Fűtési megoldások

Takarásokkal, fűtéssel, egyéb téli tennivalókkal kapcsolatos kérdések.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.16. 08:28

Téged, nagyon szeretnek Otthon! :lol:
...
A marháskodást félretéve.
Igen, fontos a teljesítmény és fontos az is, hogy ezt mekkora hosszon adja le. Illetve, hogy mekkora a hasznos méret. ;)

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.10.16. 08:56

Üdv
Nekem ez még életem első pálmatakásom, nem akarom elrontani. Szerintetek kössem össze? Mivel sok extra kiadásom volt a hónapban én is néztem azt a fűtőkábelt, de most nem tudom megvenni. :( Karácsonyfa jégcsap izzóval (hagyományos nem led es) gondoltam mint körbetekerni a szárát, egyik extra kiadás a plexi a tetejére, mert a szél széttépte, oldalára nejlon lesz. Kössem e össze?
DSC03480.JPG
DSC03480.JPG (363.13 KiB) Megtekintve 7076 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.16. 09:53

A lámpával vigyázz, kérlek! Az nagyon meleg tud lenni.
Az összekötözés már csak azért is praktikus, hogy elférjen és, hogy ne érjen hozzá a fóliához. Ha tudsz 2 réteget tenni a fóliából, az sokat szigetelne, és nyugodtabb lennél. Plusz kisebb fűtési teljesítmény mellett is biztonságban lenne a pálmád.
Egyéb iránt nagyon jó helye van. A ház 2 oldalról is védi, az elraktározott hőmennyiség is melegíti egy darab ideig.

Avatar
Jani50
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2015.02.25. 14:20
Tartózkodási hely: Balatongyörök
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Jani50 » 2015.10.17. 18:02

Szeretném megkérdezni, három méter magasság feletti takarást ki hogyan old meg?
Valahogy eléggé ügyetlen vagyok ebben a magasságban,és ráadásul most egyben kell megoldani ezt a takarást.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.10.17. 18:26

Szeretném megkérdezni, három méter magasság feletti takarást ki hogyan old meg?
Valahogy eléggé ügyetlen vagyok ebben a magasságban,és ráadásul most egyben kell megoldani ezt a takarást.
Jelentem én idén az egyik toronnyal 5,5 méterre megyek fel. Van egy nagy "doboz" és ez kap most egy kicsit kisebbet a tetejére.

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.10.17. 18:30

Ati. Össze is kötözheted és így könnyebben rá lehet tekerni a karácsonyfa izzókat. Ám vigyázni kell,nálam kiégett több is pár évvel ezelőtt,amikor rátekertem a cordyline-ra.Lehet túl szoros volt,mert hozzáért a geotextílhez és túlmelegedett,mejd kiégtek.

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.10.17. 19:30

Szeretném megkérdezni, három méter magasság feletti takarást ki hogyan old meg?
Valahogy eléggé ügyetlen vagyok ebben a magasságban,és ráadásul most egyben kell megoldani ezt a takarást.
Jani nézz át a takarások topikba, ott pont a magas takarásokról folyt a csevej 1-2 oldallal ezelőtt, itt a fűtés a fő téma.

Avatar
ati123
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:45
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: ati123 » 2015.10.18. 08:48

Van egy jégcsap égősorom, úgy gondoltam hogy az egész takarésra körbe nejlon és csak úgy ráaggatnám az égősort a leveleire és a törzshöz közel hogy ne égjen meg, adna így annyi hőt hogy a nagy - ba nem fagyna meg? Körbe bugyolálni nem akarom. Itt felénk elég sok fenyőfát termelnek, tudom hogyan hálózzák kötözik be, az is megoldás.Balhé van munkahelyen, ha nem zár be nov. 1 a munkahelyem akkor lehet megveszem a fűtőkábelt.

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.18. 10:47

Az égő simán meg tudja égetni a leveleket is. A hagyományos izzók, a felvett energia 95-98%-át hővé alakítják. Ha a levél egy ilyen fölé kerül, akkor az olyan, mintha egy főzőlap közvetlen közelébe tartanád.
Úgyhogy csak óvatosan! ;)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.10.18. 11:24

A biztonság kedvéért megmértem a fűtőkábelem hőmérsékletét, mert idén a tavalyihoz képest kicsit másként fogom takarni a Tracyt. Szobahőmérsékleten a felületi hőmérséklete nagyjából 50fok, így én sem fogom közvetlenül rátekerni a törzsre és a levélnyélre.

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.10.19. 15:38

Sziasztok.
Jó pár éve nevelgetem a pálmafáimat és idén elhatároztam,hogy kiültetem őket. Nem szertném őket kiásni viszont fűteni sajnos muszály.Nem vagyok egy villanyász zseni, valaki le tudná nekem írni, hogyan todom a termosztátot bekötni úgy hogy bizonyos hőmérsékletnék kapcsoljon be majd ha a kívánt hőfok megvan akkor kapcsolja is le a fűtést, ha erre egyáltalán van mód. Előre is köszi.
Hétvégén előásom amit tavaly bekötöttem és szétnyitva lefényképezem neked...

Avatar
csankob
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.10.14. 18:27
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: csankob » 2015.10.19. 17:53

Sziasztok.
Jó pár éve nevelgetem a pálmafáimat és idén elhatároztam,hogy kiültetem őket. Nem szertném őket kiásni viszont fűteni sajnos muszály.Nem vagyok egy villanyász zseni, valaki le tudná nekem írni, hogyan todom a termosztátot bekötni úgy hogy bizonyos hőmérsékletnék kapcsoljon be majd ha a kívánt hőfok megvan akkor kapcsolja is le a fűtést, ha erre egyáltalán van mód. Előre is köszi.
Hétvégén előásom amit tavaly bekötöttem és szétnyitva lefényképezem neked...
Köszönöm szépen
Balázs

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.10.19. 19:29

Üdv
Nekem ez még életem első pálmatakásom, nem akarom elrontani. Szerintetek kössem össze? Mivel sok extra kiadásom volt a hónapban én is néztem azt a fűtőkábelt, de most nem tudom megvenni. :( Karácsonyfa jégcsap izzóval (hagyományos nem led es) gondoltam mint körbetekerni a szárát, egyik extra kiadás a plexi a tetejére, mert a szél széttépte, oldalára nejlon lesz. Kössem e össze?
DSC03480.JPG
Ati! :)
A tetején a plexin át elég fényt kap ;) ,az oldalát meg körbezárhatod a ,nálunk úgyis csak rövid ideig tartó, -15....-20 fokok idején szalmabálával (vagy kukoricaszárral)...a gyökeréhez teszel jó vastagon szalmát (vagy üveggyapotot),sokkal többet ér ez ,mint akármilyen jégcsapizzó...szerintem. 8-)
Én is ilyesmi takarást készítek majd a trachymnak a nagy hidegek esetére,kis mínuszok idején pedig ridegtartásban élvezi a telet :oops: , mert akkor csak csapadékvédelme lesz. 8-)
Persze,nem kell szót fogadnod nekem,hisz a Fiúk már tapasztaltabbak teleltetésben ;) ,én még csak második teles vagyok. :D
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Atys
Hozzászólások: 2894
Csatlakozott: 2015.02.20. 10:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Atys » 2015.10.19. 20:13

Sziasztok.
Jó pár éve nevelgetem a pálmafáimat és idén elhatároztam,hogy kiültetem őket. Nem szertném őket kiásni viszont fűteni sajnos muszály.Nem vagyok egy villanyász zseni, valaki le tudná nekem írni, hogyan todom a termosztátot bekötni úgy hogy bizonyos hőmérsékletnék kapcsoljon be majd ha a kívánt hőfok megvan akkor kapcsolja is le a fűtést, ha erre egyáltalán van mód. Előre is köszi.
Hétvégén előásom amit tavaly bekötöttem és szétnyitva lefényképezem neked...
Köszönöm szépen
Ugyan, nincs mit...

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.19. 20:45

Üdv
Nekem ez még életem első pálmatakásom, nem akarom elrontani. Szerintetek kössem össze? Mivel sok extra kiadásom volt a hónapban én is néztem azt a fűtőkábelt, de most nem tudom megvenni. :( Karácsonyfa jégcsap izzóval (hagyományos nem led es) gondoltam mint körbetekerni a szárát, egyik extra kiadás a plexi a tetejére, mert a szél széttépte, oldalára nejlon lesz. Kössem e össze?
DSC03480.JPG
Ati! :)
A tetején a plexin át elég fényt kap ;) ,az oldalát meg körbezárhatod a ,nálunk úgyis csak rövid ideig tartó, -15....-20 fokok idején szalmabálával (vagy kukoricaszárral)...a gyökeréhez teszel jó vastagon szalmát (vagy üveggyapotot),sokkal többet ér ez ,mint akármilyen jégcsapizzó...szerintem. 8-)
Én is ilyesmi takarást készítek majd a trachymnak a nagy hidegek esetére,kis mínuszok idején pedig ridegtartásban élvezi a telet :oops: , mert akkor csak csapadékvédelme lesz. 8-)
Persze,nem kell szót fogadnod nekem,hisz a Fiúk már tapasztaltabbak teleltetésben ;) ,én még csak második teles vagyok. :D
Szükség van a hőszigetelésre (szalma, kukorica szár, üveggyapot, Xps lemez, policarbonate, dupla/tripla fólia). Viszont ha nagyon hideg van praktikus egy melegítő eszköz (fűtőkábel, izzó, olajradiátor), mert önmagában a szigetelés, nem termel plusz hőt. Csak a kint és a bent kiegyenlítődését lassítja.
A polcarbonate egy izgalmas kérdés. A hőszigetelése nagyban függ a vastagságától és a belső kialakítástól (cellák száma). Viszont általánosan elmondható, hogy az anyag védelme miatt legalább az egyik oldala UV stabil (erősen csökkentve engedi át miatta). Ezért az áthaladó fény nem tökéletes a növényeknek.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.10.20. 06:23

Polikarbonát alatti teljesen zárt takarásban nem melegedhet túl a levegő(hosszan tartó napsütés esetén) ? :roll:
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Peti
Hozzászólások: 4674
Csatlakozott: 2015.02.19. 15:52
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.10.20. 07:26

Polikarbonát alatti teljesen zárt takarásban nem melegedhet túl a levegő(hosszan tartó napsütés esetén) ? :roll:
Dehogynem! Ha teljesen zárt, vagy nincs kinyitva a szellőztetés, télen napsütésben simán lehet 25-30°C a takaráson belül.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4867
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Boni » 2015.10.20. 09:18

Köszi! :) Akkor, jó lesz erre is figyelni! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8442
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: Alpha » 2015.10.20. 17:41

Nálunk is mértünk hasonló értékeket, a takarás alatt. A Washik takarása teljesen zárt, simán veszik, pedig fényből sem jut be valami sok. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy lassan melegszik ennyire fel és hasonlóan lassan is hűl le. ;)
A ház mellettit, a lakással szoktam hűteni, nehogy "túlmelegedjen". :lol:

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Fűtési megoldások

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2015.10.20. 18:09

Polikarbonát alatti teljesen zárt takarásban nem melegedhet túl a levegő(hosszan tartó napsütés esetén) ? :roll:
Dehogynem! Ha teljesen zárt, vagy nincs kinyitva a szellőztetés, télen napsütésben simán lehet 25-30°C a takaráson belül.
Sőt,mindez kinti minuszok alatt, simán felmelegszik jó melegre.


Vissza: “Téli védelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég