Musa mekong giant

Ázsiai fagytűrők. A kecses velutina, a kistermetű lasiocarpa, a nagytermetű Mekong giant, sikkimensis stb.
Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.06.16. 17:43

Norbi, Viktor, nem lehet hogy ez egyik fajta banán nálunk is mekong giant, akarom mondani olyan fajta mint amiről itt van szó. Amit leírtak a mekong tulajdonosok a külsővel és a növekedéssel kapcsolatban, az egy az egyben ráillik.

hobart
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2015.02.25. 19:10
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: hobart » 2015.06.16. 17:56

Igen tudom én is láttam hogy vöröses bordos a szára, és angliai Fórumon is panaszkodtak hogy gyatrán növöget.
igen vöröses bordós a szára. emiatt is nagyon szép faj na meg amiatt , hogy elvileg nagyon gyorsan nő meg hatalmasra. Angol forumon azt írták , hogy a hűvös nyarak miatt nő rosszul. ami ugye nálunk nem áll fent. A basjoonál biztos több a nyári hőigénye. Kentuckyban nagyon gyorsan nő és ami mégfontosabb , hogy nagyon jól bírja az ottani zord teleket.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.06.16. 20:37

Norbi, Viktor, nem lehet hogy ez egyik fajta banán nálunk is mekong giant, akarom mondani olyan fajta mint amiről itt van szó. Amit leírtak a mekong tulajdonosok a külsővel és a növekedéssel kapcsolatban, az egy az egyben ráillik.
Melyikre gondolsz?
Ha az szolóra (csak 1 maradt meg, a másik 2 elmúlt :cry: ) gondolsz, hamar ki fog derülni. Mondjuk látványosan nőt, mióta tiszta tőzegben lakik. A csoportos, szerintünk, inkább trópusi.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.06.17. 09:31

Igen arra ami nem hoz sarjakat. Valószínűleg nem mekong, hanem olyan, mint amit a srácok nevelnek mekong giant helyett, a gyatra teljesítménye alapján. :roll:

Avatar
Bis
Hozzászólások: 2187
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:58
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Bis » 2015.06.18. 00:00

... Bis -t kell megkérdezni, neki máshonnét származik a mekong,

Sajnos már nincs meg :cry: :( , még a tél vége fele tönkrement, magam sem értem miért, mivel a glaucum, sikkimensis, lasiocarpa és egy ventricosum mellett telelt és azok károsodás nélkül, szépen átteleltek! :roll:

toti68
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.05.27. 13:00
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: toti68 » 2015.06.23. 23:16

Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek eladó valódi Mekong Giant-ja kertbaráti áron?
Kezdő banángyűjtő lennék Kecskemétről, így más is érdekel.
Válaszaitokat a toti68@gmail.com címre várom.

Üdv.: István
toti68@gmail.com

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.06.24. 06:54

Szia!

Üdvözlet Közöttünk! :)

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.06.24. 14:36

Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek eladó valódi Mekong Giant-ja kertbaráti áron?
Kezdő banángyűjtő lennék Kecskemétről, így más is érdekel.
Válaszaitokat a toti68@gmail.com címre várom.

Üdv.: István
toti68@gmail.com
Szia István,
Először is üdvözlet közöttünk. Másodszor pedig - mint Mekong Giant tulajdonos - azt kell, hogy mondjam, ne ezzel a fajtával kezd bővíteni a gyűjteményedet. Talán feljebb olvastad néhányunk hozzászólását, akik tavaly nyáron vásároltak pár példányt, hogy mennyit szenvedünk ezzel a fajtával. Én például már ott tartok, augusztus elején Németországból hozatok referenciapéldányt, csak azért, hogy lássam, tényleg én rontottam el valamit, avagy mindannyiunknak ilyen gyengén teljesítő anyag jutott. Esetleg nem is olyan jó a Mekong Giant, mint írják.
Szóval egyszerűbb lenne, ha gyűjtésről beszélünk, s valóban sok-sok fajtára vágysz az Ensete Maurelli-vel kezdeni, amely nagyon látványos, az Ensete Glaucum szintén szép, de itt a teleltetés a többihez képest jóval melegebb helyen kell, hogy történjen. S ott van még a Sikkimensis család, amelyen belül van néhány változat, s azok itt a csapatban is előfordulnak. Sajnos még nekem sincs, úgyhogy, ha több példányod lesz, egyet akár át is "vállalnék" tőled. :-) Ott van a gyönyörű Balbisiana, s még jó pár olyan család, amelyet akár itt, a fanok között is fellelsz, s tudsz tőlük vásárolni, vagy ingyen beszerezni. Tedd fel a kérésedet az Adok-veszek topicba.
Üdv,
Roba

kizzo

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: kizzo » 2015.06.30. 14:46

Srácok!

Borzasztóan röstellem, hogy az én közreműködésemmel jutottatok ehhez a botrányos gyomhoz. Én is kínlódok vele folyamatosan. Tamás felvetésére, hogy melegben nő a Mekong, azt tudom írni, hogy (legalábbis nálunk) eddig nem volt igazi nyár, csak az a nedves, esős, borús pocsék idő egy-két hét kivételével. Mindazonáltal a másik két banánom kiültetve (basjoo, Chini Champa) gyönyörű szépen fejlődik és hozza a nagynál nagyobb leveleket, csak ez a kis vacak szenved, pedig jó a talaja, van benne tőzeg is jócskán, trágya is, vizet is kap naponta 3x és műtrágyával is megszórtam a talaját. Napos helyen van, tehát még ez sem lehet gond.

Hirtelen felindulásból megnéztem, de sajnos itt http://www.frosthartepalmen.de/index.ph ... gory_id/24
sincs jelenleg készleten, pedig anno tavalyelőtt innen rendeltem. Emlékeim szerint viszont az a növény is hasonlóan hitvány volt, sokáig nem is bírta.

Nem tudom, honnan lehetne beszerezni, mert jó lenne például egy ilyet behozatni: http://www.ebay.com/itm/Musa-Mekong-GIA ... 1c5546a140 , csak a fene tudja, ki hozná be EU-ba, meg hogyan.

Üdv:

ZOli


Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.06.30. 16:27

Szia régen láttalak, nem igen adsz hírt magadról, és hiányolom a szép kerti képeidet. Ne bánkódj soha nem lehet tudni mit is kap az ember a kertészetben. :geek: 8-) Nem írsz mien virág kell stb. Semmi neheztelés nincs bennem. :mrgreen:
Srácok!

Borzasztóan röstellem, hogy az én közreműködésemmel jutottatok ehhez a botrányos gyomhoz. Én is kínlódok vele folyamatosan. Tamás felvetésére, hogy melegben nő a Mekong, azt tudom írni, hogy (legalábbis nálunk) eddig nem volt igazi nyár, csak az a nedves, esős, borús pocsék idő egy-két hét kivételével. Mindazonáltal a másik két banánom kiültetve (basjoo, Chini Champa) gyönyörű szépen fejlődik és hozza a nagynál nagyobb leveleket, csak ez a kis vacak szenved, pedig jó a talaja, van benne tőzeg is jócskán, trágya is, vizet is kap naponta 3x és műtrágyával is megszórtam a talaját. Napos helyen van, tehát még ez sem lehet gond.

Hirtelen felindulásból megnéztem, de sajnos itt http://www.frosthartepalmen.de/index.ph ... gory_id/24
sincs jelenleg készleten, pedig anno tavalyelőtt innen rendeltem. Emlékeim szerint viszont az a növény is hasonlóan hitvány volt, sokáig nem is bírta.

Nem tudom, honnan lehetne beszerezni, mert jó lenne például egy ilyet behozatni: http://www.ebay.com/itm/Musa-Mekong-GIA ... 1c5546a140 , csak a fene tudja, ki hozná be EU-ba, meg hogyan.

Üdv:

ZOli

Avatar
Roba
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.02.19. 12:16
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Roba » 2015.07.01. 07:16

Szia Zoli,
A mekong miatt ne aggódj! Egyáltalán nem a te hibád, hogy úgy nő, ahogy. Ez egy ilyen év, ilyen növény. Lehet, hogy kell neki egy-két év, mire megszokja nálunk a közeget, és aztán beindul...
Atinak igaza van, igazán tehetnél fel pár fotót a kertedről, főleg azért, mert tavaly nagy átalakításba kezdtél, s amikor találkoztunk, teljesen a közepében voltál a kert körüli dolgaidban.
Roba

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.07.04. 11:13

A törpe banana. :roll:
DSC03294.JPG
DSC03294.JPG (460.63 KiB) Megtekintve 11503 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.07.04. 11:21

Jól látom, hogy egyre kisebb leveleket hoz (nem bosszantani akarlak ;) )?
Ne bánkódj miatta, minap beszéltünk a Petivel, hogy minden banánunk "alulteljesít" (az elmúlt évekhez viaszonyítva). :mrgreen:

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.07.04. 11:23

Jól látod, de egyre gyorsabban tolja is őket. 2-3 nap és kin is van egy, a régi meg leszárad.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.07.04. 11:28

Jungle Fan Kollégát lenne jó, valamilyen úton elérni (tudom, hogy DonBis próbálja, csupán kicsi a siker). Nála máshonnan érkeztek a banánok, kíváncsi Vagyok azok hogyan teljesítenek.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.07.04. 11:31

Mien banánok?

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.07.04. 11:33

Talán, Musa mekong giant. ;)

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.07.04. 11:35

Hol is laksz? hol sikerült beszerezni? A törzsének elvileg bordósnak kell hogy legyen, de lehet hogy csak az idősebb növényeknek van.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Musa mekong giant

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.07.04. 11:39

Elvesztettem a fonalat. Jungle Fan Kollégának volt tavaly Mmg banánja.
Mi az első körben rendeltünk (az volt, a "nem nyert" szállítás Írországból :evil: ).


Vissza: “Musa”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] valamint 7 vendég