Araucaria araucana / Chilei araukária

A tűlevelűek világa. Délfenyők araucaria, mediterrán Pinus pinea, abiesek, piceak, tsugak.
balazs294
Kapcsolat:

Re: Araucaria araucana / Chilei araukária

HozzászólásSzerző: balazs294 » 2018.02.06. 19:12

Megnéztem már többször is nagyítóval. Egyszerűen annyira picik a fehér foltok, hogy nem látom hogy vannak-e lábaik, de nagy valószínűséggel atka. Tud valaki valami kezelést a mechanikus eltávolítás mellett, mert nagyon gyorsan terjed, tényleg napról-napra látványosan több van rajta. Amúgy gomba nem lehet?

lesli5
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2018.02.06. 20:23

Ha atka, akkor az Ortus nevű szer talán jó lesz rá, gombától barnulni szokott a növény, de rohamosan.

cinderzephyr
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: cinderzephyr » 2018.03.20. 14:55

Tisztelt Araukária tartók

Talán buta kérdés, de mikortól lehet biztosra tudni, hogy milyen nemű az Araukária? Csakmert szeretnék az Araukáriám mellé egy ellenkező neműt is, hogy teremjen.
Másik meg három éves Araukáriának nem kéne nagyobbnak lennie 40 centimernél?

Előre is köszönöm!

Boni
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.03.21. 06:31

cinderzephyr írta:Tisztelt Araukária tartók

Talán buta kérdés, de mikortól lehet biztosra tudni, hogy milyen nemű az Araukária? Csakmert szeretnék az Araukáriám mellé egy ellenkező neműt is, hogy teremjen.
Másik meg három éves Araukáriának nem kéne nagyobbnak lennie 40 centimernél?

Előre is köszönöm!

Szia!
Üdv a fórumon! ;)
A magoncok közt lehet fiú is,lány is ,próbálkozz magvetéssel. :idea: ( sőt .. nem is biztos,hogy adott helyzetben kétlaki 8-) :!: ;) )
Az már más kérdés,hogy mikor fog porzót hozni vagy teremni.A diófára is ezt mondják...
Ezt a diófát itt,
nagyapám ültette.
Árnyékában nem ült,
gyümölcsét nem ette.

Nem maga hasznáért,
másért cselekedte.
Unokái áldják,
emlékét érette.
;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

cinderzephyr
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: cinderzephyr » 2018.05.17. 17:05

Tavaly hozott a csúszán két oldalágat és nőtt a csúcsa is az Araukáriámnak de idén meg sem mozdul pedig átültettem nagyobb konténerbe. Mi lehet a baj?

Próbálkoznék a magvetéssel, de két évembe telt mire egyáltalán magoncot találtam:D Meg a fákkal valahogy nem vagyok jóban ilyen téren. Idén vetettem harminc negyven gesztenyét és három kelt ki. Tavaly mondjuk több, de a kutyáim letaposták őket. Egyet sikerült valahogy összekötöznöm helyrefixálnom, amiről csodálkoztam is, hogy valamelyest működik a dolog, de sajnos tavasszal a kései télben elfagyott. Ezenkívül próbálkoztam még platánnal, tölggyel, szibériai vörös fenyővel, mamutfenyővel stb, de nem igazán voltam benne sikeres.

Boni
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.05.18. 06:10

cinderzephyr írta:Tavaly hozott a csúszán két oldalágat és nőtt a csúcsa is az Araukáriámnak de idén meg sem mozdul pedig átültettem nagyobb konténerbe. Mi lehet a baj?

Átültetés után minden növény nyugiba vonul és gyökérre gyúr.Persze ,pluszban még más baja is lehet,ha idővel majd nem indul meg.
"A növekedés nem jár lármával" ;)

gazee
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: gazee » 2018.06.24. 15:02

Sziasztok!
Segítség kéne... :(
Kiültetett araucariám szépen hajt minden irányban, de teljesen besárgultak az uj hajtásai...:(((
Bio fenyőtápot kapott tavasszal meg nemrégen is egy kicsit... Lehet sok lett neki?
Ha igen, mit lehet tenni?Help!
Csatolmányok
IMG_20180624_150335.jpg
IMG_20180624_150335.jpg (879.32 KiB) Megtekintve 118 alkalommal

Vissza: “Fenyők”