Trachycarpus fortunei

Ázsia kincsei. A kistermetű japán wagnerianus, az indiai takil, a himalájai nainital, kumaon, Plovdiv és társaik.
kenand
Kapcsolat:

Re: Trachycarpus fortunei

HozzászólásSzerző: kenand » 2019.12.25. 07:42

Kis hazánka ésszerű választás a kínai kender, bár van szebb, teleinket ez bírja a legjobban és olcsón, könnyen beszerezhető. Ha nagyon magas már nem olyan szép, mert kicsi a levél koronája, és vékony a törzse, de nálunk ez azért nem ennyira fenyeget...
A legidősebb előtető alá behúzva több éven keresztül minden nemű vészfűtés nékül telelt, max a ház falától kapott egy kis meleget.

Balage
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Balage » 2020.01.05. 07:54

imy írta:Dunaújvárosban fotóztam ezt a pálmát november végén. Legutóbb talán 2009-ben láttam, hát gondoltam, megnézem. Azt nem tudom, hogy télire be szokták-e takarni, minden esetre nagyon jól néz ki. Különösen annak tudatában, hogy a legutóbbi "találkozásunk" óta volt néhány cifra tél.
Trachycarpus 20191127.jpg

Én Rácalmáson lakom, ismerem ezt a kertészetet, idős házaspár lakja a házat, már nem bírják a takarást elvégezni évek óta. Talán 2016-17 telén volt az a komoly hideghullám, ha jól emlékszem, a hideghullámnál többször is arra gurultam és néztem a károkat, utána tavasszal visszamentem a házaspárhoz és beszéltem velük. Akkor -20 fok volt náluk a minimum a hideghullám során, takarás semmi. Volt egy másik ugyan ekkora pálmájuk is jobb oldalon: olasz importból, gyengébb törzzsel, nem ilyen szép masszív. Az kiment. Ezt pedig kiskora óta itt nevelték, rendkívül kutyául nézett ki ez is, alig élt" a következő évben, de aztán szépen rendbejött.

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.01.05. 17:06

Balage írta:
imy írta:Dunaújvárosban fotóztam ezt a pálmát november végén. Legutóbb talán 2009-ben láttam, hát gondoltam, megnézem. Azt nem tudom, hogy télire be szokták-e takarni, minden esetre nagyon jól néz ki. Különösen annak tudatában, hogy a legutóbbi "találkozásunk" óta volt néhány cifra tél.
Trachycarpus 20191127.jpg

Én Rácalmáson lakom, ismerem ezt a kertészetet, idős házaspár lakja a házat, már nem bírják a takarást elvégezni évek óta. Talán 2016-17 telén volt az a komoly hideghullám, ha jól emlékszem, a hideghullámnál többször is arra gurultam és néztem a károkat, utána tavasszal visszamentem a házaspárhoz és beszéltem velük. Akkor -20 fok volt náluk a minimum a hideghullám során, takarás semmi. Volt egy másik ugyan ekkora pálmájuk is jobb oldalon: olasz importból, gyengébb törzzsel, nem ilyen szép masszív. Az kiment. Ezt pedig kiskora óta itt nevelték, rendkívül kutyául nézett ki ez is, alig élt" a következő évben, de aztán szépen rendbejött.

Valóban szépen rendbejött! Jó, erős génekkel rendelkezik, ezt kéne továbbszaporítani, összehozni hasonló méretűi Magyarországon nevelkedett Trachykkal.

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.01.05. 17:08

quote="Bis"]A M. basjoo témánál jött az eszembe, de itt is rákérdeznék hátha esetleg valaki közületek tud valamit a csepeli Trachyról. Életben van még? Mára már biztos jóval túlnőlte a házat. :roll:
Ez lenne az:
csepeli%20Trachy.jpg
csepeli%20Trachy.jpg (42.81 KiB) Megtekintve 258 alkalommal

[/quote]

Ezt anno 2015-ben kérdeztem. Valaki azóta látta közületek, van valaki fórumtárs Csepel környékéről?

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2020.01.06. 09:33

Bis írta:quote="Bis"]A M. basjoo témánál jött az eszembe, de itt is rákérdeznék hátha esetleg valaki közületek tud valamit a csepeli Trachyról. Életben van még? Mára már biztos jóval túlnőlte a házat. :roll:
Ez lenne az:
csepeli%20Trachy.jpg

Ezt anno 2015-ben kérdeztem. Valaki azóta látta közületek, van valaki fórumtárs Csepel környékéről?[/quote]
Én 2011-2012 években éltem Csepelen, akkor láttam ezt a tracyt. Azóta nem tudok róla semmit.

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.01.06. 10:27

Azóta már biztos magasabb, mint a háztető, nincs ami védje... :roll:

Panasonic
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Panasonic » 2020.01.06. 11:32

kurdilaci írta:
Bis írta:quote="Bis"]A M. basjoo témánál jött az eszembe, de itt is rákérdeznék hátha esetleg valaki közületek tud valamit a csepeli Trachyról. Életben van még? Mára már biztos jóval túlnőlte a házat. :roll:
Ez lenne az:
csepeli%20Trachy.jpg

Ezt anno 2015-ben kérdeztem. Valaki azóta látta közületek, van valaki fórumtárs Csepel környékéről?

Én 2011-2012 években éltem Csepelen, akkor láttam ezt a tracyt. Azóta nem tudok róla semmit.[/quote]

Sajnos már évek óta nincs meg kb. 2016 v.2017

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.01.06. 12:40

Panasonic írta:

Ez komoly? Kár érte! :( Pont arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire bírja a teleinket akkor, ha már nem védi a lombkoronáját a ház.

kurdilaci
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: kurdilaci » 2020.01.06. 16:03

Bis írta:
Panasonic írta:

Ez komoly? Kár érte! :( Pont arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire bírja a teleinket akkor, ha már nem védi a lombkoronáját a ház.

Tényleg kár érte. Bár az igazsághoz hozzátartozik. hogy budapesti viszonylatban az a pálma nem volt különösebben védett helyen kiültetve.

Panasonic
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Panasonic » 2020.01.06. 19:24

Bis írta:
Panasonic írta:

Nagynak ültették ki,egyszer csak ott termett.Látszott a törzsén,hogy nem igazám növekedett.Csak pár évig láttam sajnos.

Bis
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bis » 2020.01.06. 23:42

Én meg azt hittem, hogy a tulajdonos fiatal növényként ültette ki hosszú évekkel ezelőtt és ott nőlt meg ilyen szép nagyra... :roll:

Vissza: “Trachycarpus”