Takarások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Atys » 2017.11.28. 21:13

Helyes döntés, fűtésre fel!
Megérkezett a fűtőkábel, elkészítettem hozzá a hidegvéget a mellé rendelt szerelőkészlettel. Abban található egy lezáró hüvely feltöltve valami áttetsző zselés anyaggal. Belenyomtam a kábelvéget, ami kinyomott belőle némi zselét. A leírás szerint ez a zselé megkeményedik, de napok óta nem hajlandó rá. :shock: Talán a kábel által termelt hő segítené a zselé megszilárdulását? Nem tudom, mivel csak addig működtettem, amíg kipróbáltam, hogy melegszik-e.
Minden esetre még nem szereltem be a takarásba, már csak kíváncsiságból sem. Ma reggel kint -4 fok volt, a takarásban az 50 W-os fűtőszál 8,7 fokon tartotta a hőmérsékletet. (A termosztátot 3 fok körülre állítottam, ennyire pontatlan ez a szerkezet, vagy valamit rosszul csináltam a bekötésnél?)
Alpha, nagyon nem lőttél mellé a 30 W-tal. ;)
Én is a hő hatására való megszilárdulásra gondolok. Lehet van benne valami oldó anyag aminek ki kell párolognia belőle, mint a szilóból ( ha nem neutrális) az ecetsavnak.
A termosztát szerintem simán lehet ennyire pontatlan. Én olcsó hűtőházi termosztátot használok. Ha újat kötök be mindig szükség van utólagos finom hangolásra.
Az általad használt fűtőkábelnek mennyi a méterenkénti teljesítménye? Az oldalon lévő "leírás" számomra nem volt egyértelmű.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.11.28. 21:39

Én is a hő hatására való megszilárdulásra gondolok. Lehet van benne valami oldó anyag aminek ki kell párolognia belőle, mint a szilóból ( ha nem neutrális) az ecetsavnak.
A termosztát szerintem simán lehet ennyire pontatlan. Én olcsó hűtőházi termosztátot használok. Ha újat kötök be mindig szükség van utólagos finom hangolásra.
Az általad használt fűtőkábelnek mennyi a méterenkénti teljesítménye? Az oldalon lévő "leírás" számomra nem volt egyértelmű.
Érdekes ez az önszabályozó fűtőkábel, ugyanis ennek nincs fix fűtőértéke.
Kicsit utána olvastam, és az találtam róla, hogy a két vezető ér között húzódik egy fűtő réteg, ami annál rosszabb elektromos vezető, minél magasabb a hőmérséklete. Ahogy csökken a környezeti hőmérséklet és hűl ez az anyag (ami mellesleg olyan, mintha műanyag lenne), úgy válik egyre jobb vezetővé, annál nagyobb a teljesítménye.
A teljesítménye méterenként 18-36 W-ig terjed. Sajnos csak egy szerelési útmutatót kaptam mellé, további leírást nem. Annyit leírtak azért benne, hogy a kábel max. 65 fokra melegszik fel. E-mailben kerestem a forgalmazót hetekkel ezelőtt, hogy érdeklődjek a pontos "működéséről" de rám se bagóztak.
Az elmúlt pár órában figyeltem a takaráson belüli értékeket, és azt tapasztaltam, hogy a termosztát pár tizeddel 6 fok fölött kapcsol be és pár tizeddel 9 fok alatt kapcsol ki. Végül is "csak" 3 fokot téved, ami nem is olyan vészes egy ilyen olcsó megoldástól.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.11.28. 21:45

A két toronyba ma feltettem a kis radiátorokat is, már üzemelnek.
Azért időnként A király visszatér :D a két toronyhoz.
Komoly fűtést üzemeltél be, nyilván a felfűtendő légköbméter sem elhanyagolható. Milyen magasak a tornyok?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.29. 00:08

... Alpha, nagyon nem lőttél mellé a 30 W-tal. ;)
Köszönöm! 8-)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.29. 00:13

Érdekes ez az önszabályozó fűtőkábel, ugyanis ennek nincs fix fűtőértéke.
Kicsit utána olvastam, és az találtam róla, hogy a két vezető ér között húzódik egy fűtő réteg, ami annál rosszabb elektromos vezető, minél magasabb a hőmérséklete. Ahogy csökken a környezeti hőmérséklet és hűl ez az anyag (ami mellesleg olyan, mintha műanyag lenne), úgy válik egyre jobb vezetővé, annál nagyobb a teljesítménye.
A teljesítménye méterenként 18-36 W-ig terjed. Sajnos csak egy szerelési útmutatót kaptam mellé, további leírást nem. Annyit leírtak azért benne, hogy a kábel max. 65 fokra melegszik fel. E-mailben kerestem a forgalmazót hetekkel ezelőtt, hogy érdeklődjek a pontos "működéséről" de rám se bagóztak.
Az elmúlt pár órában figyeltem a takaráson belüli értékeket, és azt tapasztaltam, hogy a termosztát pár tizeddel 6 fok fölött kapcsol be és pár tizeddel 9 fok alatt kapcsol ki. Végül is "csak" 3 fokot téved, ami nem is olyan vészes egy ilyen olcsó megoldástól.
Ezt hívják dinamikus fűtési teljesítménynek. Röviden, minél hidegebb van, annál jobban fűt, amig eléri a fűtési maximumot. Ez az adott esetben 36W/m és 65°C felszíni hőmérséklet. Valahol -15 - -20°C környékén.
A zselés anyag egy hőre szilárduló polimer.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.11.29. 00:16

Úgy látszik, ebben a szezonban Én Vagyok a leglustább. A kicsiken van már csapadékvédelem de, a Washikon még semmi...

Avatar
zsoltidrilling
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2015.02.21. 14:10
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: zsoltidrilling » 2017.11.29. 10:57

Úgy látszik, ebben a szezonban Én Vagyok a leglustább. A kicsiken van már csapadékvédelem de, a Washikon még semmi...
A Washi nálam is szabadon van még. A hétvégére lesz segítségem a takarás összeállításához, addig viszont be kell érnie az együttérzésemmel. :twisted:

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.11.29. 19:31

A két toronyba ma feltettem a kis radiátorokat is, már üzemelnek.
Azért időnként A király visszatér :D a két toronyhoz.
Komoly fűtést üzemeltél be, nyilván a felfűtendő légköbméter sem elhanyagolható. Milyen magasak a tornyok?
Az egyik majdnem 4,5 (kiemeltem picit alul) a másik 4 méter. Minden évben ezekkel segítek rá a fűtésre, hogy ne menjen az áram annyit. ;)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.11.29. 21:54

... Alpha, nagyon nem lőttél mellé a 30 W-tal. ;)
Köszönöm! 8-)
Én köszönöm és a kábellel kapcsolatos infót is.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: kenand » 2017.11.30. 10:45

Helyes döntés, fűtésre fel!
Megérkezett a fűtőkábel, elkészítettem hozzá a hidegvéget a mellé rendelt szerelőkészlettel. Abban található egy lezáró hüvely feltöltve valami áttetsző zselés anyaggal. Belenyomtam a kábelvéget, ami kinyomott belőle némi zselét. A leírás szerint ez a zselé megkeményedik, de napok óta nem hajlandó rá. :shock: Talán a kábel által termelt hő segítené a zselé megszilárdulását? Nem tudom, mivel csak addig működtettem, amíg kipróbáltam, hogy melegszik-e.
Minden esetre még nem szereltem be a takarásba, már csak kíváncsiságból sem. Ma reggel kint -4 fok volt, a takarásban az 50 W-os fűtőszál 8,7 fokon tartotta a hőmérsékletet. (A termosztátot 3 fok körülre állítottam, ennyire pontatlan ez a szerkezet, vagy valamit rosszul csináltam a bekötésnél?)
Alpha, nagyon nem lőttél mellé a 30 W-tal. ;)
Én is a hő hatására való megszilárdulásra gondolok. Lehet van benne valami oldó anyag aminek ki kell párolognia belőle, mint a szilóból ( ha nem neutrális) az ecetsavnak.
A termosztát szerintem simán lehet ennyire pontatlan. Én olcsó hűtőházi termosztátot használok. Ha újat kötök be mindig szükség van utólagos finom hangolásra.
Az általad használt fűtőkábelnek mennyi a méterenkénti teljesítménye? Az oldalon lévő "leírás" számomra nem volt egyértelmű.
Kínából is elérhető elviselhető áron, de rengeteg típus van.
https://www.aliexpress.com/item/Tinned- ... 0.0.BZ66MR

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.11.30. 16:28

Úgy látszik, ebben a szezonban Én Vagyok a leglustább. A kicsiken van már csapadékvédelem de, a Washikon még semmi...
:roll: Szerintem ,én! :lol:
Pálmák a hóban. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.11.30. 17:12

Nálam is, ezért ma betakartam a nagyokat.
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_143041.jpg
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_143041.jpg (168.53 KiB) Megtekintve 6552 alkalommal
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_143033.jpg
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_143033.jpg (177.49 KiB) Megtekintve 6552 alkalommal
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_130100.jpg
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_130100.jpg (254.23 KiB) Megtekintve 6552 alkalommal
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_123933.jpg
kepatmeretezes_hu_IMG_20171130_123933.jpg (230.98 KiB) Megtekintve 6552 alkalommal

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.11.30. 19:52

A két toronyba ma feltettem a kis radiátorokat is, már üzemelnek.
Azért időnként A király visszatér :D a két toronyhoz.
Komoly fűtést üzemeltél be, nyilván a felfűtendő légköbméter sem elhanyagolható. Milyen magasak a tornyok?
Az egyik majdnem 4,5 (kiemeltem picit alul) a másik 4 méter. Minden évben ezekkel segítek rá a fűtésre, hogy ne menjen az áram annyit. ;)
Már előre tartok attól, amikor egy ilyen magas takarást kell elkészítenem és összeraknom. Ami igazán aggaszt, az a mostanában egyre gyakrabban felbukkanó viharos erejű szél.
Nem mondanám, hogy szerencsére, de azért még pár évig nem kell ezen aggódnom, a kis braheám ugyanis még a métert sem éri el.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2017.11.30. 20:17

a kis braheám ugyanis még a métert sem éri el.
Pár év és hatalmas lesz az is és jó terebélyes. :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2017.12.01. 07:29

Lajos!

Mindannyian ismerjük az érzést, hogy pár évre elég a takarás. Aztán mégsem ... :twisted:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.01. 11:23

Lajos,"gyakran felbukkanó viharos szél" kapcsolatban kezet foghatunk.
Én kimondottan ideges vagyok és görcsbe rándul a gyomrom amikor mondják "északi viharos erejű szél"!
Nem egy sűrűn lakott rész ráadásul a Keszthelyi hegység lábánál,ide vág le a szél és visz mindent.
Utána mindent korrigálunk azt gondoljuk na most jól összeraktuk,igen,a következő viharban nem
mindig igazolódik.
Pár gondolat ahogyan eddig stabilizálva lett a takarás: 4 sarka,8-as betonvas 60 cm bele a földbe és
40 cm két helyen bilinccsel erősítve a keret fa részéhez. Tetőnél az ellenkező sarkok 6-os csavart
kaptak amihez ejtőernyő zsinór erősítve és pár méterre a földbe vert karóhoz vagy a kerítéshez kötve.
Biztonság kedvéért még maga a keret is körbetekerve madzaggal,ugyancsak kikötve valamihez.
Most már bizakodunk,de nem kiabáljuk el csak csendesen mondjuk. :lol:

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Boni » 2017.12.01. 11:53

Lajos,"gyakran felbukkanó viharos szél" kapcsolatban kezet foghatunk.
Én kimondottan ideges vagyok és görcsbe rándul a gyomrom amikor mondják "északi viharos erejű szél"!
Nem egy sűrűn lakott rész ráadásul a Keszthelyi hegység lábánál,ide vág le a szél és visz mindent.
Utána mindent korrigálunk azt gondoljuk na most jól összeraktuk,igen,a következő viharban nem
mindig igazolódik.
Pár gondolat ahogyan eddig stabilizálva lett a takarás: 4 sarka,8-as betonvas 60 cm bele a földbe és
40 cm két helyen bilinccsel erősítve a keret fa részéhez. Tetőnél az ellenkező sarkok 6-os csavart
kaptak amihez ejtőernyő zsinór erősítve és pár méterre a földbe vert karóhoz vagy a kerítéshez kötve.
Biztonság kedvéért még maga a keret is körbetekerve madzaggal,ugyancsak kikötve valamihez.
Most már bizakodunk,de nem kiabáljuk el csak csendesen mondjuk. :lol:
:roll: Gumiabroncs,mint jó kis stabilizáló és összefogó nehezék 8-) ,most kifogyott a készletből? :o :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2017.12.01. 17:26

Sajnos igen,kifogyott. :lol: ;)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.12.01. 17:41

Lajos!

Mindannyian ismerjük az érzést, hogy pár évre elég a takarás. Aztán mégsem ... :twisted:
Két télre terveztem, erre és a következőre.
Én nem ismerem Peti pálmaturbózó receptjét, így aztán csekély rá az esély, hogy jövő nyáron kinője a takarást. ;) :)

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Takarások

HozzászólásSzerző: Lajos » 2017.12.01. 17:49

Lajos,"gyakran felbukkanó viharos szél" kapcsolatban kezet foghatunk.
Én kimondottan ideges vagyok és görcsbe rándul a gyomrom amikor mondják "északi viharos erejű szél"!
Nem egy sűrűn lakott rész ráadásul a Keszthelyi hegység lábánál,ide vág le a szél és visz mindent.
Utána mindent korrigálunk azt gondoljuk na most jól összeraktuk,igen,a következő viharban nem
mindig igazolódik.
Pár gondolat ahogyan eddig stabilizálva lett a takarás: 4 sarka,8-as betonvas 60 cm bele a földbe és
40 cm két helyen bilinccsel erősítve a keret fa részéhez. Tetőnél az ellenkező sarkok 6-os csavart
kaptak amihez ejtőernyő zsinór erősítve és pár méterre a földbe vert karóhoz vagy a kerítéshez kötve.
Biztonság kedvéért még maga a keret is körbetekerve madzaggal,ugyancsak kikötve valamihez.
Most már bizakodunk,de nem kiabáljuk el csak csendesen mondjuk. :lol:
Jani!
Az én telkem körüli telkek be vannak építve, mégis akkora szél süvít át rajta, hogy megdöbbentő. El tudom képzelni mi tombolhat nálad egy ennyire kitett területen. Megértem, hogy ilyen óvintézkedéseket hozol. Nem is tudom, talán mázsás betontömbökhöz horgonyoznám ki egy olyan helyen. :shock:
Minden esetre nem könnyű egy ilyen védelmet úgy kivitelezni, hogy közben a kertből se váljon háborús övezet.


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég