

Tetszik ez a kis rusztikus megoldású üvegház és körülötte a sziklakert! ;) Mesés! :D
Tetszik a yucca-muskátli páros az utcai kertben! :)
A banán-levendula is jó :) ,bár eltérő vízigényűek! ;)

Messziről nem látszik annyira a fotón, de az utcán Yucca elata-k vannak - köztük meg begóniák, az ablakokban vannak futómuskátlik. Majd akkor fog durvulni a helyzet, ha a Yucca elata-k elkezdenek törzsesedni ;) ..
55.JPG
55.JPG (823.13 KiB) Megtekintve 8495 alkalommal
A levendula+ banán kompozíció pedig nem sok szándékosságot takar. Pont nem látszik a fotón, de a banán másik oldalára tavaly kiültettem egy vödörnyi felnyúlt piros parasztmuskátlit szabadföldbe. Első sorban azért, mert tavaly elhunyt nagyanyám és bevállaltam az elárvult parasztmuskátlijainak további nevelését a családi kupaktanácson - már csak nagyanyám emléke kedvéért is. A többi ablakban volt, de ez már nem fért el oda.

Viszont akkor már áttelepítettem a régi házamból a Basjoomat jól betrágyázott földbe abba az ágyásba és gondoltam odaültetem mellé, mert többet nem akartam cserépbe rakni már. Hát az a muskátli úgy megindult a trágyától, hogy lett kb 80 centi magas bokor tenyérnyi kb 15 centis levelekkel. Meg szoktak állni itt a faluban a nénikék érdeklődni, hogy az meg miféle elfajzott muskátli :)..

Ősszel kiástam és átteleltettem a borospincében. Idén szépen magához tért, így szerintem lesz már egy méteres muskátlibokor is még nagyobb levelekkel. A levendulát meg egyszer csak odaültette a feleségem az ágyásba és nem engedte, hogy átrakjam, így ottragadt. Azt nem szoktam locsolni ,de nyilván megtalálta már a gyökérzete a banán környékét, mert az is kezd elég szteroidosnak kinézni levendula létére :) ..

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.06.23. 06:08

mert az is kezd elég szteroidosnak kinézni levendula létére :) ..
:o :lol: :lol:
Egyszer ,(kaja helyett 8-) ) vettem 3 db sárga korallvirágot a piacon,azok már be voltak kómázva a sok táptól,felborult cserepekkel :D feküdtek a földön :lol: ,nem tudtam szegényeket ott hagyni! :lol: Vagy tíz évig nem volt gondom velük a virágzást és a fejlődést illetően. :D Mindenki csodálta! :lol:
Idétlen példányok voltak,a húshibrid fehér csirkék jutottak róluk eszembe. ;) :lol:
Ennyit a szteroidról. ;)
A parasztmuskátlid még biztosan az az ősrégi fajta,a maiak már nem tarthatók meg " emeletesként".
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Andrej
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.03.26. 20:45
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Andrej » 2017.06.23. 17:33

:o :lol: :lol:
Egyszer ,(kaja helyett 8-) ) vettem 3 db sárga korallvirágot a piacon,azok már be voltak kómázva a sok táptól,felborult cserepekkel :D feküdtek a földön :lol: ,nem tudtam szegényeket ott hagyni! :lol: Vagy tíz évig nem volt gondom velük a virágzást és a fejlődést illetően. :D Mindenki csodálta! :lol:
Idétlen példányok voltak,a húshibrid fehér csirkék jutottak róluk eszembe. ;) :lol:
Ennyit a szteroidról. ;)
A parasztmuskátlid még biztosan az az ősrégi fajta,a maiak már nem tarthatók meg " emeletesként".

Hát ennyire nem vagyok muskátli guru, hogy különbséget tudjak tenni a régiek és a maiak között :roll: ..Ez kb olyan, mint ez utcafronton lévő futómuskátli esete. Többször kérdezték, hogy hol vettem ilyen szép futó muskátlikat - én meg mondani szoktam, hogy az OBI-ban 4cm-es tálcán 100Ft/db-ért :) . Igaz, hogy már három éve.

Szerintem ezeknek a növényeknek fontosabb a törődés, mint a származás. Én azért szoktam szteroidosnak nevezni, mert én minden locsolásnál naponta folyékony tápozom a legtöbb növényem (bár a hígabb 350Ft-os obis vagy 500Ft-os tesco-s táppal csak) Aztán csak nem akarnak kipusztulni a túltápozás miatt - sőt 8-) ..

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8449
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.06.24. 06:19

Andrej!

Csinos lett a házikótok, gratulálok!
Szteroidos, tápos, régi fajta? Szerintem mindegy, mert jól és egészségesen néznek ki.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.06.24. 08:18

Hallod tök Király, amit alkottál, emelemk kalapom! :) ;)
Igazándiból én néha azért elgondolkodok, hogy nem-e vagyok egy kicsit ízlésficamos :P ..

Az alap koncepció ugyanis az volt, hogy a kb 100 éves polgárias homlokzattal rendelkező parasztházat és hozzátartozó parasztkertet abban a sílusban hozzam rendbe.

Aztán újra előtört a régi pálmamániám és egy fura egyveleg lett, ahol az öreg cseresznyefák mellett egy Ph Canariensis figyel, az Utcán Yucca Elata-k vannak begóniák mellett, a parasztmuskátli mellett pedig banán, a futórózsa lugasokkal átellenben babérmeggy és trachy, a parasztos fehér kerítésre golgota virág fut stb. :roll: .

Finoman szólva fura kompozíció, de nehéz visszafogni az egzotikus növény mániát ..
Itt a fórumon sokunknak van így a kertje. Amit éppen megkedvel, azt kiülteti. Lesz belőle egy igazán egyedi kert. Én már csak tudom, hidd el. ;-) :lol:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.06.24. 18:43

Aztán csak nem akarnak kipusztulni a túltápozás miatt - sőt 8-) ..
Hát,akinek zöld ujja van! :o :D ;)
Egyébként ,másoknak 8-) nem árt vigyázni azzal a műtrágyázással,könnyen tönkre lehet vele vágni a talajéletet,különösen cserepekben!
Aztán azt hisszük,hogy csak :) túlöntöztük! ;)
Guano-s tápoldat a kedvencem. :idea:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.06.24. 18:47

ahol az öreg cseresznyefák mellett egy Ph Canariensis figyel,
:shock: :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.06.25. 09:49

Sőt a kemence is kész,lehet kenyeret,malacot sütni! :lol: :P
Nagyon ügyes vagy,gratulálok.
Igazándiból a veteránautó-mániám miatt van karosszérialakatos szakmám is - így én viszonylag könnyen bánok a vassal. Igaz a fával is,mert amúgy meg faipari vállalkozásunk van, de a vasat tartósabbnak tartom kertben.

Viszont malacból csak nagyon szopós méretű férne csak be a kemencébe, mert ez csak kb két tepsis a néhai budi-váz hossza miatt - amire épült.
Így legtöbbször pizza szokott benne sülni vagy épp pogácsa. Viszont fölé füstölőt csináltam - így télen azzal is lesznek gasztronómiai jellegű terveim ;)
3.JPG[/attachment ][attachment=1]4.JPG
6.JPG
Nagyon jók a képek,finom ínycsiklandozó illat járhat a környéken,egy-egy sütés alkalmával. :) ;)

Avatar
muriati
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015.09.27. 13:55
Tartózkodási hely: Eger
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: muriati » 2017.07.08. 20:18

Andrej, én is emelem kalapom! Bár, csak fele ilyen rendezett, izléses lenne minden járda előtti placc, és porta!

Avatar
muriati
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015.09.27. 13:55
Tartózkodási hely: Eger
Kapcsolat:

Re: Kertépítés

HozzászólásSzerző: muriati » 2017.07.08. 21:05

Előtte -utána.
Az újabb rehabilitációs terület.
Kis szikla le, babérmeggy, babérsom, gránátalma, füge kiás/átültet.
Nehogy már az egyik legjobb kitetségű parcellába dőzsöljenek.
A sziklafalakhoz kezel két méterig -10C' körüli tűréssel rendelkezők kerültek beültetésre. szukkulensek főleg. Közeli képek, majd ha mutatós méretűek lesznek.
2016.08 020.jpg
2016.08 020.jpg (723.33 KiB) Megtekintve 8652 alkalommal
fűwészkert 005.jpg
utána
fűwészkert 005.jpg (767.8 KiB) Megtekintve 8652 alkalommal
fűwészkert 004.jpg
utána
fűwészkert 004.jpg (742.8 KiB) Megtekintve 8652 alkalommal


Vissza: “Kertépítés,kerti dekorációk és panorámák”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég