Brahea Armata

Közép-Amerikai gyémánt. A legnépszerűbb armata mellett van számtalan változata edulis, dulcis, moorei.
Jani50
Kapcsolat:

Re: Brahea Armata

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2019.03.10. 14:02

ati123 írta:Tavaly én is szereztem be egy pici Armatát, erre volt keret, így is megfenyegettek hogy kitesznek vele együtt. :|
DSC_0265.JPG

Ide terveztem a cukorsüveg helyére, de mindent visszaolvasgattam picinek tűnik a hely.

DSC_0266.JPG

Atilla!
Én a helyedben hagynám azt a fenyőt,még hosszú ideig el van azon a helyen. :) ;)
A pálmának jobb helye lenne egy kicsit beljebb, a lépcső előtti területen. :)
Jól gondold át!

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2019.04.02. 02:09

A kiültetett Brahea ismét az összes levelét elszárította. A vele egy takarásban lakó Sabal pedig sértetlen. 2 évvel ezelőtt már egyszer nézett ki hasonlóan de, akkor a lakótársa is eldobta az összes levelét. Itt nincs penészesedés. Papírforma szerint, azt elmúlt telet, csapadékvédelemmel simán venni kellett volna neki.
Képeket később töltök fel.

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2019.04.02. 08:06

Alpha írta:A kiültetett Brahea ismét az összes levelét elszárította. A vele egy takarásban lakó Sabal pedig sértetlen. 2 évvel ezelőtt már egyszer nézett ki hasonlóan de, akkor a lakótársa is eldobta az összes levelét. Itt nincs penészesedés. Papírforma szerint, azt elmúlt telet, csapadékvédelemmel simán venni kellett volna neki.
Képeket később töltök fel.

Ezt nem értem Viktor. Egyáltalán nem volt komoly a tél, Te pedig nem először készítettél takarást. Nem lehet, hogy a braheának eleve baja volt, s csak a teleltetés alatt adta meg magát?

Alpha
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Alpha » 2019.04.03. 06:22

Két éve ugyanezt csinálta. Akkor viszont a Sabal is eldobta az összes levelét.
Most erősnek tűnt, sok és egészséges kinézetű levéllel.
A tesója (Norbinál van) semmi ilyent nem csinált, ráadásul az pár éve át is lett ültetve.
Szóval, nem igazán értem az okát.

Vissza: “Brahea”