Kertészetek,eladók értékelése

Közös rendelések helyszíne. A pozitív értékelésű kertészetek felsorolása.
Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: kenand » 2017.10.10. 14:36

Azért gondolok ételfestékre, mert beledobtam a vízbe és leoldódott róla...
Mindenesetre mérget ne vegyünk rá,hogy ez ételfesték csak azért 8-) ,mert
leoldódott róla
a vízben. ;)
Bocs,hogy kicsit kukacosnak tűnök,de mit értesz azon,hogy
róla
?
Nem lehet,hogy tényleg egy... :roll: csávázott maggal van dolgunk, a rózsaszínnel meg csak azért vonták be,hogy ők maguk meg tudják különböztetni a többi csávázott magtól,amit még forgalmaznak?
Lehet,hogy túl kicsik ezek a golyócskák egy banánmaghoz képest és nincs is a közepében semmi,csak egy gipszgolyó az egész... nem tudom.
A másik meg az,hogyha átvágás,akkor is jelentős összeg összejöhet neki belőle! ;) Ha pl. 200 ft/ tasak....vegyenek belőle 100-an és máris 20 ezer ft. Sok kicsi,sokra megy! ;)

Biztosan átverés sajnos.
Utána néztem hogy néz ki egy Musa velutina mag. Nagyobb fekete, mint a rózsaszín golyó.
Pofátlan kínai azt írta vissza, hogy én kértem rózsaszín banánmagot ....
Visszaírtam a rózsaszín banán magja fekete...

Másik, mag elismerte és vissza is fizet akkor ha nem azt írom, hogy rossz/hamis magot kaptam, hanem hogy nem jött meg.......

Természetesen az igazat kapta a dispute-ban...

Baj, hogy dispute után ha visszatérít nem lehet negatív feedbacket adni....így az nem látszik meg a csaló oldalán

Sajnos a vonzó árak ellenére nem szabad az Aliexperesst használni mag forrásként, mert nagyon sok a csaló.
(van még 3-4 folyamatban, ha stimmel majd megírom melyik megbízható)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csíráztatás, szaporítás

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.10.10. 15:11

Azért gondolok ételfestékre, mert beledobtam a vízbe és leoldódott róla...
Mindenesetre mérget ne vegyünk rá,hogy ez ételfesték csak azért 8-) ,mert
leoldódott róla
a vízben. ;)
Bocs,hogy kicsit kukacosnak tűnök,de mit értesz azon,hogy
róla
?
Nem lehet,hogy tényleg egy... :roll: csávázott maggal van dolgunk, a rózsaszínnel meg csak azért vonták be,hogy ők maguk meg tudják különböztetni a többi csávázott magtól,amit még forgalmaznak?
Lehet,hogy túl kicsik ezek a golyócskák egy banánmaghoz képest és nincs is a közepében semmi,csak egy gipszgolyó az egész... nem tudom.
A másik meg az,hogyha átvágás,akkor is jelentős összeg összejöhet neki belőle! ;) Ha pl. 200 ft/ tasak....vegyenek belőle 100-an és máris 20 ezer ft. Sok kicsi,sokra megy! ;)

Biztosan átverés sajnos.
Utána néztem hogy néz ki egy Musa velutina mag. Nagyobb fekete, mint a rózsaszín golyó.
Pofátlan kínai azt írta vissza, hogy én kértem rózsaszín banánmagot ....
Visszaírtam a rózsaszín banán magja fekete...

Másik, mag elismerte és vissza is fizet akkor ha nem azt írom, hogy rossz/hamis magot kaptam, hanem hogy nem jött meg.......

Természetesen az igazat kapta a dispute-ban...

Baj, hogy dispute után ha visszatérít nem lehet negatív feedbacket adni....így az nem látszik meg a csaló oldalán

Sajnos a vonzó árak ellenére nem szabad az Aliexperesst használni mag forrásként, mert nagyon sok a csaló.
(van még 3-4 folyamatban, ha stimmel majd megírom melyik megbízható)
Köszi! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

admin6
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:10
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: admin6 » 2017.10.10. 18:08

Idézet a fórum szabályzatából:

8. Határozottan megnevezett kereskedések/kereskedők és felhasználók mellé, csak annyi negatív megjegyzést lehet tenni, hogy: -„Nem ajánlom.”- Minden ettől eltérő negatív véleményt törlünk. A „palmatartok.hu” minden más megnyilvánulástól határozottan elhatárolja magát és semmilyen felelősséget nem vállal érte!
Szeretnénk a pozitív diszkrimináció elvét alkalmazni, azaz a jó és korrekt kereskedések/kereskedők és felhasználó tagok megnevezésével azokat kiemelni!
Admin 6

Avatar
Lacika93
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.10.12. 17:20
Tartózkodási hely: Heves
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Lacika93 » 2017.10.14. 08:35

Sziasztok!
Elsősorban azoktól szeretnék infót, akik a goldenpalm rol szoktak pálma magot rendelni. Elégedettek?
Illetve honnan lenne érdemes? Olvastam a rarepaplm seeds ről is. Igazából nem baj az se ha várni kell rá akár egy hónapot sem. Csak minél megbízhatóbb legyen. Előre is köszönöm :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.10.14. 11:49

Én elégetett Vagyok a GoldenPalm-osokkal.
Német oldalakkal szintén többségében pozitív a tapasztalat.
A franciákkal vegyes az érzet.
Amit nagyon nem ajánlok azok az írek. Ott csupa rossz a tapasztalat (még a helyi adóhatósággal is kapcsolatba kerültünk 8-) ).

Avatar
Lacika93
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.10.12. 17:20
Tartózkodási hely: Heves
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Lacika93 » 2017.10.14. 12:28

Én elégetett Vagyok a GoldenPalm-osokkal.
Német oldalakkal szintén többségében pozitív a tapasztalat.
A franciákkal vegyes az érzet.
Amit nagyon nem ajánlok azok az írek. Ott csupa rossz a tapasztalat (még a helyi adóhatósággal is kapcsolatba kerültünk 8-) ).
Akkor valószínűleg inkább honfitársaimmal fogok némi készpénzt palmamagokra cserélni. Köszönöm szépen!

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Peti » 2017.10.14. 13:06

Én elégetett Vagyok a GoldenPalm-osokkal.
Német oldalakkal szintén többségében pozitív a tapasztalat.
A franciákkal vegyes az érzet.
Amit nagyon nem ajánlok azok az írek. Ott csupa rossz a tapasztalat (még a helyi adóhatósággal is kapcsolatba kerültünk 8-) ).
Akkor valószínűleg inkább honfitársaimmal fogok némi készpénzt palmamagokra cserélni. Köszönöm szépen!
Nekem egészen más a véleményem a Goldenről...

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2017.10.14. 20:23

Én elégetett Vagyok a GoldenPalm-osokkal.
Német oldalakkal szintén többségében pozitív a tapasztalat.
A franciákkal vegyes az érzet.
Amit nagyon nem ajánlok azok az írek. Ott csupa rossz a tapasztalat (még a helyi adóhatósággal is kapcsolatba kerültünk 8-) ).
Akkor valószínűleg inkább honfitársaimmal fogok némi készpénzt palmamagokra cserélni. Köszönöm szépen!
Nálam a Goldentől rendelt magok közül kizárólag a washi, illetve a Brahea armata csírázott ki, azok is alacsony százalékban. A Rarepalmseed-től rendelt washik kb. 95%-ban csíráztak ki. Nyilván sokat számít a magok frissessége.

Avatar
Lacika93
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.10.12. 17:20
Tartózkodási hely: Heves
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Lacika93 » 2017.10.14. 20:30

Én elégetett Vagyok a GoldenPalm-osokkal.
Német oldalakkal szintén többségében pozitív a tapasztalat.
A franciákkal vegyes az érzet.
Amit nagyon nem ajánlok azok az írek. Ott csupa rossz a tapasztalat (még a helyi adóhatósággal is kapcsolatba kerültünk 8-) ).
Akkor valószínűleg inkább honfitársaimmal fogok némi készpénzt palmamagokra cserélni. Köszönöm szépen!
Nálam a Goldentől rendelt magok közül kizárólag a washi, illetve a Brahea armata csírázott ki, azok is alacsony százalékban. A Rarepalmseed-től rendelt washik kb. 95%-ban csíráztak ki. Nyilván sokat számít a magok frissessége.
Ez azért lényeges különbség. De egy kis off: jól látom hogy rare-n nem lehet paypal-lal fizetni??

Seedman-ről valakinek tapasztalata van már?

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2018.01.26. 19:12

A gazdabolt.hu oldalon január 29-én ingyenes szállítással rendelhetők egyes termékek. Részletek az weboldalon.

Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2018.01.26. 19:20

A gazdabolt.hu oldalon január 29-én ingyenes szállítással rendelhetők egyes termékek. Részletek az weboldalon.
Szerencsére 5 percre van a munkahelyemtől. Szeretem de szerencsére ritkán kell mennem vegyszert vennem.

Avatar
törpelószőr
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2015.02.19. 19:42
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: törpelószőr » 2018.01.26. 19:43

A gazdabolt.hu oldalon január 29-én ingyenes szállítással rendelhetők egyes termékek. Részletek az weboldalon.
Szerencsére 5 percre van a munkahelyemtől. Szeretem de szerencsére ritkán kell mennem vegyszert vennem.
Én már messze vagyok, ezért olvastam örömmel.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: kenand » 2018.05.12. 09:59

www.palmakert.hu -val csak jó tapasztalatom van. Sajna még csak web shopként volt velük kapcsolatom (20 éve a szomszédban laktam, de vidékre költöztem). Egy szer majd talán lejutok oda és személyesen is megnézhetem a sok szép növényt.
Minden vásárlásnál segítőkészek voltak, most is vannak szép jukkáik többféle típus és méret (csak pénztárca szabja meg hogy melyiket választod :).
Más kertészetekkel összehasonlítva az árak kedvezőbbek szerintem. (Talán csak magán embertől tud az ember jobb áron vásárolni, az meg szerencse függő)

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kertészetek,eladók értékelése

HozzászólásSzerző: kenand » 2021.07.22. 20:33

Jó tapasztalatom van a Pálmaudvar kertészettel, mivel az ország másik felében van NET-en rendeltem tőlük.
Már 3x rendeltem, mindig gyors, rugalmas, készséges és szép állapotú növények érkeznek.
(egy másik sokkal nagyobb, nevesebb eladónál ezt nem tudom mondani sajnos , nevet nem mondok....)

https://www.palmaudvar.hu/

De érdemes őket a jofogáson is megkeresni, ott valamikor olcsóbb árak vannak . Ha elkezdenek akciózni valamit akkor ott megy le először az ár, weblapon nem írják át azonnal.
Nagyon szép yucca filifera van most akcióban 9900 ill. 9000 Ft-ért. Küldésben rugalmasak, GLS hozza a kár csomagpontra is.
Persze vannak gyönyörű növények drágább kategóriában is.

Enyém egyelőre cserépben van, talán jövő tavasszal kerül ki
IMG_20210708_125656.jpg
IMG_20210708_125656.jpg (108.53 KiB) Megtekintve 4899 alkalommal


Vissza: “Növényrendelés, kertészetek értékelése”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég