Csevegő

Ide tölthetsz fel tájakat, természeti jelenségeket és a vicces képeket.
Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2018.01.06. 08:02

1. Valóban korcsosul a világ, ebben egyet értek és megerősítelek a hitetben is. 2. Biztos nem akart megbántani senkit se törpelószőr, jómagam is vallásos vagyok!!! 3. Viszont én nem írtam semmi bántót senkinek, csupán azt ami nekem ebből lejött. 4. Moderátoraink jól végzik a dolgukat.
Bocsi elnéztem, nem Törpelószőrre gondoltam.
Gondolom az én cinikus hozzászólásom az eszmecsere tárgya....
Igen az volt a tárgy, de engem abszolút nem rázott meg annyira, hogy erről itt ennyit kéne beszélnünk. Telefonon beszéltem utána ezekről a dolgokról egy fórumtársammal és vallásosságom ellenére, végül jól kinevettük ezt az egészet. Szerintem sem kell ennek ilyen nagy feneket keríteni. Meghalgattunk mindkét fél véleményét erről, részemről lezártam, máris túl sok időt vesztegettem erre.
Kornéliával kapcsolatban meg igazat adok.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.01.06. 08:09

Igen az volt a tárgy, de engem abszolút nem rázott meg annyira, hogy erről itt ennyit kéne beszélnünk. Telefonon beszéltem utána ezekről a dolgokról egy fórumtársammal és vallásosságom ellenére, végül jól kinevettük ezt az egészet. Szerintem sem kell ennek ilyen nagy feneket keríteni. Meghalgattunk mindkét fél véleményét erről, részemről lezártam, máris túl sok időt vesztegettem erre.
Kornéliával kapcsolatban meg igazat adok.
Pontosan így gondolom! ;) Köszi! :)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.01.06. 08:32

, máris túl sok időt vesztegettem erre.
Ezt még kiemelem...;)aztán megyek a dolgomra! :lol:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2018.01.11. 22:34

https://www.teol.hu/eletstilus/hetesi-z ... io-963271/

2050 elég közeli. Nekem erről mindig az jut eszembe, vajon mennyi örökzöld fa, vagy növény lenne képest kiegyensúlyozni a mostani káros anyag kibocsájtást, vagy esetleg negatívba vinni a folyamatokat. Szerintem valójában a számítástechnika miatt tartunk itt. Az embereknek már mindenhez okostelefon, okos TV, tablet, egyéb technikai eszköz kell, nem is beszélve az egyre több és erősebb szervergépről ezek az igények pedig támogatják az ezekre épülő ipart, a növekvő iparosodás pedig a növekvő energiaigényt. Nyilván vannak pozitív oldalai a számítástechnikának, de szerintem az emberek most már kezdik túlzásba vinni (mondom ezt én adatbázis fejlesztőként).

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.01.13. 11:48

https://www.teol.hu/eletstilus/hetesi-z ... io-963271/

2050 elég közeli. Nekem erről mindig az jut eszembe, vajon mennyi örökzöld fa, vagy növény lenne képest kiegyensúlyozni a mostani káros anyag kibocsájtást, vagy esetleg negatívba vinni a folyamatokat. .....
A káros anyag kibocsátást a növények nem tudják eltüntetni, mivel az nem csak CO2 kibocsátás jelent, hanem egyéb szennyező anyagot is.
Persze az üvegházhatás növekedéséhez főként a CO2 járul hozzá, de azért ne feledkezzünk meg azokról a szennyezőkről sem, amik a savas esőt okozzák, a földfelszíni ózon koncentráció növekedését, a szálló pór koncentráció növekedését és egyéb, az élővilágra (köztünk ránk is) káros anyagokról.
Az általad említett növénytelepítés csak tüneti kezelés lenne. Még abban az esetben sem lenne megoldás, ha tömeges erdőtelepítésbe fognánk hirtelen (persze ezzel szemben jelenleg pont erdőirtások folynak).
Kibocsátási oldalon kell csökkentenünk, nem a mocskot kell sikálni, miközben egyre több mocskot termelünk.
Teljesen kiakaszt, amikor azt látom egy tudományos műsorban, hogy a kutatók megoldást keresnek a CO2 elsüllyesztésére a tenger fenekén. Hogyan alakítsuk hatékonyan szilárddá a CO2-t és becsomagolva hogyan juttassuk a laza leülepedett rétegbe?
Nem gondolnám, hogy a számítástechnika miatt tartunk itt.
A legnagyobb légszennyezők az energiatermelés és a közlekedés. Ezek után következik az ipari termelés. Persze az ipari termelésnek az energiatermelés az alapja, és a számítástechnikai berendezések is energiával működnek. Ennek ellenére sem emelném ki ilyen marginálisan, mint minden bajunk okozóját. ;)

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2018.01.13. 14:41


A káros anyag kibocsátást a növények nem tudják eltüntetni, mivel az nem csak CO2 kibocsátás jelent, hanem egyéb szennyező anyagot is.
Persze az üvegházhatás növekedéséhez főként a CO2 járul hozzá, de azért ne feledkezzünk meg azokról a szennyezőkről sem, amik a savas esőt okozzák, a földfelszíni ózon koncentráció növekedését, a szálló pór koncentráció növekedését és egyéb, az élővilágra (köztünk ránk is) káros anyagokról.
Az általad említett növénytelepítés csak tüneti kezelés lenne. Még abban az esetben sem lenne megoldás, ha tömeges erdőtelepítésbe fognánk hirtelen (persze ezzel szemben jelenleg pont erdőirtások folynak).
Kibocsátási oldalon kell csökkentenünk, nem a mocskot kell sikálni, miközben egyre több mocskot termelünk.
Teljesen kiakaszt, amikor azt látom egy tudományos műsorban, hogy a kutatók megoldást keresnek a CO2 elsüllyesztésére a tenger fenekén. Hogyan alakítsuk hatékonyan szilárddá a CO2-t és becsomagolva hogyan juttassuk a laza leülepedett rétegbe?
Nem gondolnám, hogy a számítástechnika miatt tartunk itt.
A legnagyobb légszennyezők az energiatermelés és a közlekedés. Ezek után következik az ipari termelés. Persze az ipari termelésnek az energiatermelés az alapja, és a számítástechnikai berendezések is energiával működnek. Ennek ellenére sem emelném ki ilyen marginálisan, mint minden bajunk okozóját. ;)
Persze ott a közlekedés, ez nem is kérdés, de nemrég volt szerencsém élőben is látni egy szerverparkot, és ezek egészen meglepő megawattos, sőt bizonyos esetekben akár gigawattos fogyasztást eredményeznek. Talán a Google illetve a Facebook szerverhálózata a legkomolyabb.
https://index.hu/nagykep/2012/10/19/itt ... _internet/
Ennek a két cégnek a szolgáltatásait szinte mindenki (és egyúttal egyre több ember) használja. Ezek a szerverparkok felfoghatatlanul nagy számítási teljesítménnyel rendelkeznek és ezekhez igen jelentős villamosenergia-igény kapcsolódik (bár a Google egész jó arányban használja a megújuló energiákat). De ezen kívül még a szervergépek tönkremenő elemeit (pl: storage, cpu stb) is folyamatosan cserélik, ami az ipari hulladékot gyarapítja. Ha nem a szervereket tekintjük, hanem csak azt, hogy szinte minden munkahelyen jelentős mennyiségű számítógép van és ezeket is cserélni kell időnként, meg ugye ott vannak az okostelefonok is, amiből szinte minden embernek van 1, de akár több is, akkor ebből látszik, hogy gyakorlatilag ezek az eszközök az élet minden területén megjelennek. Sőt erről eszembe jutott, hogy pl ott vannak a programozható aratógépek, tehát konkrétan már a mezőgazdaságban is szerepet játszik. Minden amit felsoroltam az IC gyártás alapját adják, vagyis a számítástechnika az ipar legjelentősebb motorja. Eleve bárminek a legyártáshoz is gépek kellenek. A korszerű autókban is egyre több az integrált áramkör. Bármilyen iparról legyen szó, mindegyikhez energia kell.
Én ezért emeltem ki ennyire az informatikát, mert onnan indul ki minden. Nyilván van rengeteg előnye is, mert például sokkal gyorsabbak az üzletkötések, mindenki pillanatok alatt elér mindenkit, az orvostudomány felől szemlélve pedig a nagy számítási teljesítményekkel korábban még gyógyíthatatlan betegségekre is találhatnak gyógymódot, de ezeknek ára van.

Visszatérve a növénytelepítés témára, a növények tényleg nem képesek megkötni az NO2-t? Azért kérdem, mert én úgy tudtam, hogy azért kis mértékben azt is képesek eltávolítani a levegőből.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.14. 09:11

A témában számtalan tanulmány készült. Közöttük akadnak egymással 180°-ban lévő végkövetkeztetések is.
A legmarkánsabb megfogalmazás talán Steven Hawking-től származik: "- Aki tagadja a klímaváltozást, az gondoljon a Vénuszra. Valaha az is földszerű bolygó volt de, az üvegház hatású gázok felszaporodása miatt, ma a felszíni hőmérséklet durván 250°C és kénsavas eső esik. Közel vagyunk ahhoz a ponthoz, amelytől már visszafordíthatatlanná válik a globális felmelegedés. Trump lépése átlökheti a Földet ezen a küszöbön, és olyanná válhat a Mi bolygónk is. -" . Utalva ezzel, az Egyesültállamok kilépésére a Párizsi klímaegyezményből.
Aztán még meg lehet említeni a kínai és indiai ipari környezetszennyezést, a tengerek/óceánok élővilágának irtását, az úszó szemétszigeteket ... stb, ... stb, ...
Ami biztos, hogy az Emberiség a legpusztítóbb virus, a Föld történetében. :(
Hogy mit tehet a "Kisember"? Például:
https://24.hu/tudomany/2017/08/29/egyed ... iai-ferfi/

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.01.14. 13:14

Visszatérve a növénytelepítés témára, a növények tényleg nem képesek megkötni az NO2-t? Azért kérdem, mert én úgy tudtam, hogy azért kis mértékben azt is képesek eltávolítani a levegőből.
Ha csak a CO2 és NO2 miatt kellene aggódni.....
Fusd át kicsit a 4/2011 VM rendeletet, és találsz benne bőven légszennyezőt az említett két anyag mellett. ;)
https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 1100004.vm

Avatar
baltazar325
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2016.03.02. 00:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: baltazar325 » 2018.01.14. 19:14

Visszatérve a növénytelepítés témára, a növények tényleg nem képesek megkötni az NO2-t? Azért kérdem, mert én úgy tudtam, hogy azért kis mértékben azt is képesek eltávolítani a levegőből.
Ha csak a CO2 és NO2 miatt kellene aggódni.....
Fusd át kicsit a 4/2011 VM rendeletet, és találsz benne bőven légszennyezőt az említett két anyag mellett. ;)
https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 1100004.vm
Sejtem, hogy vannak ott még egyéb finomságok. :/
Amit nemrég találtam térképen, be lehet állítani néhány károsanyag megjelenítését is.
https://earth.nullschool.net/#current/c ... 913,37.002
Ebben a pillanatban például kén-dioxid alapján Kína elég rosszul áll.

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.01.14. 22:29

Sejtem, hogy vannak ott még egyéb finomságok. :/
Amit nemrég találtam térképen, be lehet állítani néhány károsanyag megjelenítését is.
https://earth.nullschool.net/#current/c ... 913,37.002
Ebben a pillanatban például kén-dioxid alapján Kína elég rosszul áll.
Nem csoda, kéthetente állítanak üzembe új szénerőművet.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.01.16. 15:18

Egy lazább téma: elkezdtem a szüretelést. :)
Ivólé készítéshez szedtem a fáimról termést,kimondottan vitamin pótlási szándékkal.
;)
2015-2018 001.jpg
2015-2018 001.jpg (946.33 KiB) Megtekintve 7372 alkalommal
Megérkezett az idei szezon első hóesése,igaz nem sokáig tartott, mára már csak a hűlt helye.
2015-2018 006.jpg
2015-2018 006.jpg (139.11 KiB) Megtekintve 7372 alkalommal

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.01.16. 17:09

Egy lazább téma: elkezdtem a szüretelést. :)
Ivólé készítéshez szedtem a fáimról termést,kimondottan vitamin pótlási szándékkal.
;)
2015-2018 001.jpg
Megérkezett az idei szezon első hóesése,igaz nem sokáig tartott, mára már csak a hűlt helye.
2015-2018 006.jpg
Gratulálok Jani! Nagyon szép és ínycsiklandó termés!

Avatar
Lajos
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2016.06.14. 18:48
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Lajos » 2018.01.16. 17:52

Egy lazább téma: elkezdtem a szüretelést. :)
Ivólé készítéshez szedtem a fáimról termést,kimondottan vitamin pótlási szándékkal.
;)
2015-2018 001.jpg
Megérkezett az idei szezon első hóesése,igaz nem sokáig tartott, mára már csak a hűlt helye.
2015-2018 006.jpg
Gratulálok, dúskálni fogsz a vitaminokban! :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.17. 06:39

Jani!

Gratulálok!

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.01.17. 13:18

Egy lazább téma: elkezdtem a szüretelést. :)
Ivólé készítéshez szedtem a fáimról termést,kimondottan vitamin pótlási szándékkal.
;)
2015-2018 001.jpg
Megérkezett az idei szezon első hóesése,igaz nem sokáig tartott, mára már csak a hűlt helye.
2015-2018 006.jpg
Gratulálok Jani! Nagyon szép és ínycsiklandó termés!

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.01.17. 13:21

Uraim köszönöm,valóban finom volt és feltöltöttem az immunrendszerem vitaminnal. :) ;)

Avatar
MOSAIC
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2015.12.29. 11:11
Tartózkodási hely: Nyúl
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MOSAIC » 2018.01.17. 13:41

Másik, örömmel jelentem be minden kedves Pálmatartó barátomnak, hogy december 31 -én megszületett a legkisebb Pálmatartó, Tomika.
Gratulálok!
Hozzánk is meghozta a gólya a babát. December 1-jén született. Kislány :D
Feri

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2018.01.17. 17:53

Nagyon sok örömet kívánunk mi is Hozzá!

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.01.17. 19:52

Másik, örömmel jelentem be minden kedves Pálmatartó barátomnak, hogy december 31 -én megszületett a legkisebb Pálmatartó, Tomika.
Gratulálok!
Hozzánk is meghozta a gólya a babát. December 1-jén született. Kislány :D
Szeretem az ilyen híreket, bővül a pálmatartók tábora. Gratulálok a szülőknek, minden szépet és jót a kislánynak!

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.01.18. 05:49

Mi is gratulálunk Nektek! :D

Mariann & Viktor


Vissza: “Egyéb képek, növények, állatok, csevegő”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég