Egyéb kontyvirág félék

Mocsári szépségek. Minden, ami ezekkel a lágyszárú növényekkel és egyéb kontyvirágokkal kapcsolatos.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8451
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.04.03. 12:40

Imi!

Most sokan "irigyelnek" a virág illata miatt! :lol:
Viszont nagyon mutatós a virágzat maga, gratulálok! ;)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.07. 09:26

Köszönöm!

Erős napsütésben én is nagy ívben kikerültem :D

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.16. 20:41

Nyílnak a kontyvirágok is

Arum orientale
DSCF5062.JPG
DSCF5062.JPG (153.59 KiB) Megtekintve 7226 alkalommal
Arum maculatum
DSCF5027.JPG
DSCF5027.JPG (231.11 KiB) Megtekintve 7226 alkalommal

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.04.16. 20:59

Gyönyörűek. :)

Avatar
Alpha
Hozzászólások: 8451
Csatlakozott: 2015.02.19. 22:44
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Alpha » 2016.04.17. 10:59

Csinosak, gratulálok! ;)

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.17. 11:48

Köszönöm :)

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Typhonodorum lindleyanum / Water banana

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.04.22. 22:58

2016. 04. 22.
Egy új szerelem kezdete!
Elindult egy folyamat, melynek során elkezdjük beszerezni ezt a Madagaszkárról származó csodát!
Lehet, hogy nem lesz belőle semmi, de küzdünk! Egész Európában 1, azaz egy szem magot találtunk!
Buktatók vannak/lehetnek bőven, pl. meg sem jön a mag, nem kel ki, nem marad életben, stb.
De megpróbáljuk.
Most még képet sem tudunk feltölteni, mert nincs saját kép. ( a nevet beütve rengeteg van a hálón )
Innen szép nyerni!

Ennek a növénynek hangulata van.

Főleg az Aroid kedvelők körében, de hogy még Madagaszkárról is származzon.... Ott teljesen más jellegű növények élnek, mint a megszokott formák.

Tehát elindult a vadászat ; kívánom, hogy akinek csak tetszik ez a növény, annak sikerüljön is beszerezni, és ha lehet, már idén ott díszelegjen az udvarunkon, a tavunkban, vagy ha máshol nem, egy nagyobb dézsa vízben !

Amint fejlemény adódik, rögtön leírom.

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Typhonodorum lindleyanum / Water banana

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.23. 07:37

Egyrészt nem egyszerű beszerezni,másrészt meg nem egyszerű tartani,nem véletlenül ennyire ritka.

Mivel kimondottan a vízborítottságot kedveli,így elég macerás szerintem a teleltetése. Melegigényes,vízben is kell állnia,és kimondottan fényigényes növény is. Szóval kb a beszerzés csak a kisebb probléma lesz :roll:

Ha megtetszett ez a növény,akkor nézz körbe a Cyrtosperma nemzetségben is.
Ezeket se könnyű beszerezni,de talán könnyebb bánni velük. Mocsári növények szintén, de nem igényelnek ennyire vízborítást,mint a Typhonodorum. A merkusii piszok nagyra nő,a johnstonii levele viszont szép mintás.

admin6
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:10
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: admin6 » 2016.04.23. 10:11

Banánosjoe, megkérlek, hogy ne nyiss minden kósza ötletnek, közölnivalónak új témát, írd be legyél szíves a már meglévő, a témának megfelelő topikba. Valamiért az az érzésem, hogy ez a téma nem fog sok hozzászólást eredményezni.
Admin 6

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Typhonodorum lindleyanum / Water banana

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.04.24. 19:45

Egyrészt nem egyszerű beszerezni,másrészt meg nem egyszerű tartani,nem véletlenül ennyire ritka.

Mivel kimondottan a vízborítottságot kedveli,így elég macerás szerintem a teleltetése. Melegigényes,vízben is kell állnia,és kimondottan fényigényes növény is. Szóval kb a beszerzés csak a kisebb probléma lesz :roll:

Ha megtetszett ez a növény,akkor nézz körbe a Cyrtosperma nemzetségben is.
Ezeket se könnyű beszerezni,de talán könnyebb bánni velük. Mocsári növények szintén, de nem igényelnek ennyire vízborítást,mint a Typhonodorum. A merkusii piszok nagyra nő,a johnstonii levele viszont szép mintás.
Köszönöm, azt is megnézem. Reméljük, lesz belőlük valami azért. Neked van valami tapasztalatod ezekkel a növényekkel kapcsolatban?

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.04.24. 19:52

Banánosjoe, megkérlek, hogy ne nyiss minden kósza ötletnek, közölnivalónak új témát, írd be legyél szíves a már meglévő, a témának megfelelő topikba. Valamiért az az érzésem, hogy ez a téma nem fog sok hozzászólást eredményezni.
Bocs, ha rossz helyre írtam!
De miért írtad, hogy úgy érzed, kevesen kedvelik majd ezt a növényt? Nehéz a tartása, vagy a beszerzése? Persze még nekem sincs tapasztalatom vele, ezért is kérdeztem, ki vágna bele a kísérletezésbe. Ha Harcsás nem segít, még a nevét sem tudnám.... :)
Lehet, hogy tényleg nem lesz az egészből semmi, de próbálkozni mindenképp érdemes.

Avatar
palmaoazis
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2015.02.20. 18:14
Tartózkodási hely: Kapuvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: palmaoazis » 2016.04.24. 20:05

Banánosjoe, megkérlek, hogy ne nyiss minden kósza ötletnek, közölnivalónak új témát, írd be legyél szíves a már meglévő, a témának megfelelő topikba. Valamiért az az érzésem, hogy ez a téma nem fog sok hozzászólást eredményezni.
Bocs, ha rossz helyre írtam!
De miért írtad, hogy úgy érzed, kevesen kedvelik majd ezt a növényt? Nehéz a tartása, vagy a beszerzése? Persze még nekem sincs tapasztalatom vele, ezért is kérdeztem, ki vágna bele a kísérletezésbe. Ha Harcsás nem segít, még a nevét sem tudnám.... :)
Lehet, hogy tényleg nem lesz az egészből semmi, de próbálkozni mindenképp érdemes.

Hajrá,én figyelemmel kísérem és várom is a beszámolókat ;) Itt sok növényre tett sok ember úttőrő lépéseket hazai tartásukat illetően.

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.04.24. 20:30

Köszi a szurkolást, kedves tőled. Reméljük, lesz belőle valami. Több barátomnak is nagyon tetszik ez a növény. Csak tapinthassuk már! :D

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Typhonodorum lindleyanum / Water banana

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.24. 21:17

Egyrészt nem egyszerű beszerezni,másrészt meg nem egyszerű tartani,nem véletlenül ennyire ritka.

Mivel kimondottan a vízborítottságot kedveli,így elég macerás szerintem a teleltetése. Melegigényes,vízben is kell állnia,és kimondottan fényigényes növény is. Szóval kb a beszerzés csak a kisebb probléma lesz :roll:

Ha megtetszett ez a növény,akkor nézz körbe a Cyrtosperma nemzetségben is.
Ezeket se könnyű beszerezni,de talán könnyebb bánni velük. Mocsári növények szintén, de nem igényelnek ennyire vízborítást,mint a Typhonodorum. A merkusii piszok nagyra nő,a johnstonii levele viszont szép mintás.
Köszönöm, azt is megnézem. Reméljük, lesz belőlük valami azért. Neked van valami tapasztalatod ezekkel a növényekkel kapcsolatban?
Nem tartottam még ezeket a növényeket. Egyelőre a könnyebben beszerezhető növényekről szerzek tapasztalatot (Caladium,Remusatia,meg persze Alocasia,Colocasia,Xanthosoma). Addig is a Cyrtosperma fajokat a távol-keleti kollégáknál nézegetem.
Az adminnak egyébként jogos volt szerintem a döntése,bőven elfér ez a növény az egyéb kontyvirágfélék között,felesleges ennek a növénynek külön topik. Addig legalábbis mindenképp,amíg érdemben nem történik haladás a tartását illetően. Egyelőre még a beszerzés is kétséges.

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Typhonodorum lindleyanum / Water banana

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.04.24. 22:07

Egyrészt nem egyszerű beszerezni,másrészt meg nem egyszerű tartani,nem véletlenül ennyire ritka.

Mivel kimondottan a vízborítottságot kedveli,így elég macerás szerintem a teleltetése. Melegigényes,vízben is kell állnia,és kimondottan fényigényes növény is. Szóval kb a beszerzés csak a kisebb probléma lesz :roll:

Ha megtetszett ez a növény,akkor nézz körbe a Cyrtosperma nemzetségben is.
Ezeket se könnyű beszerezni,de talán könnyebb bánni velük. Mocsári növények szintén, de nem igényelnek ennyire vízborítást,mint a Typhonodorum. A merkusii piszok nagyra nő,a johnstonii levele viszont szép mintás.
Köszönöm, azt is megnézem. Reméljük, lesz belőlük valami azért. Neked van valami tapasztalatod ezekkel a növényekkel kapcsolatban?
Nem tartottam még ezeket a növényeket. Egyelőre a könnyebben beszerezhető növényekről szerzek tapasztalatot (Caladium,Remusatia,meg persze Alocasia,Colocasia,Xanthosoma). Addig is a Cyrtosperma fajokat a távol-keleti kollégáknál nézegetem.
Az adminnak egyébként jogos volt szerintem a döntése,bőven elfér ez a növény az egyéb kontyvirágfélék között,felesleges ennek a növénynek külön topik. Addig legalábbis mindenképp,amíg érdemben nem történik haladás a tartását illetően. Egyelőre még a beszerzés is kétséges.
Persze ez így van, nem kell új topik, csak én nem tudtam, hova írjam. De már át lett téve a megfelelő helyre. Van képed a Xanthosomáról? Mekkora levelet képes hozni?

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.24. 23:44

Tavaly ekkora volt a Xanthosoma sagittifolium kiszedéskor.
DSCF0925.JPG
DSCF0925.JPG (237.08 KiB) Megtekintve 7220 alkalommal
DSCF0926.JPG
DSCF0926.JPG (282.92 KiB) Megtekintve 7220 alkalommal
Idén még nagyobb lesz.

Banánosjoe
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2015.03.28. 20:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Banánosjoe » 2016.04.25. 08:12

Nagyon szép ez a növény! Igaz a mondás, "Gazda szeme hízlalja a disznót! "
Látszik, hogy szereted ezt a növényt.
Engem is elég nehéz kirángatni az üvegházból, sokszor csak állok ott és nézek. Feleségem akkorákat csodálkozik, hogy veszek észre egy 1 milliméteres új hajtást, vagy bármi változást.
Egyszer amikor hazaértem, ránéztem egy Alocasiára az udvaron, és megkérdeztem tőle : - Volt valami nagy szél, hogy ez a növény felborult?
Nem értette honnan tudom, hogy fel volt borulva, mert ő elég hamar visszaállítgatta őket,amikor hazaért. De már látszott a növényen, hogy elkezdett "felegyenesedni" az új levele a fény felé. Ebből egyértelmű volt, hogy egy ideig feküdt.

Hát most lehet, hogy be kéne szerezni egy ilyen szèpséget is..... Nagyon tetszik, hogy ilyen nagy leveleket tud hozni.
Te hol tudtad beszerezni?

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.25. 18:38

Nagy kedvencem ez a növény,az biztos. Ennél majdnem 2x nagyobbra is tud nőni,ez még gyerek :lol:

Külföldi forrásból van,talán rajtam kívül csak egy embernek van belőle az országban. Neki is tőlem :)

Avatar
lesli5
Hozzászólások: 5268
Csatlakozott: 2015.02.19. 20:16
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: lesli5 » 2016.04.25. 20:10

Nem semmi Harcsás! Csak gratulálni tudok,nagyon király lesz a kerted azzel a sok egzotikummal. Alakul az őserdő?

Avatar
Harcsás
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2015.02.22. 19:58
Tartózkodási hely: Kunszentmárton
Kapcsolat:

Re: Egyéb kontyvirág félék

HozzászólásSzerző: Harcsás » 2016.04.25. 21:55

Nem semmi Harcsás! Csak gratulálni tudok,nagyon király lesz a kerted azzel a sok egzotikummal. Alakul az őserdő?
Köszönöm Laci!
Szép lassan alakul,idén jobban szétdobtam a banánokat,a Colocasiákat is jobban szétültetem,szóval kezdetben kicsit szellősebb lesz a dolog,de a kert nagyobb része lesz őserdős így. Aztán idővel nőnek szépen a növények :)


Vissza: “Alocasia, colocasia”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég