Bemutatkozás

Ide írhatsz magadról.
Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kenand » 2018.05.08. 19:25

Gondoltam lassan nekem is kellene írnom valamit..... ha már írogatok ide.
Törpelószőr fórumtárs ajánlotta az oldalt, ő a helyi kertbarátom:)
Gyermekkoromban is érdekeltek az egzotikus növények, volt magról nevelt citromom, kubai narancsom, de persze nem virágzott egyik sem.
Magról nevelt maracuja viszont termett is! Kis városban kertes házban laktunk.
Később BP-en panelba szorultam ott nem voltak növényeim.
Aztán ismét vidék, de az időmet lekötötte az állandó házfelújítás, így max. dézsában neveltem citromot, calamondint kender és datolya pálmát.
Közben felújítottam egy Vonyarcvashegyi kis vidéki házat, ott van kertbe ültetett gránátalmám és datolya szilvám.
4 éve Zalaegerszegen is költöztem, 3 év felújítás ismét, de egy éve már a kerten is dolgozom, idén kiültettem a 30 éve nevelt kenderpálmát.
Sok dézsás növényem van most is (többféle citrus, 10+ évesek, agave, ausztrál liliom, 20 éves datolya pálma stb.)
Musa basjoot is nevelek 2015 óta az "új" házban (nekem új). Ősztől nekiálltam egy kis kaktusz kertnek is.
Minden kétkezi munkát megcsinálok (minden ami építőipar, egyszerűbb asztalos munkák és belsőépítészet, informatika stb.)
Szakmám bár természettudomány alapú, nem kertészet. Koszorúsereket szerelek főállásban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kenand 2018.05.12. 09:50-kor.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Boni » 2018.05.09. 19:40

Gondoltam lassan nekem is kellene írnom valamit..... ha már írogatok ide.
Törpelószőr fórumtárs ajánlotta az oldalt, ő a helyi kertbarátom:)
Gyermekkoromban is érdekeltek az egzotikus növények, volt magról nevelt citromom, kubai narancsom, de persze nem virágzott egyik sem.
Magról nevelt maracuja viszont termett is! Kis városban kertes házban laktunk.
Később BP-en panelba szorultam ott nem voltak növényeim.
Aztán ismét vidék, de az időmet lekötötte az állandó házfelújítás, így max. dézsában neveltem citromot, calamondint kender és datolya pálmát.
Közben felújítottam egy Vonyarcvashegyi kis vidéki házat, ott van kertbe ültetett gránátalmám és datolya szilvám.
4 éve Zalaegerszegen is költöztem, 3 év felújítás ismét, de egy éve már a kerten is dolgozom, idén kiültettem a 30 éve nevelt kenderpálmát.
Sok dézsás növényem van most is (többféle citrus, 10+ évesek, agave, ausztrál liliom, 20 éves datolya pálma stb.)
Musa basjoot is nevelek 2015 óta az "új" házban (nekem új). Ősztől nekiálltam egy kis kaktusz kertnek is.
Minden kétkezi munkát megcsinálok (inden ami építőipar, egyszerűbb asztalos munkák és belsőépítészet, informatika stb)
Szakmám bár természettudomány alapú, nem kertészet. Koszorúsereket szerelek főállásban.
Megtisztelsz a jelenléteddel :) ,üdv. a fórumon! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.05.10. 01:31

Köszönet, hogy megosztottad Velünk!

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.05.20. 05:11

Gondoltam lassan nekem is kellene írnom valamit..... ha már írogatok ide.
Törpelószőr fórumtárs ajánlotta az oldalt, ő a helyi kertbarátom:)
Gyermekkoromban is érdekeltek az egzotikus növények, volt magról nevelt citromom, kubai narancsom, de persze nem virágzott egyik sem.
Magról nevelt maracuja viszont termett is! Kis városban kertes házban laktunk.
Később BP-en panelba szorultam ott nem voltak növényeim.
Aztán ismét vidék, de az időmet lekötötte az állandó házfelújítás, így max. dézsában neveltem citromot, calamondint kender és datolya pálmát.
Közben felújítottam egy Vonyarcvashegyi kis vidéki házat, ott van kertbe ültetett gránátalmám és datolya szilvám.
4 éve Zalaegerszegen is költöztem, 3 év felújítás ismét, de egy éve már a kerten is dolgozom, idén kiültettem a 30 éve nevelt kenderpálmát.
Sok dézsás növényem van most is (többféle citrus, 10+ évesek, agave, ausztrál liliom, 20 éves datolya pálma stb.)
Musa basjoot is nevelek 2015 óta az "új" házban (nekem új). Ősztől nekiálltam egy kis kaktusz kertnek is.
Minden kétkezi munkát megcsinálok (minden ami építőipar, egyszerűbb asztalos munkák és belsőépítészet, informatika stb.)
Szakmám bár természettudomány alapú, nem kertészet. Koszorúsereket szerelek főállásban.
Köszönjük, hogy itt vagy közöttünk!
Ezzel a bemutatkozással én is el vagyok maradva, szégyellem is valamelyest :oops: , mert már jó pár éve fórumozok, egyszer ha sok időm lesz és összeszedem a gondolataimat akkor leírom! :)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.03. 05:03

Nem vagyok új itt köztetek, még a régi indexes fórumban kezdtem írni a kertészeti témákban, a növények szeretete természetesen annál régebbi, mondhatni családi vonás, az egyik nagyszülőm hatására kezdtem növényeket nevelni, gondozni egészen kicsi gyerek koromban. Inkább kaktuszok témában vagyok otthon, azon belül is a télálló növények érdekelnek, minden kísérőikkel együtt(jukkák, agávék, és félsivatagban élő növények), amelyek a kertjeinkben gond nélkül nevelhetőek (lehetnének).
A mediterrán kertek növényei is a szívem csücskei, ezt a két fajta kertet próbálom vegyíteni otthon, kisebb nagyobb sikerrel.
Természetesen más típusú kertek is tetszenek, mert gyönyörködöm a kertjeitekben, amelyekről képeket hoztok.
Örülök,hogy itt lehetek közöttetek, már néhány éve! :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.06.03. 08:42

"kenand"és "unartis"!

Köszönet a bemutatkozó sorokért,igazán örülök amiért ilyen embereket mondhatok fórumtársaknak! :D

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.05. 08:33

"kenand"és "unartis"!

Köszönet a bemutatkozó sorokért,igazán örülök amiért ilyen embereket mondhatok fórumtársaknak! :D
Jó közösség, csak is építő lehet! :lol: :P :D
Jó dolog megosztani a tapasztalatokat illetve , másokét magunkévá tenni... ;)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.06.05. 13:49

"kenand"és "unartis"!

Köszönet a bemutatkozó sorokért,igazán örülök amiért ilyen embereket mondhatok fórumtársaknak! :D
Jó közösség, csak is építő lehet! :lol: :P :D
Jó dolog megosztani a tapasztalatokat illetve , másokét magunkévá tenni... ;)
:D :D

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.06.09. 23:54

Sziasztok!
Talán bemutatkoznom már nem kell, mivel a legtöbb fórumtárssal már személyesen is volt szerencsém találkozni pár alkalommal az Élő Fórumokon. Még 2008-ban akadtam rátok a régi Pálmaligeten. Mivel nem hiszek a véletlenekben, így biztos vagyok benne, hogy ennek is valami oka volt. Hálás vagyok, hogy itt lehetek köztetek, habár ezen a tavaszon nagyon ritkán néztem fel a fórumra, akkor is csak beleolvasgattam egyes témákba... :oops:
Ezúton is szeretnék elnézést kérni tőletek és egyben egy nagy újságot is szeretnék megosztani veletek. Mint sokan már tudjátok nekem nincs olyan szép kertem, mint nektek, így kénytelen vagyok megelégedni a cserepes tartással, kivéve azt a pár pálmát ami ki van ültetve, de ha minden jól megy ennek hamarosan már vége! Ugyanis kb. 2 hónapja elhunyt a ˝kedves˝ rokon, akinek köszönhetően kénytelen voltam megtűrni a romokat a hátsó udvarban, így nem tudtam rendelkezni a közös telekkel. Szóval a lényeg annyi, hogy a halála után elhívtam a lányát a férjével együtt, hogy nézzék már meg mit hagyott maga után a kedves apuka ˝örökségül˝. :) Mondanom sem kell, hogy tátva maradt a szájuk a ˝gyönyörű˝ látványtól! :roll: Engedélyt kértem tőlük, hogy saját költségemre lebonthassam és eltávolíthassam a romok rosszabbik (életveszélyes) állapotban lévő részét , melyre rögtön igent is mondtak és megegyeztünk, hogy a másik oldalon ( picit ˝jobb˝ állapotban ) lévő romok is szétszedésre kerülhetnek majd az örökösödési eljárás után.
Sajnos itt lehet majd egy kis bökkenő, ugyanis az elhunyt rokonnak még él egy testvére is valahol Kassa környékén Kelet-Szlovákiában, aki talán már több, mint 30 éve, hogy utoljára látta ezt a ˝kacsalábon forgó kastélyt˝, így talán azt hiheti, hogy még lakható épületről van szó, de remélem hamarosan ő is eljön személyesen megnézni a hagyatékát és talán beleegyezik a romok eltüntetésébe. Ezek után már csak annyi marad hátra, hogy kifizessem a telek rájuk eső részét és egy mediterrán jellegű kertet alakítsak ki rajta. Lehet hogy ez még beletelik egy-két évbe, de már végre látom az alagút végét! :roll:
Majd képekkel is illusztrálom az egészet a Kertépítés topikban egy ilyen volt-ilyen lett címszó alatt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bis 2018.06.10. 00:00-kor.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.06.10. 09:40

Feri!
/Őszinte részvétem a "kedves" rokonnal kapcsolatba/. :lol: De miért van ez a széles mosoly az arcodon? :lol:
Na ez egy morbid megszólítás volt,de talán elnézed nekem Kedves Barátom! ;)
Köszönet a részletes beszámolóhoz és izgatottan várom a további képes beszámolót. :)
Az utolsó mondatod nekem is megtetszett és ezen felbuzdulva teszek fel képet én is. :)

Avatar
gyom
Hozzászólások: 1848
Csatlakozott: 2015.02.19. 17:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: gyom » 2018.06.10. 10:37

Feri!
Kívánom, hogy zökkenőmentesen boldog tulajdonosa legyél a területnek.

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.06.10. 23:42

Feri!
/Őszinte részvétem a "kedves" rokonnal kapcsolatba/. :lol: De miért van ez a széles mosoly az arcodon? :lol:
Na ez egy morbid megszólítás volt,de talán elnézed nekem Kedves Barátom! ;) ...

Köszönöm a részvétnyilvánítást :) ;) . Ja, hogy mosoly az arcomon? Á dehogy is, megsirattam én őt a magam módján, legalább is annyira, amennyire megérdemelte. Már régebben is elihatta volna a máját, agyát, stb.... Sok mérgelődéstől megkímélt volna!
Csak hogy egy kis példát mondjak, talán emlékeztek arra a képre, melyet a romos épület egyik helységében lévő páfrányokról készítettem pár éve. Hosszú évekig nőltek ott mindenféle csapadék, vagy öntözés nélkül. Már rég kiakartam őket onnan szabadítani, de sehogy sem tudtam oda bejutni. Aztán tavaly tavasszal szóltam neki, hogy nyissa már ki nekem azt az ajtót és engedje meg, hogy kiássam azokat a páfrányokat ( melyekről persze neki fogalma sem volt, hogy ott vannak ), de másnap amikor meglátott a kertben azt mondta, hogy nem találja a kulcsot, de tovább keresi. Aztán kb. rá egy hétre valami ˝véletlen˝ folytán az összes páfrány elszáradt :cry: .
Ilyen volt ő, ahol csak tudott keresztbetett... :evil:

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bis » 2018.06.10. 23:43

Feri!
Kívánom, hogy zökkenőmentesen boldog tulajdonosa legyél a területnek.
Köszönöm Géza, bár így lenne! :roll:

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.06.11. 13:56

Feri!
/Őszinte részvétem a "kedves" rokonnal kapcsolatba/. :lol: De miért van ez a széles mosoly az arcodon? :lol:
Na ez egy morbid megszólítás volt,de talán elnézed nekem Kedves Barátom! ;) ...

Köszönöm a részvétnyilvánítást :) ;) . Ja, hogy mosoly az arcomon? Á dehogy is, megsirattam én őt a magam módján, legalább is annyira, amennyire megérdemelte. Már régebben is elihatta volna a máját, agyát, stb.... Sok mérgelődéstől megkímélt volna!
Csak hogy egy kis példát mondjak, talán emlékeztek arra a képre, melyet a romos épület egyik helységében lévő páfrányokról készítettem pár éve. Hosszú évekig nőltek ott mindenféle csapadék, vagy öntözés nélkül. Már rég kiakartam őket onnan szabadítani, de sehogy sem tudtam oda bejutni. Aztán tavaly tavasszal szóltam neki, hogy nyissa már ki nekem azt az ajtót és engedje meg, hogy kiássam azokat a páfrányokat ( melyekről persze neki fogalma sem volt, hogy ott vannak ), de másnap amikor meglátott a kertben azt mondta, hogy nem találja a kulcsot, de tovább keresi. Aztán kb. rá egy hétre valami ˝véletlen˝ folytán az összes páfrány elszáradt :cry: .
Ilyen volt ő, ahol csak tudott keresztbetett... :evil:
Most már csak jobbak lesznek a körülmények és rendeződik a helyzet és a kert. :) :)

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: unartis » 2018.06.12. 09:12

Szia Bis!

Kívánom, hogy sikerüljön a mediterrán paradicsom megalapítása, a kacsalábon forgó paloták amúgy sem tetszenek! :lol:
Az élőfórumok eddig kimaradtak az életemből, de amint nőnek a gyerekek, szeretnék megjelenni én is ezen a rendezvényen, tehát bepótolni az eddigieket! ;)

Avatar
Bandhi
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.10.03. 20:59
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Bandhi » 2018.10.05. 16:24

Üdv.

Én is új vagyok. Mediterrán növény-kedvelő. Van mindenfélém. Jukkák, banán, trachy, washy, ciprusok, jujuba, olea, leander, stb.
Néha-néha írogatok majd a fórumba.

Bandhi

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2018.10.06. 15:41

Üdv.

Én is új vagyok. Mediterrán növény-kedvelő. Van mindenfélém. Jukkák, banán, trachy, washy, ciprusok, jujuba, olea, leander, stb.
Néha-néha írogatok majd a fórumba.

Bandhi
Köszöntelek és további jó fórumozást kívánok,valamint a meglévő növényekről képeket kérek a megfelelő topikba. :)

GYMNOMAN
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.11.06. 23:46
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: GYMNOMAN » 2018.11.08. 17:38

Az Index Fórumon bóklászva találtam rá erre a fórumra, ugyanis elkezdtem Cycas-féléket gyűjteni, de sehol máshol nem találtam hasonló sorstársakat. Bár meg kell említenem, itt sem túl nagy számú közössége van. :(
Be kell vallanom, hogy több évtizede kaktuszokat gyűjtök. Gymnocalyciumokból áll a gyűjteményem.
Érdekességként vannak citrusaim is, amelyek tartása nem is olyan egyszerű: rendszeresen pusztítom is őket. De oltással (ezt is most tanulom) néha sikerül szaporítanom is. :D :D :D

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: Alpha » 2018.11.09. 06:04

Üdvözlet Közöttünk! :)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2018.11.14. 19:39

Az Index Fórumon bóklászva találtam rá erre a fórumra, ugyanis elkezdtem Cycas-féléket gyűjteni, de sehol máshol nem találtam hasonló sorstársakat. Bár meg kell említenem, itt sem túl nagy számú közössége van. :(
Be kell vallanom, hogy több évtizede kaktuszokat gyűjtök. Gymnocalyciumokból áll a gyűjteményem.
Érdekességként vannak citrusaim is, amelyek tartása nem is olyan egyszerű: rendszeresen pusztítom is őket. De oltással (ezt is most tanulom) néha sikerül szaporítanom is. :D :D :D
Jó helyre jöttél, sok szeretettel fogadunk. Egyébként én is kaktuszgyűjtő voltam évtizedeken keresztül, csak költözés miatt nagyrészükön túl kellett adnom.


Vissza: “Bemutatkozás”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég