Növényvédelem

Betegségekkel, kártevőkkel kapcsolatos megelőzés, védekezés.
Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Boni » 2023.03.13. 14:35

Ez magnézium szulfát, elvileg nem nagyon lehet égetni vele, a leírás szerint. De most csak az alsó levelekre facsartam rá, és az előírt adag harmadával.
Majd meglátom mi lesz, de sokan bálványozzák, hogy mennyire megindul a növény tőle, és sokkal zöldebb lesz.(tudom sok minden parasztvakítás, de ezt agrár oldalon is istenítik) Gondoltam teszek egy próbát vele. Amúgy a magnézium pont lúgosítja a talajt nem? Főleg a tujákra leszek kíváncsi, egy ismerős már megjegyezte, hogy "hehe, azoknak fejsze kell", én meg gyerekkorom óta gyógyíthatatlan krónikus csakazértisben szenvedek, szóval helyre akarom őket hozni. Nem lesz könnyű, mert lehet pocok rágja alulról, és attól barnul, de kártevőt nem látok rajta. A közeli nagy cégnél tujából van a kerítés, és a sorban egy sincs kidőlve 50 méteren keresztül, de még barna ág sincs sehol, Akkor csak nem öli meg mindet a klímaváltozás...
A szulfát savasít! ;) ( MgSO4) ...//Kénsav =H2SO4,ha belegondolsz! Az is savas! 8-) //
Egyébként meg,kérdezd meg( érdemes elgondolkodni),hogy mi a titka a gyönyörű tujasornak! :idea:
Nem csak a klímaváltozás( száraz levegő,aszály,meleg) ölheti meg a tujákat,hanem egy rovar! ;) Illetve a kettő összefügg,a kártevők általában legyengült növényt támadnak és elég a legyengüléshez egy nemszeretem hely vagy körülmény!
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2023.03.13. 21:32

Eddig 4 nap elteltével a lefújt levelek jól vannak,de amúgy se lőttem volna egyből telibe az egész növényt. Ha a teszt levelek nem égnek le akkor jön a többi is. A gyár 10 naponta belocsolást is ajánlott amúgy. Ha ezzel a harmadolt töménységgel elkezd jobban zöldülni, akkor max. egy teszt alanyon őszig permetezem az eredeti 5%os oldattal, tesztelve,hogy bírja e a növény. Jelenleg 1-2%kal nyomom. A magnéziumból klorofillt kellene termelnie a növénynek. A jól bevált faék egyszerű járt utat nem szívesen hagyom el, de ha még egészségesebb lesz tőle, több és zöldebb levéllel akkor örülni fogok. Nem beszélve arról,hogy a betegségeket is jobban legyűri egy jól feltöltött növény.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Boni » 2023.03.14. 12:01

A keserűsó végülis vegy természetes szer!Óvatosan és mértékkel használva javíthat egy növény állapotán! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2023.03.17. 11:10

Valaki nem tudja,hogy mi okozhat ilyen növény elhalást? A képen egy vitorlavirág utolsó megmaradt levele. A tünetek úgy kezdődnek, hogy először a levél fele lehajlik, és fonnyadni kezd, pont mint a képen. A gyökerek szép egészségesek, a talaj jó áteresztő, a tápozás olyan mint a többinél. Ugyanez a tünet flamingónál is,annak is szép gyökerei vannak, de a végén az összes levél így lefonnyad. Mi lehet ez? Semmi látható kártevő nincs. Rothadó gyökér sincs.
1679047019993.jpg
1679047019993.jpg (26.72 KiB) Megtekintve 1231 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Alpha » 2023.03.18. 08:13

A kép alapján,túlságosan nedves a talaj.
Télen, a kevesebb és a beérkezés szöge miatt, más hullámhossz tartományú Napfény miatt, lassulnak a növények életfolyamatai. Többen is ennek kivédése miatt használunk "Napfényes" megvilágítást. A folyadék kijuttatást erősen mérsékelni és a táp kijuttatást teljesen fel szoktuk függeszteni.

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2023.03.20. 21:59

Az. a furcsa,hogy a gyökerek teljesen jó állapotban vannak. Én még arra gondoltam, hogy a gyökerek lehet megfáznak. Öntözés után lehűl a földje, mivel nem mindig van fűtve a szoba télen. Viszont mellette van egy méteres vitorlavirág, annak semmi baja pedig az is kap bőven vizet.

Avatar
Boni
Hozzászólások: 4865
Csatlakozott: 2015.02.20. 17:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Boni » 2023.03.21. 12:27

A vitorlavirág nem szereti,ha kiszárad a földje! Nyáron is csinálja ezt a lekonyulást egyszeri földlabda kiszáradáskor,de locsolás után észhez tér!
Télen/ nyáron vigyázni kell arra,hogy a földlabda mindig legalább nedves legyen!
Télen, állítólag csak 15 fokon szabadna teleltetni,de az enyém is 6-10 fokon telel!( hely hiányában)
Most vettem észre,hogy kezd elege lenni 8-) ,szóval biztos ,hogy számít az,ha hosszabb ideje van számára kritikus hőfokon a gyökere,mennyi ideig viseli el a zordabb körülményeket...de az is lehet,hogy túl hideg vízzel locsoltam,vagy túllocsoltam.
Nálam,egyelőre csak az van,hogy locsolás után egy két levelet elveszítettünk...tehát azok nem tértek észhez,de a többség igen! ;)
"A növekedés nem jár lármával" ;)

Telegdi
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2020.04.11. 19:30
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Telegdi » 2023.03.21. 20:17

Volt már hasonló, amit a halálból sikerült visszahozni, és ma már egy családtagomnál van, jó nagyra megnőtt. Lehet a mag is befolyásolja,hogy az életében mennyire lesz hajlamos betegségekre. :idea:

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Alpha » 2023.03.22. 04:18

Volt már hasonló, amit a halálból sikerült visszahozni, és ma már egy családtagomnál van, jó nagyra megnőtt. Lehet a mag is befolyásolja,hogy az életében mennyire lesz hajlamos betegségekre. :idea:
Egetértünk!
A genetika által adott lehetőségeiken, csak rontani tudunk. Így marad, a szelektálás.

Avatar
kenand
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2017.09.07. 10:01
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: kenand » 2023.03.22. 08:30

Nálam 0-5 fokon van lehetőség teleltetni, na ott a gomba nagy szelektáló....hiába permetezem, nem igazán segít, mami kényes az elmegy. Gyakorlatilag nem locsolás és a szellőztetés az egyedüli fegyver...

Pablo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.10.28. 22:13
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Pablo » 2023.06.08. 15:22

Sziasztok!

Mitől sárgulhatnak a levelei? Gombás?
Csatolmányok
20230607_181909.jpg
20230607_181909.jpg (311.64 KiB) Megtekintve 989 alkalommal

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8440
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Növényvédelem

HozzászólásSzerző: Alpha » 2023.06.17. 02:52

Sziasztok!

Mitől sárgulhatnak a levelei? Gombás?
Ha gombás lenne, foltokban kezdene el szürkülni/feketedni.
Normális folyamat a régi levelek elszárítása. Magoncoknál gyakoribb a látszólag ok nélküli elpusztulás. Többnyire, a vizháztartási okokra vezethető vissza.
A "jó hír", hogy a TermészetAnya szeret "kísérletezni". Így minden egyed egy picit más (tegyük félre most, az ivartalan szaporodásokat) , ezért rengeteg olyan is létrejön, ami hosszabb távon nem életképes, a számára adott életkörülmények között.


Vissza: “Növényvédelem”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég