Punica granatum (gránátalma)

Változatos ízvilág. A legnépszerűbb füge, egészséges gránátalma, új-zélandi kivi, távol-keleti khaki, dél-amerikai Feijoa, cédrátok.
Avatar
Norbi74
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.02.19. 16:17
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Norbi74 » 2018.08.11. 20:46

Én ültettem egy 2 méteres gránátalmát,no name fajta,temő azt tudom,nem hagyományos módon ültettem el,hanem kb.1,2 m mély gödörbe lett elültetve,és így alaig maradt csak 40 centi törzse a föld felett. Azért lett ilyen mélyre ültetve h ne fagyjon el a törzse...Egy lejtős területen kapott helyet...Tavasszal a kiültetés után egészen mostanáig nem volt rendes eső ami beáztatta volna a földet olyan mélyen...Az elején hiába locsoltam,a víz nem jutott le a tövéhez,aztán újra ki lett temetve és egy vastag csövet tettem a tövéhez,és most a csöbe a víz lejut a tövéhez...Viszont a levelei meg vannak csavarodva,nem túl nagyok,viszont zöldek,egy centit nem nőtt még idén a fa,viszont elkezdett virágozni már egy hónapja,de termést nem kötött...Van valakinek tapasztalata a mélyreültetéssel? A növényre ez mennyire van hatással? Vajon nállunk a mélyreültetés miatt nem nő? Láttam h van aki pl: a mirtuszdiót ülteti mélyre,úgy h közben nem hal meg a növény...Ebből gondoltam h a gránátalmának is bírnia kellene...
A mélyebbre ültetésnek a lényege, hogy amennyiben a föld feletti rész elhal a télen, akkor meg tudjon újulni a talaj alatti részből ahol van még fás rész. A gyökerek is mélyebben jhobban védve vannak a talajfagytól. Szerintem semmilyen hátrány nem származik még az is elképzelhető, hogy a föld alá került fás részből járulékos gyökereket növeszt. a gránátalma nagyon szárazságtűrő. A nagy növény kis gyökérzet okozhatja a vontatott fejlődést. ez majd az évek előrehaladtával változik és szépen fejlődni fog az. Egyébként a gránátalma és a feijoa is jól tolerálja a talajfagyot ezt bizonyították nálam.

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.08.11. 23:56

Én ültettem egy 2 méteres gránátalmát,no name fajta,temő azt tudom,nem hagyományos módon ültettem el,hanem kb.1,2 m mély gödörbe lett elültetve,és így alaig maradt csak 40 centi törzse a föld felett. Azért lett ilyen mélyre ültetve h ne fagyjon el a törzse...Egy lejtős területen kapott helyet...Tavasszal a kiültetés után egészen mostanáig nem volt rendes eső ami beáztatta volna a földet olyan mélyen...Az elején hiába locsoltam,a víz nem jutott le a tövéhez,aztán újra ki lett temetve és egy vastag csövet tettem a tövéhez,és most a csöbe a víz lejut a tövéhez...Viszont a levelei meg vannak csavarodva,nem túl nagyok,viszont zöldek,egy centit nem nőtt még idén a fa,viszont elkezdett virágozni már egy hónapja,de termést nem kötött...Van valakinek tapasztalata a mélyreültetéssel? A növényre ez mennyire van hatással? Vajon nállunk a mélyreültetés miatt nem nő? Láttam h van aki pl: a mirtuszdiót ülteti mélyre,úgy h közben nem hal meg a növény...Ebből gondoltam h a gránátalmának is bírnia kellene...
A mélyebbre ültetésnek a lényege, hogy amennyiben a föld feletti rész elhal a télen, akkor meg tudjon újulni a talaj alatti részből ahol van még fás rész. A gyökerek is mélyebben jhobban védve vannak a talajfagytól. Szerintem semmilyen hátrány nem származik még az is elképzelhető, hogy a föld alá került fás részből járulékos gyökereket növeszt. a gránátalma nagyon szárazságtűrő. A nagy növény kis gyökérzet okozhatja a vontatott fejlődést. ez majd az évek előrehaladtával változik és szépen fejlődni fog az. Egyébként a gránátalma és a feijoa is jól tolerálja a talajfagyot ezt bizonyították nálam.
Köszönöm szépen! Az biztos h alig van gyökere a gránátalmának. Mikor kiültettem akkora cserépben volt a 2 méteres fa mint egy kisebb vödör. Erre h hoz járulékos gyökeret erre én is gondoltam,remélem úgy lesz,nagyon jó lenne. Azt tudom h szárazságtűrő a gránátalma,csak nyilván idén lett kiültetve,most nagyon kell neki a víz. Locsoltam abban a másik kertünkben ahol ez a gránátalma van,de minden mást növényt meglocsoltam,napszúrást kaptam a napon. A feijoa ami nekünk volt az is bírta a talajfagyot,igaz nem kapott nagyot,a föld felett kihajtott tavasszal úgy hogy sokáig levél sem volt rajta,de kihajtás után mégis elszáradt...

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.08.11. 23:58

Sőt! A kefevirágunk is bírta a talajfagyot,igaz minimális hóréteg alatt,tőről kihajtott,de elszáradt az összes hajtása...

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2018.10.12. 20:38

Én ültettem egy 2 méteres gránátalmát,no name fajta,temő azt tudom,nem hagyományos módon ültettem el,hanem kb.1,2 m mély gödörbe lett elültetve,és így alaig maradt csak 40 centi törzse a föld felett. Azért lett ilyen mélyre ültetve h ne fagyjon el a törzse...Egy lejtős területen kapott helyet...Tavasszal a kiültetés után egészen mostanáig nem volt rendes eső ami beáztatta volna a földet olyan mélyen...Az elején hiába locsoltam,a víz nem jutott le a tövéhez,aztán újra ki lett temetve és egy vastag csövet tettem a tövéhez,és most a csöbe a víz lejut a tövéhez...Viszont a levelei meg vannak csavarodva,nem túl nagyok,viszont zöldek,egy centit nem nőtt még idén a fa,viszont elkezdett virágozni már egy hónapja,de termést nem kötött...Van valakinek tapasztalata a mélyreültetéssel? A növényre ez mennyire van hatással? Vajon nállunk a mélyreültetés miatt nem nő? Láttam h van aki pl: a mirtuszdiót ülteti mélyre,úgy h közben nem hal meg a növény...Ebből gondoltam h a gránátalmának is bírnia kellene...
A mélyebbre ültetésnek a lényege, hogy amennyiben a föld feletti rész elhal a télen, akkor meg tudjon újulni a talaj alatti részből ahol van még fás rész. A gyökerek is mélyebben jhobban védve vannak a talajfagytól. Szerintem semmilyen hátrány nem származik még az is elképzelhető, hogy a föld alá került fás részből járulékos gyökereket növeszt. a gránátalma nagyon szárazságtűrő. A nagy növény kis gyökérzet okozhatja a vontatott fejlődést. ez majd az évek előrehaladtával változik és szépen fejlődni fog az. Egyébként a gránátalma és a feijoa is jól tolerálja a talajfagyot ezt bizonyították nálam.
Van gránátalmád? Milyen fajta,termett már? -15 fok alatt tövig megy szinte majdnem mind azért kérdezem. Nállunk így néz ki a mélyreültetett gránátalma. Egy nagy cső van leásva a tövéhez azon keresztül kap vizet,ma kapott 45 litert...a kert egyénként ki van égve. A gránátalma tőről hajtott,a koronája sem száradt,csak az ágvégek,de levél nincs rajra,talán a kérge válhatott le vagy a szárazság miatt...remélem már megmarad,kifagyni nem fog,esetleg majd takarjuk márciusban ha jön a -20 fok....:
IMG_5332.JPG
Tőről hajt
IMG_5332.JPG (102.54 KiB) Megtekintve 11132 alkalommal
IMG_5331.JPG
Van egy rügy a koronájában
IMG_5331.JPG (118.52 KiB) Megtekintve 11132 alkalommal
IMG_5333.JPG
Kiégett a kert teljesen por,csontszáraz a föld,(gránátalma a lejtős kert tetején van,ideális,nehéz terep,gránátalmának való szerintem,mikor áprilisban kiültettem a lejtő tetején,kert elején már akkor 1,-1,5 mélységben csak enyhén nedves volt a föld később már alig volt eső,locsolás tartotta életben mondanom sem kell...)
IMG_5333.JPG (136.14 KiB) Megtekintve 11132 alkalommal

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.01.26. 06:41

Két fa van nálam,pár méter távolságra csak a szintkülönbség ami egy méter,zavarhatott be a fagyba. :o
Addig míg a fenti makulátlan és óriási ütemben hozza a virágokat vele a termést,a másik megfagyott. :)
Most kezd tőről hajtani,nagy vissza esés mert elölről kezd minden fejlődést.
Itt a kép ami hibátlanul telelt. :D
2015-2018 034.jpg
Szia Jani50,
Olvasgatom vissza ezt a témát, ez a fagyàs 2018-as márciusi télben volt?

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.01.26. 06:46

Szia.
Én szegeden vettem az abéliáskert-ben. Sajna fagyállóságáról nincs túl sok pozitív tapasztalatom.
2 éve ültettem ki. Tavalyi nagy fagyban tövig fagyott. Idén télen pedig a felére fagyott vissza.
Házfal mellé tettem, DNY-i fekvésbe. Békés megye, Orosháza.
Zoli



Értem,köszi a válaszod!

Hány fok volt nálad március 1-én? :)
Sziasztok!

Üzbég gránátalmát honnan tudok rendelni? Akinek itt van,honnan vette? Dombtetőre,szőlőhegyre ültetném,március elején -15,-16 fok volt. Megpróbálkoznék vele.
Talajfüggő ez a telelés, nemcsak az ültetés helye számít. Úgy tudom Orosháza nagy részén fekete homok talaj van. Az jobban átfagy mint egy agyagos talaj.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.01.26. 06:49

Még nagyban virágzik a gránátalma fánk, első virágzása idén, az első virág már lehullatta a szirmát, eddig még nem dobta le a termést:
20180531_080722.jpg
20180531_080734.jpg
20180531_180027.jpg
20180531_180018.jpg
Végül egy sem kötött, tehát minden terméskezdemény lehullott. Idén remélem megmutatja a termését.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.01.26. 07:14

Én ültettem egy 2 méteres gránátalmát,no name fajta,temő azt tudom,nem hagyományos módon ültettem el,hanem kb.1,2 m mély gödörbe lett elültetve,és így alaig maradt csak 40 centi törzse a föld felett. Azért lett ilyen mélyre ültetve h ne fagyjon el a törzse...Egy lejtős területen kapott helyet...Tavasszal a kiültetés után egészen mostanáig nem volt rendes eső ami beáztatta volna a földet olyan mélyen...Az elején hiába locsoltam,a víz nem jutott le a tövéhez,aztán újra ki lett temetve és egy vastag csövet tettem a tövéhez,és most a csöbe a víz lejut a tövéhez...Viszont a levelei meg vannak csavarodva,nem túl nagyok,viszont zöldek,egy centit nem nőtt még idén a fa,viszont elkezdett virágozni már egy hónapja,de termést nem kötött...Van valakinek tapasztalata a mélyreültetéssel? A növényre ez mennyire van hatással? Vajon nállunk a mélyreültetés miatt nem nő? Láttam h van aki pl: a mirtuszdiót ülteti mélyre,úgy h közben nem hal meg a növény...Ebből gondoltam h a gránátalmának is bírnia kellene...
Szia Szoráth!
Érthető érvek, de nem biztos, hogy jót tettél ezzel a mélyre ültetéssel. A legtöbb fa gyökere befullad ha mélyebbre kerül az eredeti mélységnél. Ez amit írtál, közel 70-80 cm-el mélyebben van az ideális mélységnél. :o
A talajélet kb a felső fél méteres övben van. A természetes csapadék is itt érvényesül a leghamarabb. A gránátfa előnye, hogy könnyen gyökeret ereszthet a felsőbb törzsrészen is, habár a fás részek mennyire képesek erre nem tudom. Az alsó gyökeres rész nem fog befulladni, elhalni mert mélyre került?!
Szerintem a felesleges gyökeresedésre kényszerülés jobban visszaveti majd a fejlődésben, mintha normál mélységbe lett volna ültetve.
Egy vastag téli avartakaró szerencsésebb lett volna. Kíváncsian várom a további fejleményeket, remélem, hogy nem lesz igazam! :) :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.01.26. 13:58

Két fa van nálam,pár méter távolságra csak a szintkülönbség ami egy méter,zavarhatott be a fagyba. :o
Addig míg a fenti makulátlan és óriási ütemben hozza a virágokat vele a termést,a másik megfagyott. :)
Most kezd tőről hajtani,nagy vissza esés mert elölről kezd minden fejlődést.
Itt a kép ami hibátlanul telelt. :D
Trach.fortunei 2015.04.20 073.jpg
Trach.fortunei 2015.04.20 073.jpg (191.53 KiB) Megtekintve 10936 alkalommal
Szia Jani50,
Olvasgatom vissza ezt a témát, ez a fagyàs 2018-as márciusi télben volt?
Szia Zoli!
Igen pontosan 2018 március. De a baj az volt,február közepétől március első napjáig magas hőmérséklet,szinte nyárias volt az idő.
Ezt követően egyik napról a másikra megváltozott és két hétig -15" C ,-17" C hideg lett. Beindultak,felteltek nedvvel a növények és ez által megfagytak. Attól független nyár végére méteres hajtásokat hozott,igaz nem termett. A másik fám bepótolta termésben.
A "megfagyott" fát még az ősz folyamán eladtam és a helyére egy mandulafenyő került.
Pár kép a másik fa terméséről.
Trach.fortunei 2015.04.20 073.jpg
Trach.fortunei 2015.04.20 073.jpg (191.53 KiB) Megtekintve 10936 alkalommal
Trach.fortunei 2015.04.20 074.jpg
Trach.fortunei 2015.04.20 074.jpg (137.56 KiB) Megtekintve 10936 alkalommal
Trach.fortunei 2015.04.20 075.jpg
Trach.fortunei 2015.04.20 075.jpg (130.08 KiB) Megtekintve 10936 alkalommal

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.01.27. 05:38


Szia Zoli!
Igen pontosan 2018 március. De a baj az volt,február közepétől március első napjáig magas hőmérséklet,szinte nyárias volt az idő.
Ezt követően egyik napról a másikra megváltozott és két hétig -15" C ,-17" C hideg lett. Beindultak,felteltek nedvvel a növények és ez által megfagytak. Attól független nyár végére méteres hajtásokat hozott,igaz nem termett. A másik fám bepótolta termésben.
A "megfagyott" fát még az ősz folyamán eladtam és a helyére egy mandulafenyő került.
Pár kép a másik fa terméséről.
Trach.fortunei 2015.04.20 073.jpg
Trach.fortunei 2015.04.20 074.jpg
Trach.fortunei 2015.04.20 075.jpg
Nagyon jól néz ki így tele terméssel, csak is gratulálni tudok! :)
Köszi a képes megosztást és a gyors vàlaszt, láthatóan nagyon jól kötött, termett bőven.
A termések átlagosan milyen méretűek lettek,illetve mióta terem a fád? Szerinted rásegíthet egy másik gránátfa a termés biztosabb kötés érdekében?

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.01.27. 12:10

Zoli!
Köszönöm! Nálam szerintem nem befolyásolta a termés kötést,hogy két fa volt kb. három méterre egymástól.
Most utoljára ugye csak az virágzott amin termés volt az látható a képen,fagyás véget a másik nem.
Pontosan nem tudom úgy 10 évesre gondolom,nem jegyeztem fel pedig én szaporítottam.
Teremni már a második évében termett,mert a szaporítás módja léggyökereztetés,három hónap alatt kész fád van.
Sokáig edényes volt és most áprilisban lesz három éve,hogy itt kiültetésre került.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.02.01. 11:29

Zoli!
Köszönöm! Nálam szerintem nem befolyásolta a termés kötést,hogy két fa volt kb. három méterre egymástól.
Most utoljára ugye csak az virágzott amin termés volt az látható a képen,fagyás véget a másik nem.
Pontosan nem tudom úgy 10 évesre gondolom,nem jegyeztem fel pedig én szaporítottam.
Teremni már a második évében termett,mert a szaporítás módja léggyökereztetés,három hónap alatt kész fád van.
Sokáig edényes volt és most áprilisban lesz három éve,hogy itt kiültetésre került.
Jani,
Köszönöm a válaszod! :)
Ezzel a légbújtással tavaly ősszel én is elkezdtem kísérletezni. Kisebb elvàgott árvàcskás cserepekbe tömtem virágföldet több útban lévő ág köré(mert sajnáltam csak úgy levágni és kidobni). A földel töltött cserepeket az àgakon rögzítettem. Egy nagy baj volt vele, hogy mindig kiszáradt a cserepekbe tömött talaj, így viszont nem lesz gyökér képződés. Idén másként folytatom, nylont húzok rà, úgy fogom nedvesen tartani a földet. Már tavasszal megcsinàlom.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.02.03. 12:05

Zoli!
Köszönöm! Nálam szerintem nem befolyásolta a termés kötést,hogy két fa volt kb. három méterre egymástól.
Most utoljára ugye csak az virágzott amin termés volt az látható a képen,fagyás véget a másik nem.
Pontosan nem tudom úgy 10 évesre gondolom,nem jegyeztem fel pedig én szaporítottam.
Teremni már a második évében termett,mert a szaporítás módja léggyökereztetés,három hónap alatt kész fád van.
Sokáig edényes volt és most áprilisban lesz három éve,hogy itt kiültetésre került.
Jani,
Köszönöm a válaszod! :)
Ezzel a légbújtással tavaly ősszel én is elkezdtem kísérletezni. Kisebb elvàgott árvàcskás cserepekbe tömtem virágföldet több útban lévő ág köré(mert sajnáltam csak úgy levágni és kidobni). A földel töltött cserepeket az àgakon rögzítettem. Egy nagy baj volt vele, hogy mindig kiszáradt a cserepekbe tömött talaj, így viszont nem lesz gyökér képződés. Idén másként folytatom, nylont húzok rà, úgy fogom nedvesen tartani a földet. Már tavasszal megcsinàlom.
A lényeg, amint felerősítetted a fóliát jól öntözd be és alufóliával tekerd körbe,de jobb a fekete fólia. Jobban átadja a meleget,ami igen fontos ebben az esetben. Három-négy hét és van egy új fád.

Avatar
unartis
Hozzászólások: 1846
Csatlakozott: 2015.02.25. 16:28
Tartózkodási hely: Csongrád
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: unartis » 2019.02.05. 11:05

Zoli!
Köszönöm! Nálam szerintem nem befolyásolta a termés kötést,hogy két fa volt kb. három méterre egymástól.
Most utoljára ugye csak az virágzott amin termés volt az látható a képen,fagyás véget a másik nem.
Pontosan nem tudom úgy 10 évesre gondolom,nem jegyeztem fel pedig én szaporítottam.
Teremni már a második évében termett,mert a szaporítás módja léggyökereztetés,három hónap alatt kész fád van.
Sokáig edényes volt és most áprilisban lesz három éve,hogy itt kiültetésre került.
Jani,
Köszönöm a válaszod! :)
Ezzel a légbújtással tavaly ősszel én is elkezdtem kísérletezni. Kisebb elvàgott árvàcskás cserepekbe tömtem virágföldet több útban lévő ág köré(mert sajnáltam csak úgy levágni és kidobni). A földel töltött cserepeket az àgakon rögzítettem. Egy nagy baj volt vele, hogy mindig kiszáradt a cserepekbe tömött talaj, így viszont nem lesz gyökér képződés. Idén másként folytatom, nylont húzok rà, úgy fogom nedvesen tartani a földet. Már tavasszal megcsinàlom.
A lényeg, amint felerősítetted a fóliát jól öntözd be és alufóliával tekerd körbe,de jobb a fekete fólia. Jobban átadja a meleget,ami igen fontos ebben az esetben. Három-négy hét és van egy új fád.
Köszönöm a tanácsot. :)

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.02.05. 11:27

:D :D :D

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2019.05.02. 22:40

Gránátalmákat oltani szokták? Látott màr valaki oltottat? Ugye nem szokták? Amit tavaly ültetettem,annak a lombja(az osszes ága elszáradt) és tőről hajt,sarjakról.(Ez a melyreultetetett granatalma). A melyreultetest en ertelmeztem felre,mert az nem
melyreultetés,hanem godorbe ulteté..s.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Boni » 2019.05.03. 08:32

Gránátalmákat oltani szokták? Látott màr valaki oltottat? Ugye nem szokták? Amit tavaly ültetettem,annak a lombja(az osszes ága elszáradt) és tőről hajt,sarjakról.(Ez a melyreultetetett granatalma). A melyreultetest en ertelmeztem felre,mert az nem
melyreultetés,hanem godorbe ulteté..s.
Szia!
Láttam már fagyalra oltottat... 8-) , levélről felismered a tőről hajtott vesszőket,ha így van! ;)
Elképzelhető,hogy a termő változatokat akár gránátalma magoncra is oltják.
A mélyre ültetés inkább déli fekvésű ( 3 oldalról védett nagy "gödör")hegyoldalba ültetést jelent. ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
kurdilaci
Hozzászólások: 2919
Csatlakozott: 2015.02.26. 11:48
Tartózkodási hely: Fábiánsebestyén
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2019.05.03. 10:28

Gránátalmákat oltani szokták? Látott màr valaki oltottat? Ugye nem szokták? Amit tavaly ültetettem,annak a lombja(az osszes ága elszáradt) és tőről hajt,sarjakról.(Ez a melyreultetetett granatalma). A melyreultetest en ertelmeztem felre,mert az nem
melyreultetés,hanem godorbe ulteté..s.
Szia!
Láttam már fagyalra oltottat... 8-) , levélről felismered a tőről hajtott vesszőket,ha így van! ;)
Elképzelhető,hogy a termő változatokat akár gránátalma magoncra is oltják.
A mélyre ültetés inkább déli fekvésű ( 3 oldalról védett nagy "gödör")hegyoldalba ültetést jelent. ;)
Mindig tanul az ember. Még én sem hallottam gránátalma oltásról.

Szóráth
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2017.11.15. 20:35
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Szóráth » 2019.05.03. 10:40

Gránátalmákat oltani szokták? Látott màr valaki oltottat? Ugye nem szokták? Amit tavaly ültetettem,annak a lombja(az osszes ága elszáradt) és tőről hajt,sarjakról.(Ez a melyreultetetett granatalma). A melyreultetest en ertelmeztem felre,mert az nem
melyreultetés,hanem godorbe ulteté..s.
Szia!
Láttam már fagyalra oltottat... 8-) , levélről felismered a tőről hajtott vesszőket,ha így van! ;)
Elképzelhető,hogy a termő változatokat akár gránátalma magoncra is oltják.
A mélyre ültetés inkább déli fekvésű ( 3 oldalról védett nagy "gödör")hegyoldalba ültetést jelent. ;)
Mindig tanul az ember. Még én sem hallottam gránátalma oltásról.
A sarj az gránátalma,nem fagyal,oltás helye nem látszott,tavaly még élt a lombja,fokozatosan elszáradt,(viszont virágzott),most csak a sarjhajtása él,de nagyobb lesz mint eredetileg szerintem,kérdés hogy a törzséből gyokerezett e meg,vagy él a mélyen lévő gyökerei is élnek,a volt földlabdában. Gondolom idén nem fog virágozni,majd max.jövőre szerintem ha el nem fagy..

Misi
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2015.02.21. 15:36
Tartózkodási hely: Encs
Kapcsolat:

Re: Punica granatum (gránátalma)

HozzászólásSzerző: Misi » 2019.06.13. 11:45

A szaporításához hogyan kéne hozzáfogni? És mikor?


Vissza: “Egzotikus gyümölcstermők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég